5 tipů na zboží z Číny: Levné bezpečnostní senzory pro váš byt

tipy-z-ciny-348-aliexpress-bezpecnostni-senzor

Vítejte u dalšího vydání tipů z čínských obchodů na tržišti AliExpress. Dnes navážeme na nedávné vydání s bezpečnostními prvky pro domácnost a zaměříme se konkrétně na externí dodatečné senzory, které můžete různými způsoby připojit do vlastního ekosystému. Filtrem bylo rozumné hodnocení a cena, takže výběr rozhodně neberte jako doporučení toho nejlepšího. Záměrně uvádíme pět produktů od pěti různých značek (či obchodů), abyste mohli případně projít jejich širší nabídky a nakombinovat si přístroje rovnou z jedné série.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Wi-Fi/Zigbee chytrý detektor kouře od ZSVIOT

Pomocník pro odhalování požárů patří mezi domácími senzory mezi ty úplně nejkritičtější. Pokud už nemáte jiného (ano, třeba mnohem pokročilejšího nebo již ověřeného a certifikovaného) favorita, můžete vyzkoušet tento hojně prodávaný model. Variantu s Wi-Fi konektivitou pořídíte za cca tři stovky.

Cena: od 310 Kč

Infračervený pohybový senzor Aqara

Klasické pohybové čidlo na stěnu, které vyrábí již ověřená značka Aqara. Tento model seženete i v ČR, nicméně ne za tuto cenu. Pokud chcete ušetřit ještě trochu víc, můžete vzít větší množství.

Cena: 1 ks od 290 Kč

Dveřní/okenní senzor od AVATTO

Primitivní a levný magnetický spínač, který ale můžete napojit na alarm či aplikaci (Wi-Fi / Tuya) a dozvědět se tak o otevřených oknech či dveřích a případných nezvaných hostech.

Cena: 200 Kč

Detektor vytopení (úniku vody) od eMastiff

Zatopení koupelny, záchodu či kuchyně a případné škody způsobené sousedům pod vámi je jedna z nejhorších možných zkušeností v rámci bydlení. Podobně jako u požáru je zde rozhodující rychlost reakce, takže senzor odhalující uniklou vodu a napojený na chytrou domácnost je velmi praktická pomůcka.

Cena: 175 Kč

Měřič teploty a vlhkosti od Haozee

Nejde vyloženě o bezpečnostní prvek, ale hodí se mít informaci o aktuální teplotě v jedné či více místnostech a současně sledovat i tamní hladinu vlhkosti. Můžete vybírat mezi Wi-Fi a Zigbee variantami.

Cena: 1 ks od 215 Kč

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
USB 3.0 HUB a čtečka karet 275 Kč
KULAA Q1 15W bezdrátová nabíječka 270 Kč
Baseus auto držák mobilu k zadnímu sedadlu 300 Kč
Podložka pod klávesnici a myš 70×35 cm 290 Kč
Wavlink 1200Mbps WiFi Repater 240 Kč
Stativ se závitem 215 Kč
USB Bluetooth receiver / transmitter 75 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jakou značku senzorů a domácí chytré elektroniky preferujete?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)