TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Nový Xiaomi USB flash disk a další

tipy-z-ciny-350-AliExpress-Xiaomi-USB-Flash-disk-dual-U

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z obchodů na tržišti AliExpress. Dnešní výběr je pestrý a sahá od přenášení dat přes hraní her až po nabíjení. Hlavním tipem je přitom nedávno představený USB flash disk Dual U od Xiaomi.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Xiaomi Dual U flash Disk

Jde o nový USB flash disk, který firma představila teprve před pár dny a který navazuje na dřívější „šňůrkový“ model. Díky otočnému krytu může nabídnout jak připojení přes klasické USB-A, tak i přes moderní USB-C. Dá se tedy použít například i při přímém připojení do mobilu nebo tabletu. Prodávají se dvě různé kapacity.

Cena: od 510 Kč

Herní ovladač Ipega Gamepad PG-9217

Hraní her na telefonu má své technické hranice. Například u možnosti pohodlného ovládání, když mobil nemá k těmto účelům na těle speciální tlačítka. Situaci pak řeší speciální gamepad, do kterého smartphone vložíte a bezdrátově jej ovládáte. Tento konkrétní model má na AliExpressu hromadu objednávek i velmi dobré hodnocení.

Cena: 640 Kč

UGREEN Bluetooth 5.0 receiver s aptX LL a HD

Bluetooth přijímač a případně i vysílač, který nad zbytkem velmi široké nabídky podobných zařízení ční díky tomu, že splňuje standardy aptX LL či aptx HD, umožňuje rychlé párování přes NFC a výdrž při přehrávání hudby činí krásných 10 hodin.

Cena: 1 070 Kč

Full HD mini kamerka

Šikovný pomocník pro případy, kdy potřebujete snímat určitý prostor velmi nenápadně. Tato kamerka má rozměry pouhých 3 x 3 x 1 cm a přitom nahrává ve Full HD a má také automatický noční režim. Můžete případně rovnou přikoupit i paměťovou kartu a dejte si pozor, jestli objednáváte verzi s nebo bez baterie.

Cena: 510 Kč

Univerzální nabíjecí 100W kabel USAMS

Hledání správných kabelů pro různé typy telefonů nebo jiných zařízení je pěkná otrava. Dvojnásob to platí v případě, kdy vás o pomoc požádá i nějaký „jablíčkář“. Pokud se vám to stává poměrně často, možná by stálo za zvážení pořízení podobného univerzálního kabelu. Nejlepší model z této nabídky zvládá 100W nabíjení a kromě klasického USB-A má na vstupu dokonce i USB-C.

Cena: 350 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Rozkládací selfie tyč se stativem a světlem 190 Kč
UGREEN 5m prodlužovací USB kabel 270 Kč
UGREEN BT receiver 160 Kč
Sloupová „music“ RGB světla 120 Kč
TOPK nalepovací držák kabelů 45 Kč
Baseus držák mobilu do auta 260 Kč
Ambientní RGB osvětlení 180 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jak velký flash disk minimálně potřebujete k životu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)