Motorola Moto 360 – elegantní hodinky s prémiovým zpracováním (recenze)

Motorola Moto 360 pohled zepředu

Chytré hodinky jsou v dnešní době stále více a více oblíbeným doplňkem k mobilním zařízením. Kromě samotného času vám dokážou zprostředkovat nejen veškeré notifikace z mobilního telefonu, ale zvládnou také nastavit budík, přidat upozornění a mnoho dalšího. Na dnešním trhu je na výběr opravdu z mnoha kousků od různých výrobců. Pouze chytré hodinky Moto 360 od společnosti Motorola ale dokázaly zaujmout téměř celý svět, a to zejména svým vzhledem, který napodobuje klasické kulaté hodinky. V této recenzi se podíváme právě na chytré hodinky Motorola Moto 360. Zajímá vás, jak si obstojí v tvrdém konkurenčním boji?

Motorola Moto 360 pohled zepředu

Obsah recenze

Obsah balení

Pokud si objednáte chytré hodinky Motorola Moto 360, tak vám domu přijdou ve větší válcovité krabičce, která působí na první pohled velmi luxusním dojmem. Na krabičce je umístěno několik různých obrázků a poutko, které slouží pro zavěšení. Uvnitř poté naleznete kromě samotných hodinek ve vybrané barvě také nabíjecí kolébku, nabíjecí kabel a několik manuálů s různými informacemi.

Motorola Moto 360 obsah balení 1

Vzhled a dílenské zpracování

Chytré hodinky Motorola Moto 360 upoutaly svět zejména svým vzhledem, který věrně kopíruje vzhled klasických hodinek. Moto 360 tak nejsou hranaté, jako většina hodinek od konkurence, ale disponují klasickým kulatým tělem. Na vrchní straně se usídlil 1,56palcový IPS displej, který má v tomto případě rozlišení 320 x 290 pixelů.

Motorola Moto 360 pohled na vrchní stranu

Na spodní straně displeje si můžete všimnout malého černého proužku, ve kterém je umístěný senzor pro měření okolního světla.

Motorola Moto 360 senzor pro měření světla

Rámeček, který obklopuje displej, je vytvořený z nerezové oceli. Na pravé straně je umístěno tlačítko, které slouží k vypínání a zapínání displeje. Na levé straně se poté usídlil mikrofon, díky kterému budete moci na hodinky mluvit.

Motorola Moto 360 mikrofon

Spodní strana hodinek je vyrobena z průhledného plastu a je na ní napsáno několik různých slov, které vyzdvihují hlavní přednosti Moto 360. Kromě toho se zde nachází také senzor pro měření srdečního tepu.

Motorola Moto 360 zadní strana

Společnost Motorola v tomto případě zvolila pásek, který je vyrobený z pravé kůže. V případě černé varianty dostanete lesklý černý pásek, v případě stříbrné poté matný šedý pásek. Pokud se vám pásek nelíbí a raději byste zvolili kovový, tak nemějte obavy, lze ho totiž bez problému vyměnit za jiný.

Motorola Moto 360 pásek 1

Hardware a displej

Na přední straně hodinek je umístěn 1,56palcový IPS displej, který má rozlišení 320 x 290 pixelů. O dostatečný výkon by se měl postarat jednojádrový procesor Texas Instruments OMAP 3. Uvnitř se dále nachází 512MB paměť RAM, vnitřní úložiště s kapacitou 4 GB a 320mAh baterie.

Motorola Moto 360 ifixit analýza

Motorola Moto 360 – specifikace

  • displej: 1,56palcový IPS displej s rozlišením 320 x 290 pixelů
  • procesor: jednojádrový Texas Instruments OMAP 3
  • paměť: 512 MB
  • vnitřní úložiště: 4 GB
  • baterie: 320 mAh
  • konektivita: Bluetooth 4.0 LE
  • OS: Android Wear
  • rozměry: 46 x 46 x 11,5 mm
  • hmotnost: 60 gramů

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

Displej – postačující podívaná

Na hodinkách se v tomto případě nachází 1,56palcový IPS displej s rozlišením 320 x 290 pixelů, což ve výsledku tvoří 205 ppi. Hustota pixelů je oproti konkurenci bohužel nižší, pokud si pořídíte například LG G Watch, tak dostanete plných 240 ppi, na Samsung Gear Live poté 278 ppi. I přesto ale displej působí velmi kvalitně a z normální vzdálenosti jednotlivé pixely nerozeznáte. Pokud se ale podíváte blíže, tak jednotlivé pixely bez problému uvidíte.

Motorola Moto 360 výřez displeje

Na spodní straně displeje je umístěný malý černý proužek, ve kterém se nachází senzor pro měření okolního světla. Displej tak není dokonale kulatý (proto 320 x 290 pixelů). Po prvotních obavách však můžeme konstatovat, že tento proužek každodennímu používání nebránil. Do jisté míry však kazil estetický dojem při pohledu na ciferník.

Viditelnost na přímém slunci byla na velmi dobré úrovni. V tomto případě bylo však potřeba zvolit nejvyšší hladinu jasu, což se negativně promítlo do celkové výdrže baterie.

Motorola Moto 360 displej na slunci

Konektivita

Ke správnému spárování hodinek Motorola Moto 360 musí být váš mobilní telefon vybaven technologií Bluetooth 4.0 a operačním systémem Android 4.3 Jelly Bean a novějším. Pokud vlastníte novější mobilní zařízení, tak byste s propojením neměli mít žádné problémy. Pokud ale budete chtít s hodinkami spárovat starší, nebo levnější mobilní telefon, tak by se problémy vyskytnout mohly.

Motorola Moto 360 aplikace Android Wear 1

Pokud jste splnili výše zmíněné podmínky, tak postačí pouze stáhnout aplikaci Android Wear z obchodu Google Play. Celý proces propojení je velmi intuitivní a aplikace vás k cíli sama dovede. V několika krocích postačí hodinky spárovat s telefonem pomocí technologie Bluetooth a odklikat několik informačních obrazovek.

Motorola Moto 360 aplikace Android Wear 4

Po úspěšném spárování hodinek se vám na mobilním telefonu otevře hlavní menu aplikace Androiw Wear, ve kterém si budete moci nastavit aplikace pro určité úkony, notifikace, zobrazení kalendáře, zapnutí ambient screen a mnoho dalšího.

Wear OS by Google Smartwatch
Wear OS by Google Smartwatch

Baterie a výdrž

Po přečtení prvních ohlasů na výdrž baterie hodinek Motorola Moto 360 jsme měli obavy, že s nimi nevydržíme ani jeden den. Naše obavy se v průběhu testu naštěstí nepotvrdily. V prvním testu byl nastaven jas displeje na automatický režim a funkce ambient display byla vypnuta. V průběhu celého dne jsme přijímali notifikace z aplikací Gmail, Hangouts, Inbox, Zprávy, Telefon a mnoho dalších. Po 12 hodinách používání měly hodinky stále 35 procent baterie. V druhém testu jsme hodinky používali stejně jako v prvním, s tím rozdílem, že jsme měli zapnutou funkci ambient display. V tomto případě hodinky vydržely 11 hodin a 38 minut. Doba nabíjení z 0 na 100 procent poté trvala přibližně 55 minut.

kapacita baterie

Hodinky se nabíjejí pomocí speciální bezdrátové nabíjecí kolébky, do které je stačí pouze vložit. Na samotném těle hodinek se poté nenacházejí žádné konektory, což je zcela jistě oproti ostatním modelům plus. Po vložení do kolébky se aktivuje speciální nabíjecí režim, ve kterém je na displeji vidět aktuální čas a stav baterie.

Motorola Moto 360 nabíjecí kolébka 1

Uživatelské prostředí

V hodinkách Moto 360 je nainstalovaný klasický operační systém Android Wear, který je tentokrát přizpůsobený na kulatý displej. Celé prostředí je vytvořeno ve velmi jednoduchém a intuitivním stylu.

Android Wear Logo

Rychlost a stabilita prostředí

Operační systém Android Wear je do hodinek dodávaný bez větších zásahů od samotných výrobců. Do jisté míry by tak měla být zaručena rychlost a stabilita celého prostředí. Stabilitu můžeme potvrdit, během testování se nám hodinky ani jednou samovolně nerestartovaly a žádná aplikace nespadla. V průběhu používání jsme však narazili na občasné zpomalení, které je podle mnoha informací zapříčiněno použitím staršího modelu jednojádrového procesoru. Nejedná se však o nic, co by bránilo v každodenním využívání, oproti ostatním hodinkám je však zpomalení viditelné.

Kulatý displej

Celé prostředí je v tomto případě přizpůsobeno pro kulatý displej, což ve většině případů znamená jediné – klasická hranatá obrazovka je oříznuta po okrajích. Veškeré ovládací prvky zůstaly bez jediného problému pohodlně dostupné a nemusíte se tak obávat, že vám kvůli kulatému displeji uniknou některé informace.

Ciferníky

Společnost Motorola při představení slíbila, že hodinky vybaví mnoha ciferníky, díky kterým budou Moto 360 působit ještě elegantněji. Do základní výbavy tak umístila 12 ciferníků, které je možné přizpůsobit na mobilním telefonu v aplikaci Motorola Connect. Na obrázcích níže se můžete na jednotlivé ciferníky podívat.

Všechny základní ciferníky si můžete do určité míry přizpůsobit v aplikaci Motorola Connect na mobilním telefonu. U většiny ciferníků si tak budete moci zvolit z bílého a černého pozadí, budete si moci vybrat barvu ručičky, značek hodin a v neposlední řadě si také budete moci zapnout a vypnout zobrazení aktuálního dne. U některých ciferníků si poté budete moci vybrat pozadí z několika předpřipravených obrázků.

Motorola Moto 360 aplikace Motorola Connect 1

Motorola Connect
Motorola Connect

Ciferníků je dostupných celá řada v obchodu Google Play. Pokud si budete chtít svoji zásobu rozšířit, tak postačí pouze stáhnout určitou aplikaci, která obsahuje další ciferníky.

Video – ukázka prostředí Android Wear

How to use android wear on moto 360

How to use android wear on moto 360

 

Praktické zkušenosti

Hodinky působí na ruce velmi příjemně

I přes větší velikost hodinek Moto 360 se je společnosti Motorola podařilo vytvořit tak, že na ruce působí velmi příjemně a přirozeně. Při nošení se tak nebudete muset obávat, že se vám budou na ruce přetáčet, nebudou držet, nebo budou působit nepříjemně.

Motorola Moto 360 na ruce 1

Zpracování je prémiové, vzhled krásný

Společnosti Motorola se podařilo vytvořit produkt, který na první pohled zaujme snad každého. Jako materiál byla zvolena kombinace nerezové oceli a plastu na spodní straně. Hodinky tak působí velmi solidním dojmem.

Výdrž na jedno nabití je dostačující

V průběhu testování hodinek se nám při vyšší zátěži podařilo baterii vybít přibližně za 16 hodin, což pohodlně dostačuje pro jednodenní používání. Pokud budete chtít vydržet bez problémů i další den, tak budete muset každý večer hodinky vložit do nabíjecí kolébky. Nabíjení je jednodušší než u konkurenčních produktů, u Moto 360 tak nebudete muset složitě připínat nabíjecí kolébku, hodinky do ní stačí jednoduše vložit.

Aplikací je celá řada a stále přibývají

Pro operační systém Android Wear je v tento okamžik dostupných opravdu mnoho aplikací. Na displeji si tak budete moci zahrát jednoduché hry, budete si moci zapnout navigaci, prozkoumat sociální sítě a mnoho dalšího. Dobrá zpráva pro případné zájemce je, že každým dnem přibývají další a další aplikace.

Notifikace fungují bez jediného problému

Chytré hodinky jsou primárně určeny pro zobrazení notifikací z mobilního telefonu, se kterým jsou spárovány. V tomto ohledu Moto 360 plní svojí práci velmi dobře a v průběhu testování jsme se nesetkali s jediným problémem.

Prostředí je líbivé, občas se ale zpomalí

Prostředí operačního systému Android Wear je vytvořeno ve velmi jednoduchém a líbivém stylu. V hodinkách Moto 360 se však nachází starší jednojádrový procesor, což se občas promítne do celkové rychlosti zařízení. V průběhu testování jsme se občas setkali s mírným zpomalením, které na ostatních konkurenčních zařízeních vidět nebylo.

Hodinky jsou vodotěsné

V průběhu každodenního používání si nebudete muset lámat hlavu se sundaváním hodinek například při mytí rukou. Na samotném těle se nenachází žádný větší otvor a vše je kompletně vodotěsné.

Displej je dobře čitelný na slunci, hustota pixelů by mohla být vyšší

Motorola zvolila 1,56palcový IPS displej, který je velmi dobře čitelný i na přímém slunci. V tomto případě však budete muset zvolit nejvyšší hladinu jasu, což se negativně promítne do celkové výdrže na jedno nabití. Rozlišení displeje čítá 320 x 290 pixelů, což ve výsledku tvoří 205 ppi. To je oproti konkurenci znatelně nižší číslo a při bližším pohledu bez problému rozeznáte jednotlivé pixely.

V hodinkách chybí čeština

V průběhu prvotního nastavení vám hodinky nabídnou několik jazyků, mezi kterými však chybí čeština. Podle všeho se český překlad v brzké době neplánuje zařadit do stávajícího seznamu jazyků, což jistě odradí mnoho potencionálních uživatelů.

Kdy, kde a za kolik?

V době psaní recenze byly hodinky dostupné v České republice pouze ve velmi omezeném množství a za vyšší cenu než v zahraničí. Zakoupit je bylo možné na internetových aukčních serverech a pouze v jednom obchodu, a to pouze ve stříbrné variantě. Prodejní cena v České republice se v tento okamžik pohybuje na úrovni od 8 500 Kč a výše. V zahraničí lze hodinky zakoupit za cenu od 249 euro. Hodinky jsou dostupné ve dvou barevných variantách, a to v černé a stříbrné. Nově lze také vybírat z kovových pásků.

 

Resumé

Chytré hodinky Motorola Moto 360 nás v redakci velmi příjemně překvapily. Hlavní předností je zcela jistě samotný vzhled a zpracování. Motorola Moto 360 věrně kopírují vzhled klasických hodinek a jako materiál byla zvolena nerezová ocel v kombinaci s plastem na spodní straně. Za vzhled a zpracování musíme splečnost Motorola jednoznačně pochválit, jelikož dokázala vytvořit produkt, který působí velmi luxusním dojmem.

Motorola Moto 360 – Hands On video

Motorola Moto 360 - Hands On video

Hodinky mají oproti konkurenci o něco větší rozměry, což při běžném nošení nepoznáte. Na ruce působí velmi přirozeně a příjemně, nemusíte se tak obávat, že se vám budou na ruce otáčet, nebo nebudou sedět.

Na přední straně je umístěný 1,56palcový displej, který má rozlišení 320 x 290 pixelů, což ve výsledku tvoří 205 ppi. To je oproti konkurenci o mnoho nižší číslo a při bližším pohledu na displej bez problému rozeznáte jednotlivé pixely. Při běžném používání ale pixely neuvidíte. Čitelnost displeje na slunci je na vynikající úrovni. Pokud nebudete chtít ovládat jas manuálně, tak si budete moci zvolit automatický režim, který dokáže jas sám regulovat. Čidlo okolního světla je umístěno v černém proužku, který se nachází na spodní straně displeje. Díky němu však není displej dokonale kulatý.

Baterie vydrží na jedno nabití bez problému celý pracovní den. Mnoho uživatelů se při nižší zátěži dokáže dostat bez problémů i na dva dny. Nabíjení probíhá pomocí speciální bezdrátové kolébky.

Prostředí systému Android Wear je přizpůsobenu pro využití i na kulatém displeji. Ve výsledku to u většiny aplikací znamená jediné – jedná se o klasické zobrazení ze čtvercového displeje, ve kterém ale chybí rohy displeje. I přes chybějící rohy se nemusíte obávat, že by byly některé ovládací prvky skryty.

Chytré hodinky Motorola Moto 360 jsou zcela jistě jedněmi z nejlepších a nejhezčích hodinek na dnešním trhu. Proti masovému rozšíření však hraje velmi omezená dostupnost, díky které jsou Moto 360 velmi vzácným zbožím. Potencionální uživatelé se v drtivé většině případů musí vydat do sousedních států, nebo zvolit některou z přeposílacích služeb z Německa.

Klady

+ prémiové zpracování
+ jedinečný vzhled
+ vodotěsnost
+ pásek z pravé kůže
+ bezdrátové nabíjení
+ hodinky působí velmi příjemně na ruce
+ senzor pro měření srdečního tepu
+ dostačující výdrž na jedno nabití

Zápory

– občasné zpomalení prostření Android Wear
– omezená dostupnost v České republice
– větší rozměry, ztěžující nošení na menší ruce
– vyšší cena
– absence češtiny

Plánujete si hodinky Motorola Moto 360 pořídit? Máte tip na vyřešení omezené dostupnosti?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)