TOPlist

Nebaví vás nešikovné otáčení obrazovky, Android 12 vymyslel řešení

Android 12 otáčení obrazovky

Nová verze Androidu je doslova za rohem. Na internetu se šíří spoustu spekulací a odhadů ohledně jeho vzhledu, jména nebo funkcích. Funkce, kterou by Android 12 mohl opravdu zaujmout, je vylepšené otáčení obrazovky. Všichni známe následující situaci, máte zapnuté automatické otáčení, s telefonem si lehnete do postele a jako naschvál se obrazovka začne otáčet všemožně, snad jenom ne tak, jak ji chcete. Vám nezbývá nic jiného, než automatické otáčení vypnout. Android 12 pravděpodobně přišel s opravdu šikovným řešením.

Podle dosavadních informací použije Android 12 pro nastavení otáčení obrazovky přední kameru. Ta vyhodnotí, jestli se na telefon někdo dívá. V případě že ano kamera zjistí, kterým směrem je natočená hlava sledujícího. Následně telefon díky získaným informacím natočí obrazovku. Zjednodušeně řečeno půjde o něco na způsob odemykání obličejem  Ze zřejmých důvodů proběhne kontrola výhradně na vašem zařízení a fotka se neuloží ani nikam nepošle.

První telefony s Android 12, které „chytré“ otáčení obrazovky umožní, budou Google Pixel. Následně se s největší pravděpodobností dočkají i další zařízení s Androidem 12. Mimo jiné, „chytré“ otáčení obrazovky nepřišlo, jak se říká z čirého nebe. Už v roce 2019 představil Huawei „chytré“ otáčení ve svém modelu Mate 30. Vše fungovalo na principu skenování uživatelova oka. Google bude údajně u Androidu 12 používat inteligentní software.

Jak často se vám otáčí obrazovka jinak, než chcete?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)