TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Opravdu prťavý mobil a další gadgety

tipy-z-ciny-349-aliexpress-mini-mobil-gadget

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z čínských obchodů na tržišti AliExpress. Po několika tematických epizodách se budeme opět věnovat pestrému mixu zařízení a gadgetů, do kterého patří například miniaturní (ale plně funkční) mobil, hodně zvláštní myš, hezký bezdrátový reproduktor nebo příslušenství pro focení.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Mini mobil SOYES S10P

Když píšeme mini, tak myslíme opravdu mini. Tento 2G telefon s jedním fotoaparátem, fyzickými klávesami a displejem o velikosti 1,5 palce má rozměry jako platební karta (90 x 50 milimetrů). Dá se do něj strčit nanoSIM a také microSD karta pro rozšíření paměti.

Cena: 510 Kč

Bezdrátová myš na prst

Že to zní jako nesmysl? Souhlasíme. Ale taková věc opravdu existuje a také funguje. Posouvání kurzoru se provádí opřením o stůl a navigováním po přiložení ukazováčku a k dispozici jsou také levé a pravé tlačítko i kolečko. Můžete si vybrat 2,4GHz nebo levnější Bluetooth verzi.

Cena: 350 Kč

Pěkný „cube“ bezdrátový reproduktor

Po zvukové stránce toho jistě nenabídne mnoho (pojem Hi-Fi v popisu raději úplně ignorujte), ale nás zaujal hlavně svým „ostrým“ designem. Má i RGB osvětlení a 500mAh baterie by jej měla udržet v chodu alespoň 5 hodin. Hrana má délku 66 milimetrů.

Cena: 390 Kč

Přenosné LED světlo YELANGU

Můžete ho přimontovat na foťák či kameru, prodává se s držákem na monitor a případně ho položíte jen tak na poličku nebo noční stolek. Díky jeho funkcím je ale určitě určený primárně pro tvorbu vizuálního obsahu a náladové osvětlení.

Cena: od 590 Kč

Stativ a selfie tyč Ulanzi MT-40 s ovládáním

Promakané příslušenství k mobilu či fotoaparátu, které nabídne funkce hned několika běžných věcí. Díky trojnožce poslouží jako stativ, má teleskopické vysouvání a dokonce i odnímatelné dálkové ovládání.

Cena: 1 330 Kč

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
JCKEL Wi-Fi repeater 220 Kč
Sledovací přívěsek 45 Kč
USB-C jack rozbočovač 65 Kč
Multifunkční sada konektorů 290 Kč
Mdodo USB- USB-A kabel s displejem 250 Kč
Magnetická montážní podložka 150 Kč
Univerzální hliníkový držák na mobil 220 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Máte tip na další drobnou vychytávku?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)