5 tipů na zboží z Číny: Levné prvky pro chytré zabezpečení bytu

tipy-z-ciny-346-aliexpress-chytré-zabezpečení

Vítejte u dalších tipů na zajímavé produkty z tržiště AliExpress. I tentokrát bude doporučení tematické a prostor dostanou zařízení, které slouží pro chytré zabezpečení domu, bytu, kanceláří nebo třeba chalupy. Záměrně jsme vybrali pět produktů od pěti různých výrobců, aby byl výběr pestřejší, nicméně rozhodně neváhejte projít i jejich další sortiment, který se v mnoha ohledech překrývá.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

XSDTS chytrý zámek

Ničím jiným než chytrým zámkem pro hlavní vchodové dveře se asi začít nedá. Mezi hlavní lákadla patří otevírání pomocí otisku prstu nebo mobilní aplikace, nicméně nechybí i konzervativnější metody jako načtení karty, zadání kódu nebo obyčejné otočení klíčem. Důležité je, že zámek nepotřebuje ke komunikaci přes Wi-Fi žádnou bránu a dorozumí se s rozšířenou aplikací Tuya. K dispozici je velké množství různých vložek do dveří a dvě barevné varianty.

Cena: od 2 050 Kč

Video zvonek AXNEN V5

Když se od kliky a otevírání dveří posuneme kousek výš, můžeme chytrost využít i u zvonku. Ten už v dnešní době není problém pořídit i s kamerou a oboustrannou zvukovou komunikací. Tento model zvládá kromě komunikace s aplikací například noční vidění, rozpoznání pohybu nebo ukládání videa do cloudu. Potěší také možnost připojit zvonek na kabel, nebo na baterie. Na výběr je několik variant s různým počtem variant, adaptérů nebo sirén.

Cena: od 650 Kč

KERUI venkovní kamera

Na vnější straně dveří ještě zůstaneme. V tomto případě klidně i venku na dešti. Pokud potřebujete mít dohled na exteriérem a poohlížíte se po kameře s dostatečnou odolností a možností bezdrátového připojení do sítě, mrkněte na tento povedený kousek od spolehlivého výrobce KERUI.

Cena: od 900 Kč

Dveřní a okenní senzory Aqara

Když už se k vám někdo rozhodne vloupat agresivním způsobem (nebo třeba náhodou zapomenete otevřené okno), hodí se mít o tom okamžitý přehled. Společnost Aqara má mimo spousty dalších šikovných výrobků v nabídce i dveřní a okenní senzory. Čím více kusů objednáte, tím lepší bude cena za jeden.

Cena: od 350 Kč

YEELOCK zámek do šuplíku či skříňky

I nábytek se dá zamykat chytře. Nejen kvůli zlodějům, ale třeba i kvůli dětem. Moderní řešení, u kterého je ale potřeba myslet na to, že bez aplikace se otevírání (bez násilí) nekoná.

Cena: 340 Kč

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Smart redukce na žárovku E27 195 Kč
Chytrý vypínač Sonoff od 190 Kč
Chytrá zásuvka 190 Kč
Tuya senzor teploty a vlhkosti 215 Kč
Senzor proti vytopení Emastiff 200 Kč
Chytrá RGB žárovka Aubess 200 Kč
Sonoff chytrý spínač 135 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Které další prvky byste doporučili?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)