Menu

Sony SmartWatch 2 – chytré hodinky, kterým nevadí voda ani sluníčko (recenze)

Téměř každý z vás se alespoň jednou v životě ocitl v situaci, kdy vám vyzváněl mobilní telefon, který byl ale důkladně ukryt kdesi v příručním zavazadle. Tuto situaci si dokážou velmi dobře představit zejména ženy, muži také ale určitě vědí o čem mluvím. Výrobci mobilních zařízení si jsou těchto problémů velmi dobře vědomi a snaží se nám je různými novinkami co nejvíce ulehčit. Jednou z možností jsou například chytré hodinky. Právě v této recenzi se důkladně podíváme na chytré hodinky od společnosti Sony – Sony SmartWatch 2.

Obsah recenze

Vzhled a dílenské zpracování

Druhý pokus Sony má k dokonalosti opravdu daleko, i přes to ho však v tuto chvíli můžeme zcela bez debat označit za nejlepší chytré hodinky. Design hodinek působí na první pohled jednoduše, ale velmi líbivě. Hlavní modul má téměř čtvercový tvar o velikosti 41 x 42 x 9 mm a je vyroben z hliníku, který má černou barvu. Dokola hlavního modulu se nachází rámeček, který ho upevňuje k silikonovému řemínku. Jako materiál byl opět zvolen hliník, tentokrát jen ve stříbrné úpravě. Hodinky padnou na ruku velmi dobře. Díky hezkému designu a dobře zvoleným rozměrům, budou zcela jistě užitečné a velmi oblíbené jak u žen, tak i mužů. Jako bonus můžeme spatřovat certifikaci IP57, díky které si s hodinkami budete moci bez obav umýt ruce či se podívat na ciferník za deště. Pro koupání či potápění však stavěny nejsou.

Sony SmartWatch 2 pohled

Z horní strany se nám jako první ukáže displej, který má velikost 1,6 palce a disponuje rozlišením 176 x 220 pixelů. Pod displejem se nachází tři klasická ovládací tlačítka, která známe z každého zařízení s Androidem. Jedná se o tlačítka zpět, možnosti a domů. Na druhé straně displeje jsou hodinky osazeny logem Sony.

Sony SmartWatch 2 predni strana 2 Sony SmartWatch 2 predni strana

Na pravé straně se nachází staré známé zamykací/odemykací tlačítko, které nalezneme na všech novějších zařízení od Sony. To je oproti mobilním telefonům značně zvětšeno, aby ulehčilo ovládání hodinek.

Sony SmartWatch 2 prava strana

Na levé straně se nachází konektor pro nabíjení a připojení k počítači. Ten je z důvodu vodotěsnosti přikryt hliníkovým krytem, který jde ze začátku velmi špatně otevírat, a zlomíte si na něm mnoho nehtů.

Sony SmartWatch 2 leva strana

Na horní a spodní straně se nacházejí úchyty pro pásek. Ten lze velmi jednoduše vyměnit za jakýkoliv vlastní pásek se standardní velikostí.

Sony SmartWatch 2 uchyt SmartWatch2 pasek

Samotný dodávaný pásek je vyroben ze silikonového materiálu. Jeho provedení je o mnoho lepší, než je tomu u konkurenčních Samsung Galaxy Gear. Je velmi pružný a ohebný, díky čemuž padne opravdu na každou ruku. Sony zapojilo svůj design i v tomto ohledu, pásek opět působí jednak velmi jednoduše, ale také velmi líbivě. Bohužel se setkáte se všudypřítomným prachem, který si, jak se zdá, pásek chytrých hodinek velmi oblíbil.

Velikost 42 x 41 x 9 mm je zvolena velmi dobře a hodinky padnou opravdu na jakékoliv zápěstí. S tím ruku v ruce souvisí i váha, která činí příjemných 48 gramů se silikonovým páskem.

Sony SmartWatch 2 pasek 2 Sony SmartWatch 2 pasek

Hardware a displej

Není to tak dávno, co jsme se nezajímali o hardware u mobilních telefonů. Nyní je tomu však zcela jinak a pomalu, ale jistě se začínáme zajímat i o výbavu hodinek. Pojďme se společně podívat na to, co se ukrývá v recenzovaných Sony SmartWatch 2. Hodinky pohání jednojádrový ARM procesor Cortex M3, který je taktováný na frekvenci 200 MHz. To má své výhody i nevýhody. Horší procesor vám umožní hodinky využívat o něco delší dobu, negativní dopad to má na výkon samotného zařízení. Ty se mnohdy při různých úkolech zpomalí, u mnoha aplikací je to bohužel opravdu znatelné.

Sony SmartWatch 2 na ruce

Displej disponuje rozlišením 220 x 176 pixelů, což na displeji s velikostí 1,6 palce tvoří jemnost 176 PPI. Rozlišení je opravdu malé a na první pohled jsou dobře viditelné jednotlivé pixely. Barevné podání displeje není nejhorší, ale práce v tomto ohledu mohla být odvedena o něco lépe. S pozorovacími úhly jsme nezaznamenali jediný problém. Nepřekonatelnou výhodou je, že ciferník s časem je viditelný i při vypnutém displeji. Čas tak zjistíte prakticky kdykoliv, bez nutnosti rozsvítit displej pomocí zapínacího tlačítka.

Sony SmartWatch 2 vypnuty displej Sony SmartWatch 2 zapnuty displej

Sečteno podtrženo, s tímto displejem se vrátíte o několik let nazpět do doby, kdy Nokia začala vyrábět první telefony s barevným displejem. Pro potřebu hodinek je však více než dostačující.

Konektivita

Zařízení disponuje dvěma typy bezdrátového připojení – Bluetooth a NFC. První zmíněný Bluetooth je přítomný ve verzi 3.0, což je pro nás mírné zklamání. Oproti novému standardu Bluetooth 4.0 LE je zvýšená spotřeba na mobilním telefonu opravdu znatelná. V případě připojených hodinek tedy očekávejte mírně sníženou výdrž mobilního telefonu. Vzdálenost spojení bohužel není nikterak závratná a již po 5 metrech vás hodinky upozorní na ztracené spojení s mateřským zařízením.

Pro lehčí spárování s hlavním zařízením výrobce implementoval technologii NFC, díky které hodinky pouze přiložíte k mobilnímu telefonu a o zbytek by mělo být postaráno. Bohužel to lépe vypadá na papíře než v praxi. V praxi se nám přes technologii NFC nepodařilo spárovat jediný telefon, a tak přišla na řadu ruční práce skrze Bluetooth.

Pro propojení s telefonem si budete muset stáhnou aplikaci SmartWatch 2 SW2 z Obchodu Play. Nelekejte se, apliakce se po instalaci neobjeví v seznamu dostupných aplikací, ale objeví se až po spárování s hodinkami v notifikační liště, přes kterou půjde také zapnout. Tento styl provedení nás v redakci mírně zaskočil. Samotné propojení již zvládne snad každý uživatel. Pokud disponujete technologií NFC, tak v některých případech stačí zařízení pouze přiložit k sobě. Pokud technologií NFC nedisponujete, tak se párování provádí klasicky skrze menu Bluetooth. Po úspěšném připojení se hodinky samy restartují a jsou připraveny k použití.

Sony SmartWatch 2 parovani 2 Sony SmartWatch2 parovani

Baterie a výdrž

Pokud jde o hodinky, tak by si kde kdo mohl myslet, že mu bez sebemenšího problému vydrží až několik let na jednu baterku. Bohužel se u chytrých hodinek pohybujeme po zcela jiné časové ose. Pojďme se společně podívat na to, jak dopadly v našem testu výdrže.

Hodinky byly během testu používány v mírně větší zátěži. Ráno jsme si na nich zkontrolovali veškeré notifikace, pročetli emaily, nepřečtené SMS zprávy a poté jsme zkusili nainstalovat nějakou tu aplikaci. V průběhu celého dne byly hodinky používány ke čtení příchozích notifikací, které vyskočily odhadem 2 do hodiny.

Světe div se, podle dostupných informací jsme od Sony SmartWatch 2 očekávali mnohem větší výdrž na jedno nabití, než tomu je u konkurenčních Samsung Galaxy Gear. Opak je pravdou, výdrž byla ve výsledku velmi podobná, mnohdy dokonce i nižší, než je tomu u konkurence. Ve výsledku jsme se dostali k výdrži jednoho a půl dne při normálním používání. Od úsporného procesoru bychom opravdu čekali o něco více.

Uživatelské prostředí

Hodinky pohání systém Android, a to se také přeneslo do designu softwarové výbavy. Pojďme se na něj podívat o něco blíže.

Zamykací obrazovka je v tomto případě zcela odlišná od té v mobilních telefonech. Nečekejte žádné zástupce aplikací či odemykání přejetím prstu, naopak očekávejte přesně to, co můžete očekávat od normálních hodinek. Ano, zamykací obrazovku tvoří ciferník, ze kterého se dozvíte aktuální čas. V základu si budete moci vybrat z pěti různých ciferníků.

Sony SmartWatch 2 - dostupne ciferniky

Sony SmartWatch 2 - dostupne ciferniky 5 Sony SmartWatch 2 - dostupne ciferniky 4 Sony SmartWatch 2 - dostupne ciferniky 3 Sony SmartWatch 2 - dostupne ciferniky 2

Po prvním zmáčknutí zapínacího tlačítka na boku se nejprve rozsvítí displej s ciferníkem, abyste viděli na čas dobře i za tmy. Po druhém zmáčknutí se přenesete na samotnou domovskou obrazovku, která je velmi podobná té z klasického Androidu. Očekávat tedy můžete klasickou lištu, na které se zobrazuje aktuální čas, stav baterie, notifikace a podobně. Dokonce je zde přítomna i notifikační lišta, kterou lze stáhnout přejetím prstu odshora dolů. Samotné aplikace jsou rozloženy v mřížce o velikosti  2 x 3, dock vzhledem k velikosti displeje chybí.

Sony SmartWatch 2 launcher 2 Sony SmartWatch 2 launcher

Co nás v redakci trochu zarazilo je celková plynulost prostředí, to se totiž mnohdy jemně kousne. Zpoždění je také znát například při vytáčení telefonních čísel na číselníku. Po zmáčknutí požadovaného čísla si budete muset asi vteřinu počkat, než se skutečně objeví na obrazovce.

Notifikace

Nyní se pravděpodobně dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, kvůli čemu nejspíše čtete tuto recenzi – k notifikacím. Smysl chytrých hodinek zcela jistě spočívá v jednoduché konzumaci notifikací všeho druhu. Obstojí Sony SmartWatch 2 oproti konkurenci?

V základu se u hodinek dočkáme podpory pouze pro aplikace Zprávy, Email, Gmail, Twitter, Facebook a Telefonní hovory. Ostatní aplikace, pokud by to bylo pouze na Sony, by si ani neškrtly. Nevýhoda v používání oficiálních notifikačních aplikací dále spočívá ve znakové omezenosti, daná notifikace se totiž nezobrazí celá, ale pouze její malá část.

Sony SmartWatch 2 Gmail notifikace Sony SmartWatch 2 Gmail notifikace 2

Naštěstí to není pouze na Sony a notifikační aplikace si vzala do vínku i ostatní vývojářská studia. Veškeré zmíněné problémy vyřeší například aplikace WatchIt, která podporuje notifikace z jakékoliv aplikace v systému Android, a to ve zcela neomezené podobě. Díky těmto vývojářům tedy lze konstatovat, že podpora notifikací je opravdu na velmi dobré úrovni.

Sony SmartWatch 2 WatchIt Gmail Sony SmartWatch 2 WatchIt

Softwarová výbava

Pokud si myslíte, že díky přítomnosti systému Android půjdou do zařízení nahrát jakékoliv aplikace, tak jste na omylu. Hodinky samy o sobě totiž neobsahují žádný náznak Obchodu Play a ani jakékoliv jeho imitace. Instalace a odinstalace jednotlivých aplikací se provádí skrze speciální aplikaci ve vašem telefonu, která nese název SmartWatch 2 SW2. V té se po vybrání požadované kategorie přenesete do Obchodu Play, který vám vyfiltruje pouze podporované jedince. Těch není mnoho a daly by se ve výsledku spočítat pouze v řádu několika desítek.

Sony SmartWatch 2 aplikace v telefonu

SmartWatch 2 SW2
Sony Mobile Communications
Verze1.1.4
Velikost2,3 MB
4.0+

Zdarma

 

Pokud se do hodinek rozhodnete nic nenahrávat, tak v základu naleznete tyto aplikace:

  • Budík
  • Baterka
  • Notifikace
  • Nastavení

Ukázka jednotlivých aplikací:

Sony SmartWatch 2 zmeskane hovory Sony SmartWatch 2 vytaceni cisel Sony SmartWatch 2 notifikace Sony SmartWatch 2 nastaveni Sony SmartWatch 2 nastaveni 2 Sony SmartWatch 2 kontakty a telefonovani Sony SmartWatch 2 Facebook Sony SmartWatch 2 casovac Sony SmartWatch 2 budik Sony SmartWatch 2 baterka

Pro hodinky je dostupná i aplikace pro obsluho telefonních hovorů, bohužel si z nich ale nezavoláte, nedisponují totiž žádným reproduktorem ani mikrofonem. V tomto ohledu se tedy budete muset spokojit pouze s notifikací ohledně příchozího hovoru a následnou možností pro jeho odmítnutí.

Sony SmartWatch 2 prichozi hovor

Praktické zkušenosti

Na papíře vypadá většina věcí lépe než ve skutečnosti. Jak tomu bylo u testovaných Sony SmartWatch 2? Hodinky jsme v redakci podrobili důkladnému testu, pojďte se s námi podívat na některé praktické tipy a zkušenosti.

Hezký design a luxusní pohodlí

Hodinky jsou určitě záležitost, kterou se člověk prezentuje navenek svému okolí. Přesně na to Sony myslelo a zcela jistě se nejedná o estetický prvek, za který se na veřejnosti budete muset stydět. Naopak díky líbivému vzhledu upoutáte široké okolí. Bonusem k tomu může být fakt, že padnou opravdu na jakékoliv zápěstí.

Hodiny vždy a všude, dokonce i na přímém slunci

Obrovskou výhodou je, že se dozvíte aktuální čas prakticky kdykoliv budete potřebovat. Hodinky totiž ukazují ciferník i při vypnutém displeji. Ten ve skutečnosti není vypnutý, ale je pouze vypnuté jeho podsvícení. Čitelnost na přímém slunci je vynikající.

Přivítejte notifikace všeho druhu

Díky nezávislým vývojářským týmům si v zařízení budete moci užít notifikace všeho druhu. Na výběr je jakákoliv z nainstalovaných aplikací, dokonce i těch systémových. Může se tedy stát, že vám bude vibrovat zápěstí i při oznámení WiFi sítě ve vašem okolí.

Baterie – ujde to, ale mohlo by být lépe

Výdrž baterie nás mírně zklamala, vzhledem k použitému procesoru jsme očekávali o něco více. S maximální výdrží se dostanete nanejvýš na hodnotu dvou dnů. Vypadá to, že si na takto krátkou výdrž u malého Androidu na vašem zápěstí prostě budeme muset zvyknout.

Pomalejší uživatelské prostředí

Při používání mnohdy narazíte na mírně zpomalené prostředí. To je znatelné zejména při zapínání jednotlivých aplikací a při vytáčení nového telefonního hovoru. Zmíněné problémy lze připsat méně výkonnému procesoru. Jelikož se ale nejedná o zařízení, které je primárně určeno pro hraní her, tak tomuto problému nepřipisujeme velkou váhu.

Po čase se pravděpodobně rozbijí

Smutnou kapitolou je samotná konstrukce zařízení, která není odvedena zcela dobře. Hlavní modul je nejspíše přilepený lepidlem k hliníkovému rámečku, který ho obklopuje kolem dokola. Uživatelé po celém světě si stěžují na odlepování hlavního modulu a postupné vypadávání v oblasti vypínacího tlačítka. Tento problém bohužel zapříčiní ztrátu vodotěsnosti a zhoršení funkčnosti vypínacího tlačítka. Situace, kterou zde popisujeme, se nám v redakci stala také.

Sony SmartWatch 2 konstrukcni vada 2 Sony SmartWatch 2 konstrukcni vada

Kdy, kde a za kolik?

V době psaní recenze byly hodiny dostupné celkově ve 22 obchodech a jejich cena se pohybovala v rozmezí 3 198 Kč až 4 399 Kč. Cena je dle našeho názoru odpovídající.

Graf ceny produktu Sony SmartWatch SW2 poskytuje server Heureka.cz

Resumé

V této době, kdy jsou u nás dostupné pouze hodinky od společností Samsung, Sony a Pebble, má Sony v mnoha ohledech opravdu navrch. Naopak zase postrádají některé vychytávky, které mají konkurenční řešení. První, čeho si všimne snad každý uživatel, je samotný vzhled. Ten je na první pohled velmi jednoduchý, ale také velmi líbivý. Za tyto hodinky se tedy nebudete muset stydět nikde na veřejnosti. Pokud jde o pohodlnost, tak se nemusíte ničeho obávat, hodinky padnou velmi pohodlně na jakékoliv zápěstí.

Další nevýhodu vidíme v horším typu displeje. To bývá bohužel u Sony jakýmsi standardem. Tento displej vás přenese o několik let nazpět do doby, kdy Nokia začala vyrábět první mobilní telefony s barevným displejem, škoda jen chybějícího hada. Naopak musíme zdůraznit viditelnost aktuálního času i při vypnutém displeji, který se nikdy zcela nevypne, ale pouze ztlumí podsvícení. Tento systém je velmi efektivní a málo energeticky náročný.

Prostředí se velmi podobá klasickému Androidu, díky čemuž se stává velmi lehce ovládatelným zcela pro jakéhokoliv uživatele. Kapitolou sama pro sebe je poté jeho plynulost, která v mnoha ohledech mírně pokulhává. Problémy lze připsat horšímu procesoru, který je taktovaný pouze na frekvenci 200 MHz. Mnoho z vás by si mohlo myslet, že volba méně výkonného procesoru se kladně promítne do celkové výdrže zařízení na jedno nabití, bohužel tomu tak není. V redakci jsme čekali výdrž kolem 3 až 4 dnů, dočkali jsme se však pouze jednoho a půl dne.

Notifikace jsou asi ten hlavní důvod, proč by potencionální zákazník mohl přemýšlet o zakoupení tohoto produktu. Ty jsou dotaženy téměř do dokonalosti, v hodinkách si tak vychutnáte dokonce i notifikace od systémových aplikací. Vše lze přitom nastavit dle libosti, u jednotlivých aplikací si tak budete moci sami vybrat styl notifikace. Bohužel se o dokonalé notifikace nepostaralo samo Sony, ale až ostatní vývojáři.

Perličkou na závěr může být certifikace, která vám garantuje vodotěsnost alespoň v minimální podobě. Na potápění to sice není, ale umytí rukou či nošení za deště zařízení vadit nebudou. Bohužel se zde setkáte s konstrukční vadou, při které se hlavní modul odděluje od ochranného hliníkového rámečku. Tato vada způsobí určitou ztrátu vodotěsnosti a zhoršené ovládání pomocí vypínacího tlačítka.

Sečteno podtrženo, v tuto chvíli se jedná pravděpodobně o nejodladěnější zařízení svého druhu na našem trhu. Oproti konkurenčním Gear sice neumí volat, ale naopak podporují notifikace všeho druhu. Velkým plusem je rovněž nižší cena, díky které je zařízení dostupné široké veřejnosti. Proto ho nezbývá nic než doporučit.

Zdroj: CNET TV

Klady

+ Líbivý design

+ Nízká cena

+ Rozsah notifikací

+ Vodotěsnost

+ Zvolený materiál

+ Uživatelské prostředí

+ Pohodlné nošení

+ Dobrá viditelnost na slunci

Zápory

– Malé rozlišení displeje

– Nízká výdrž

– Pomalejší procesor

– Plynulost prostředí

– Konstrukční vady

Za zapůjčení děkujeme společnosti Sony.

 

 

Komentáře

Jakub Zíma

Jakub Zíma

28.10.2013 8:47

no, tak to je hodně dobrá cena.. ale stejně bych si koupil nějakej mobil :-D

rokyshit

28.10.2013 8:52

Stejný.Možná i horší než Gear.

Edye

28.10.2013 9:08

Kdyby se nerozpadaly tak by byly asi nejlepší hodinky zatím :-D

tom

tom

28.10.2013 8:16

nevím, jestli jste měli na testování kus s načatou baterií. ale mé cca dvoutýdení zkušenosti jsou jiné. minimální výdrž hodinek je něco přes dva dny (na začátku když jsem si s nimi víc hrál) a teď je průměr něco přes tři dny. na výdrži telefonu se existence hodinek nijak neprojevila a používám je podobným stylem jak je popsáno v recenzi.

darkjohn

darkjohn

28.10.2013 8:34

Možná mi to uniklo ,ale jakou naj paměť děkuju za opověd.

petr

petr

28.10.2013 9:57

Nemuzu si pomoct,mobilni produkty Sony mam rad,ale ty hodinky jsou osklive.Kdo ma trosku vkus,bude je na ruce spis schovavat,nez se s nima chlubit.A nabijet kazdy den?To uz bych si mel poridit dalsi rozdvojku,abych mohl vse soucasne nabijet:-D Cekal jsem vydrz rozhodne lepsi…

Karel Vydra

28.10.2013 10:13

A co Omate TrueSmart . Řekl bych že zatím vychází nejlépe .

Miroslav Šiler

28.10.2013 10:22

bez mikrofonu a repracku na nouzove uskutecneni hovoru je to tak nejak k ho*nu…

Honza

Honza

28.10.2013 10:27

Hodinky mám zhruba měsíc (koupeny hned v první dodané várce pro Anglii) a s recenzí nemůžu v některých ohledech souhlasit. Spárování přes NFC proběhlo na první pokus, přesně podle toho jak mělo (telefon Nexus 4). Ani co se výdrže týče, nemám tak negativní zkušenosti. Při průměrném vytížení (cca 10-20 emailů denně, několik sms a hovorů) a při vypínání hodinek na noc (není důvod nechávat je zapnuté) jsem se dostal na průměrnou výdrž více než 5 pracovních dnů, což není špatné. Poslední věc je vzdálenost, při které se hodinky odpojí od telefonu. Zde je to jistě velmi závislé na použitém telefonu i prostředí. Z mých zkušeností je vzdálenost spíše dvojnásobná, 10 metrů.
Co naopak považuji za velký nedostatek je malé množství “skinů” ciferníků. K dispozici je pouze jeden digitální (ten ovšem nemá datum!!) a tři “analogové” (přičemž jeden je jen inverzní podobou jiného). Jelikož “skiny” nejsou aplikace, nedají se doinstalovat od výrobců třetích stran a záleží pouze na Sony, zda nějaké časem přidá. Doinstalovat se dají pouze aplikace, které “imitují” ciferník, ale v podobě neustále běžící aplikace, což snižuje výdrž baterie a nechová se stejně jako standardní prostředí.

Jindra

Jindra

28.10.2013 10:36

Mě se taky asi po týdnu rozpadli

Michal Zdrazil

Michal Zdrazil

28.10.2013 13:07

Kolik vam Sony zaplatilo, ze jste ochotne rekli, ze Sony Smartwatch 2 jsou nejlepsi hodinky na trhu? Mam Pebble a koupil jsem si Sony SW2. A je to jako postavit Trabant vedle Mercedesu. Sony si k Pebble (co se funcnosti tyka) nebo Metawatch ani necuchne.

Hodnoceni svetovych portalu:
Pebble 98%
Sony SW2 88%

jablickar

jablickar

28.10.2013 14:12

Jelikoz se android neuchytil na mobilech ani tabletech (jen se kouknete na fora, kazdej resi s androidem a se znackou daneho mobilu jen a jen problemy) a tak prisli s chytryma hodinkama, kteryma si mysli, ze situaci zachrani. Leda tak prd, tim jeste vice ten zasekanej android pohrbi, protoze lidi, co budou mit ty chytre hodinky (jak je videt podle diskuzi a poctu reklamaci) se radeji androidu v budoucnu vyhnou, protoze se kazdej bude obavat toto, aby uz nikdy nezazily ta nesnesitelna muka s hodinkama na kterych je android…..

Pluto

28.10.2013 15:59

Já nadávám na fórech velice sporadicky, ale ty, jablickari, ty jsi prostě dement, to už nejde říct jinak… XD
V prodejích je na tom Apple čím dál hůř (narozdíl od Androidu). Na fórech se řeší, jak z něj dostat víc / jak si ho přizpůsobit, aby maximálně odpovídal svým představám, místo toho přijmout to, co určil Apple, že je nejlepší…
Ale to bude na tebe zatím asi příliš složité k pochopení. Filozofuj si raději jak se používá toaletní papír. Až nebudeš mít na (a v) rukách to co v hlavě, třeba tě z toho ústavu jednou pustí…

luk

luk

28.10.2013 17:59

No to je teda hnus. Tohle bych si na ruku nedal. Dokud to nebudou designové skvosty bude to propadák. Hodinky se nosí jako doplněk a mají tak vypadat. Tohle je hrůza !!! To stejné od samsungu gear :( Nechápu kdo si to za ty peníze koupí. Funkce co má GEAR by se mně líbily, ale hodinky taky musí nějak vypadat. Pak za ně dáme klidně i více peněz.

Douber

Douber

29.10.2013 13:30

No jak čtu na XDA tak na hodinky od Sony si celkem dost stěžují že se rozpadají. A jak je to s hodinkami od Samsungu víme taky moc dobře, vrátí se jim 3 z 10. Jednoduše obojí je průser, ještě tomu dejte pár let a konečně se objeví funkční kusy. Jen vývojáři musí vychytat všechny chyby a omyly.

Stan

Stan

29.10.2013 13:48

luk: Jako doplněk si nos náramek a naušnice.
Všechny hodinky nemusí být jen pro pozéry vybírající podle vzhledu a ceny. Moje hodinky musí fungovat, být odolné, vodotěsné, poskytovat mi funkce, které využiji… ideálně za dobrou cenu… pak teprve pokud by takové byly na trhu dvoje, tak asi vyberu podle vzhledu jedny z nich.

Ladislav Chalupa

30.10.2013 1:19

S recenzí nesouhlasím. Hodinky mám 2 týdny, používám je denně a kolikrát je mám na ruce až 19 hodin(hold jsem vytížen). NFC provedlo párování tak, jak bylo očekáváno, baterie vydrží 4-5 dní, kryt microUSB jde otvírat normálně, stačí bejt maličko šikovnej, nehet jsem si na tom nezlomil ani jednou. Na výdrži telefonu se neprojevily téměř vůbec. Rozlišení displeje je naprosto dostačující, jsou to proboha hodinky! Ani jste nezmínili, schopnost displeje být velice dobře čitelný na prudkém světle, i při rozsvíceném displayi, jen ztratí barvy :) Dílensky drží. Dosah má spíše 10 metrů a to mám odzkoušené přes 2 zdi. Fungují mi plynule a nemám si na co stěžovat, jen možná na provedení některých aplikací, ale to už není chyba hodinek ;) Nevím, na čem jste to testovali, že jste měli tolik problémů, ale s SGS3 všechno boží.

Coddy

Coddy

31.10.2013 22:44

Zdravím všechny přítomné hodinky Sony SmartWatch 2 mám třetí týden a stouhle recenzi souhlasím tak na 30%.
Mám verzi s kovovým páskem a hodinky vypadají o 100% líp.
Párování proběhlo na první pokus za pár vteřin pomoci NFC. S telefonem Sony Z.
Ovládání mě příjemně překvapilo je tisku pomalejší ale tak hrozný to není jak jste psali že čekáte vteřinu než se něconapíšete tak tohle se mě nikdy ještě nestalo.
Baterie samozřejmě první týden jsem si Nina pirát hrál a i tak to bylo 2 až 3 dní, tet se výdrž pohibuje 4 / 5 dnů. Mám celkem 30 hovoru cca 50 smskek nějaký mejliky a tak 6 priominek v Připojení přes Bluetooth je výborný někde nechám tel vzdálím se a hodinky mě hnet upozornění. Cca 5/7 metru.
Zatim se mi nikde nerozpadaji no to ukáže čas. A tet jenom abych nechválil dotyk mě přide že je plastový a vypadá lacině ale na druhou stranu co bych chtěl za za 3600,- co mě stály.

Tonda

Tonda

2.11.2013 17:18

Zdravím,
mám hodinky cca 14 dní a teď se mi stalo,že hodinky přestaly svítit.
Nevíte prosím někdo co by to mohlo být?Zda už se to někomu z Vás stalo…díky moc

Pavel

Pavel

9.11.2013 13:27

Mám je 14 dní a spokojenost jako nápad a funkčnost, ale problém s některmi aplikacemi, jako např. Calendar Sony SmartWatch od Shuisky, kdy po nainstalování se mi na hodinkách ukáží 2 ikony, ale po tapnutích na ně naběhne jen bílá plocha a 3 čínské znaky v horní části hodinek :-( S jinou aplikací mi zase třeba 2 ikony, ale jen na změnu režimu tel – vibrace/ticho/hlasité vyzvánění. Neví někdo, v čem je problém? Aplikace jsou na SW 2, ale tohle jsem nějak nepobral :-( Díky za rady. Jinak výdrž 2-3 dny běžného užívání, škoda, že nelze opravdu vnitřně měnit vzhled hodin, jen těch 5 od Sony, ostatní jsou stále spuštěné apl a žerou baterii :-(

Radim

Radim

21.11.2013 16:48

S tím telefonováním s rukou u ucha je to zbytecně komplikovaný a i nebezpečný – můžete si zkazit sluch. Já při telefonování mluvím do displeje hodinek (do mikrofonu) a slyším parádně, i v hlučnější chci prostorech. A druhá strana mě slyší vyborně. Navíc je to takhle pohodlné. Na co si hrát na Bonda? Bez funkce telefonování bych ty hodinky nechtěl. Zvednu telefon z hodinek okamžitě a podle potřeby si pak můžu vyndat telefon a přepnout hovor z hodinek na něj. Tato funkce + notifikace dělají z hodinek doslova nezbytnost, která mi ušetří spoustu času.

Taky nechápu ty nářky na výdrž baterie. Mám Gear měsíc a používám je od rána do večera normálně: přijímám hovory, čtu notifikace, používám krokoměr, Runtastic, atd., a i jako hodinky a večer před nabíjením mají stav baterie ca. 74% – 67%. Samozřejmě když je někdo testuje a má je furt rozsvícený, tak se mu rychleji vybijí. Jenže já musím taky pracovat a nemám čas si s nimi furt hrát. Používám je jako příslušenství k mobilu, tak jak potřebuju. Nejsou to taky normální digitálky, který mají baterii na rok, tak proč je srovnáváte s nimi? Je to příslušenství telefonu, tak je laskavě srovnávejte s jiným handsfree, třeba s bezdrátovými sluchátky. Ale to se vám asi nechce. Připadá mi to, že je třeba za každou cenu něco na nich pohanit (že by úlitba iphonu?). Už mi to fakt přijde jako negativní mediální vlna proti Gear.

Radim

Radim

21.11.2013 17:20

Nakonec potenciál tohoto stroje ukázala nová ROMka od xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515696

Takže rozšiřování možností a vývoji funkcí Gear nic nebrání…

tazatel

tazatel

24.1.2015 14:14

Mám problém, Hodinky mám od listopadu a najednou mi nejdou nainstalovat nové aplikace pro smartwatch2. Telefon mi ukazuje, že se aplikace nainstalovala ale nevidím ji ani v hodinkách ani ve smart conect. Předtím mi šly aplikace instalovat bez problému. Mám telefon Samsung Galaxy S4 mini a mám podezření že problém souvisí s aktualizací software na android 4.4.2

ZZONE

ZZONE

19.2.2015 19:22

Nazdar, hodinky mám snad už rok a byl jsem s nimi nadmíru spokojený. Abych tady neopakoval, tak si myslím, že nejblíže mému názoru je asi Ladislav Chalupa.
Co se chci ale zeptat, jestli nemá podobnou zkušenost jako já a to, že před cca měsícem se mi hodinky nespojily s telefonem a od té dobý jsem je už nespároval. Zkoušel Reset hodinek – nyní se mi zobrazují základní funkce a vše v angličtině, takže reset se asi opravdu provedl. Odinstaloval jsem jsem SW2 aplikaci na telefonu a potom jsem stáhnul aktuální. Zkoušel jsem je přilepit na telefon, abych je připojil NFS a taky nic. Už jsem bezdradný. Jestli proběhl nějaký update, nevím. Neporadíte? Nenarazil někdo na podobnou zkušenost? Děkuji ZZ

Filip

Filip

26.5.2015 15:52

Jdou spojit s mobilem Zopo ZP780?

drumak

20.1.2016 22:00

Zdravím,
dneska jsem si koupil Sony smartwatch 2, které se mi v pohodě spárovali s telefonem. Ale nezobrazují se mi aplikace po instalaci. Mám telefon xiaomi redmi note a operační systém android vyšší než 4.0…Nevíte prosím Vás někdo co udělat, aby se ty aplikace zobrazily? Zkoušel jsem restartovat telefon, pak zálohovat aplikace a i vypnout hodinky. A jediné aplikace, co se mi objevily jsou RunTastic a Notification for SW2.

Děkuji za odpověď

RSS (komentáře k článku)