Tesla, Google Glass a další “pecky” byly k vidění na pražské Alza Android RoadShow 2015

nahledovy obrazek ars 2

Osahat si nejnovější produkty na trhu, zahrát si s Hi-Tech hračkami, vyzkoušet si budoucnost díky virtuální realitě, osahat si nadupané “káry”, poslechnout řadu jedinečných přednášek a vyhrát hodnotné ceny. Právě tak probíhal sobotní den v Praze, kde se uskutečnila první zastávka velkolepé akce Alza Android RoadShow 2015. A byl to nářez!

oculus

10 věcí, kterými vás Alza Android RoadShow 2015 dostane

 • unikátní program přednášek, debaty a rozhovory s experty v oboru
 • novinky, TOP zařízení a další vychytávky na jednom místě
 • Game Hall – hrací koutek pro ty pravé pařmeny
 • Hi-Tech koutek – nejmodernější hračky jen pro vás
 • ukážeme vám, jak spojit Android a zdravý životní styl
 • setkání s internetovými celebritami
 • soutěže o hodnotné ceny v každém městě
 • Miss Alza Android RoadShow 2015
 • poznáte redakci SvětAndroida
 • pobavíte se s fanoušky, kteří vám skutečně rozumí

Alza Android RoadShow větší, lepší a záživnější než kdy dříve

Letošní akci jsme “naboostovali” o 200 % a pro účastníky jsme si připravili ještě větší nálož technologických novinek, produktů, soutěží, stánků, partnerů i přednášek. V Praze to bylo opravdu velké, a kdo stihl projít všechny zajímavé stánky, musel svůj mozek doslova zahltit zajímavými informacemi, poznatky i zkušenostmi. Pojďme si připomenout, co všechno bylo v Praze k vidění – ať všichni vědí, že být na Alza Android RoadShow 2015 v Praze se rozhodně vyplatilo a účast na dalších akcích je pro příznivce Androidu velkou výhrou ve všech směrech.

Alza Android RoadShow 2015

Unikátní program přednášek, debaty a rozhovory s experty v oboru

Na akci Alza Android RoadShow 2015 není důležité, zda jste expert na mobilní telefony nebo jen pouhý začátečník – na své si přišli úplně všichni. Zejména pak program skvělých přednášek byl sestaven tak, aby pokryl co nejvíce zajímavých oblastí a z jednotlivých přednášek si mohli odnést všichni plno informací a poznatků. Svou návštěvou nás poctil dokonce i Google, který nám ukázal, jak dokáže všem usnadnit život. Nebojte se vyjádřit svůj názor a dejte nám do komentářů vědět, jaká z přednášek vás zaujala nejvíce.

Přednášky na Alza Android RoadShow 2015 Praha

 • Samsung novinky, virtuální realita a smart spotřebiče – Samsung
 • Konzole jsou mrtvé, ať žije Shield, technologie, které vás dostanou – Igor Staněk, Nvidia
 • Chytrá domácnost už realitou dneška – Belkin, Libor Tošovský
 • Rudý Android: Jak vybírat smartphone z Číny – Lion Mobile s.r.o., Jiří Opletal
 • Chytré příslušenství jak ho možná neznáte – Creative
 • Vývoj Android aplikací podle Alzy – Alza
 • Jak nám Google služby usnadňují život? – Google CZ, Michal Zachar
 • Jak se rodí nejlepší Android hry u nás? Nakoukneme do zákulisí – Madfinger Games

Soutěže o telefony, příslušenství a další hodnotné ceny

Příznivci moderních technologií a Androidu se u nás museli cítit jako v nebi – obklopeni armádou našlapaných zařízení a další spoustou zajímavostí. Třešničkou na dortu pak byly soutěže, které gradovaly ke konci akce na závěrečném vyhlášení. Znovu gratulujeme šťastným výhercům, kteří si domů odnesli nový telefon či stylové příslušenství. Soutěže na vás navíc čekaly také na stáncích u našich partnerů.

Alza Android RoadShow 2015 - vyhlášení cen (1)

oculus

Game Hall – Hi-tech gadgety pro děti i dospělé

Myslíte si, že jsou hračky pouze pro děti? Spoustu návštěvníků jsme přesvědčili o opaku, chce jen to správné “nádobíčko”. Hi-tech gadgety v podobě létajících dronů, chytrých koulí Sphero a Ollie či hrací konzole Nvidia Shield a špičkový tablet Nvidia Shield Tablet. U nás se mohl každý návštěvník doslova “vyblbnout”, pobavit se i vyzkoušet svou šikovnost. O zábavu rozhodně nebylo nouze.

Smart Home – domácnost byla chytřejší, než si dokážete představit

Víte, že chytrá může být například vaše pračka, vchodové dveře, žárovka či zásuvka? V Praze jsme vám ukázali, že všechny tyto přístroje se už nyní mohou zapojit do konceptu budoucnosti a zjednodušit vám život. Vyzkoušet jste si mohli chytrý zámek Entr, který lze nainstalovat na libovolné dveře, šikovný Chromecast pro vaši televizi či celou sérii chytrého příslušenství od společnosti Belkin – chytré kamery, zásuvky, žárovky a další. Kdo by nechtěl podobné vychytávky také u sebe doma? :)

Alza Android RoadShow 2015 Praha - smarthome

Smart Fit – i Android dokáže pomoci se shozením přebytečných kil

Sport a Android, nesmyslné spojení, říkáte si? Omyl! Stánek Smart Fit byl důkazem, že i chytré příslušenství vám může pomoci dostat se do formy. Hlavními tahouny byly především krokoměry (například skvělý Fitbit Flex, Samsung Gear Fit či Sony SmartBand), sledování správného postupu umožnilo také zařízení pro měření tepu a okysličení krve a zapomenout nesmíme ani na chytrou váhu Fitbit Aria, která pečlivě sleduje a zaznamenává vaše kila.

Alza Android RoadShow 2015 - Smart Fit (1)

Wereables – Google Glass a plejáda chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet

Budoucnost patří elektronice, která se stává součástí vaší denní výbavy – na mysli máme především chytré hodinky, náramky či třeba brýle. Tradičně jsme vám přinesli možnost si vyzkoušet chytré brýle Google Glass, které z důvodu pozastavení vývoje ze strany Googlu získávají ještě větší atraktivitu. A chytré hodinky? Nechyběl téměř žádný zástupce současných modelů – Samsung Gear S, Gear 2, Motorola Moto 360, Sony SmartWatch 2, Huawei TalkBand a další.

Alza Android RoadShow 2015 - Wearables (3)

oculus

Stánek Svět Androida – profi drony, Xiaomi produkty, Lenovo, Zopo a další trháky

Špičkových a zajímavých produktů je na Alza Android RoadShow 2015 tolik, že je pomalu není kam “nacpat”. Vše zajímavé, co se na jiné stánky nevešlo, jsme si pro návštěvníky připravili na stánku Svět Androida. Jednalo se především o špičkové drony DJI Phantom 3 či Parrot BeBop, chytré příslušenství a telefony Xiaomi, smartphony Lenovo, Zopo a další lákavé telefony (OnePlus One, Motorola Moto X (druhá generace) či Nexus 6). Stánek Svět Androida využilo spoustu návštěvníků také pro své dotazy ohledně Androidu, které jsme vám moc rádi pomohli “rozlousknout”.

Android Shop – androidí polštářky, trička, odznáčky a něco dobrého na zub

Stát se součástí velkolepé akce Alza Android RoadShow 2015 je rozhodně událost, na kterou můžete být pyšní! Proto jsme pro vás připravili stylová trička, odznáčky, nálepky nebo třeba polštářky. Komu z návalu novinek a zajímavostí vyprahlo nebo vyhládlo, mohl se u nás zároveň občerstvit. Vaše pohodlí je u nás zkrátka na prvním místě. :)

Auta budoucnosti – Tesla S a Mercedes CLS 63

Automobilový průmysl a Android už rozhodně dnes nejsou odvětví, která se nedají spojovat. Stále více automobilů využívá moderní technologie, mezi kterými figuruje také Android. Na Alza Android RoadShow v Praze si tedy na své přišli i fanoušci nadupaných aut, prohlédnout si totiž mohli skvělé modely Tesla S a Mercedes CLS 63 díky našim partnerům Liftago a DreamCars.

Miss Alza Android RoadShow 2015 – kdo vzal přítelkyni či manželku, nelitoval

Jak jsme již předesílali, Alza Android RoadShow není určena ani zdaleka pouze pro mužské pohlaví, ale na své si přijdou i ženy. Abychom vám ještě více dokázali, že to s ženským publikem myslíme vážně, uspořádali jsme pro vás soutěž Miss Alza Android RoadShow 2015, ve které vy, naši čtenáři, určíte, které dívky si zaslouží titul nejkrásnějších návštěvnic. Tři nejlepší dívky se mohou těšit na hodnotné ceny od našich partnerů. :)

oculus

Časopis AndruMag a plyšový kamarád Andru

Jako zpestření jsme si pro vás připravili časopis AndruMag, který byl k dostání exkluzivně na Alza Android RoadShow v Praze a obsahoval zajímavé články, které se ani třeba neobjevily na našem webu. Netajíme se tím, že ani my sami v současné době nedokážeme rozhodnout, zda návštěvníci ještě tištěnou podobu textu ocení. Dejte nám proto vědět v komentářích – líbil se vám časopis AndruMag? Symbolem pro naši akci je rovněž Andru, který dodával celé akci náboj a odrážel na sobě skvělou atmosféru, která v Praze panovala. :)

Relax zone, nabíjení mobilních telefonů a VIP zóna

Zvládnout hurikán novinek a zajímavostí, který se proháněl sobotní akcí, rozhodně není snadné. Pro naše návštěvníky jsme proto připravili relaxační zónu, kde mohli načerpat síly pro další přísun nových informací a zábavy. Rovněž víme, že energii potřebovaly také vaše chytré telefony, a proto byl na místě k dispozici nabíjecí stojan pro všechny návštěvníky zdarma. Nezapomněli jsme ani na naše VIP čtenáře, pro které jsme měli připraveni speciální zónu s občerstvením zdarma.

Armáda produktů k vyzkoušení díky našim partnerům

Díky hlavnímu partnerovi, společnosti Alza, jsme si pro vás připravili nepřeberné množství produktů, které si mnohdy ani nemůžete běžně vyzkoušet. Obrovské díky patří všem našim partnerům akce, kteří si pro vás přichystali své produkty, ale i soutěže o hodnotné ceny.

Samsung

Společnost Samsung si pro naše návštěvníky připravila své nejlepší produkty téměř ze všech segmentů trhu – vyzkoušet jste si tak mohli nejnovější telefony v čele se Samsungem Galaxy S6, chytré hodinky, chytrou pračku či všemožné příslušenství. Velkým lákadlem byly také obří chytré televize a virtuální realita Samsung VR, která uchvátila každého návštěvníka.

Huawei

Zajímavé produkty sídlily u stánku čínské společnosti Huawei – například nejnovější model P8, skvělý Mate 7, příslušenství v podobě TalkBandu, reproduktorů a další lákavá zařízení.

Belkin

Belkin představuje jedničku na českém trhu v oblasti chytrého příslušenství. Ať už vás zajímaly ochranné kryty k mobilním telefonům či chytré zásuvky a IP kamery. To vše bylo na místě k vidění a osahání.

Nvidia

Jedničkou v oblasti hraní je společnost Nvidia, která stojí za skvělou konzolí Shield a tabletem Shield Tablet. Na akci jste si mohli vyzkoušet nejen tato dvě zařízení stvořená pro nadšence her, ale také službu Nvidia Grid, která představuje cloudové hraní náročných PC titulů.

Alza Android RoadShow 2015 Praha - Nvidia

oculus

Creative

Jak nejlépe využít hudební čip v telefonu či tabletu? S tím vám poradili experti ze společnosti Creative, kteří do Prahy přivezli opravdu široký výběr produktů pro hudební nadšence, ale i běžné posluchače. Sluchátka či reproduktory? Vybral si úplně každý.

Acer

Produkty s logem Acer se již spolehlivě usídlily v oblasti smartphonů a tabletů s Androidem, na naší akci tedy logicky chybět nemohly. Nejnovější modely, jako třeba Acer Liquid Jade Z, jste si mohli osahat přímo na místě naší akce.

Alza Android RoadShow 2015 Praha - Acer

Asus

Nebylo by těžké uhádnout, která společnost stojí za největším počtem prodaných tabletů s Androidem na našem trhu. Asus pokrývá téměř všechny cenové segmenty s tablety a vybrat si může opravdu každý. Na místě na návštěvníky ale čekaly také povedené smartphony této značky.

Alza Android RoadShow 2015 - Asus (1)

THL

Čínské telefony už v našich končinách nepředstavují rozhodně žádnou neznámou, což dokazuje i značka THL s oficiální českou distribucí. Tyto povedené smartphony se blýsknou především rekordní výdrží na jedno nabití díky bateriím, jejíž kapacita atakuje hranici 5000 mAh, což je na poměry mobilních telefonů nevídané.

oculus

GSmart

Hodně muziky za málo peněz? To není slogan pěveckého sboru dobrovolníků, ale výrobce smartphonů značky GSmart. V Praze si mohl každý návštěvník osahat řadu nesmírně zajímavých smartphonů, které vás svou cenou velmi překvapí.

Alza Android RoadShow 2015 - GSmart (1)

ČVUT

Velké množství návštěvníků spadá do skupiny vysokoškoláků, a proto se k naší akci připojilo zastoupení nejprestižnější pražské technické školy – ČVUT. Na stánku jste se mohli dozvědět o nových projektech a některé si dokonce vyzkoušet na vlastní kůži.

Android Fórum

Co by to bylo za akci okolo Androidu, kdyby chybělo zastoupení největšího fóra ohledně tohoto mobilního systému v ČR? Na místě jste si mohli popovídat se zástupci tohoto projektu a zároveň si vyzkoušet některé velmi zajímavé produkty – například levnou virtuální realitu Google CardBoard.

Kde se uvidíme příště?

Pokud jste se pražské Alza Android RoadShow 2015 nemohli zúčastnit, nezoufejte. Již za měsíc totiž pokračujeme – sejdeme se 20. 6. 2015 v Brně! Registrovat se můžete již nyní, místa se – jako vždy – velmi rychle plní.

mapa-ARS-s-popisky

oculus

Partneři naší akce

Díky spolupráci s významnými partnery jsme dosáhli jedinečného programu, soutěží i novinek k osahání přímo na místě. Generálním partnerem naší akce se stává internetová jednička Alza, díky které jsme pro vás mohli připravit ten nejbohatší koktejl High-Tech technologií, které si navíc budete moci výhodně nakoupit díky účasti na naší akci. Obrovské díky patří také hlavním partnerům Belkin, Creative, Nvidia a Samsung. O další skvělou náplň akce Alza Android RoadShow 2015 se postarali i naši další partneři – Acer, Asus, GSmart, Huawei, Lenovo, Liftago, Mul-T-Lock, DreamCars a Zopo. Mediálními partnery pro letošní rok se staly Applikace, SmartMania.cz, AndroidFórum.cz, Hybrid.cz, Chip, Jízdomat, Nano Energies, Madfinger Games a MojAndroid.sk.

alza android roadshow 2015 partneři

 

oculus

 

Děkujeme společnosti Sony za zapůjčení fotoaparátu Sony A7S, kterým byly fotky za akce pořízeny.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)