5 tipů na zajímavé zboží z Číny: Chybí vám kamera do auta?

AliExpress kamera do auta tipy-z-ciny-319-kamera-do-auta

Jsme tu s dalšími tipy za zboží z Číny a i tentokrát pro vás máme hlavních nashromážděných pět produktů z jedné konkrétní kategorie. Půjde o palubní kamery do auta, které jsou nejen zajímavým pomocníkem, ale také důležitým bezpečnostním prvkem. Jelikož je výběr těchto zařízení opravdu obří, vyžili jsme pomoci jednoduchého filtru na serveru AliExpress. Ve výběru je tak pět nejvíce objednávaných a zároveň skvěle hodnocených kamer různých značek.

Evropské sklady, daň a clo

U objednávek, které míří přímo z Číny, musíte v některých případech počítat s možností, že jestliže neuniknou zájmu celníků a budou mít vysokou hodnotu, můžete doplácet daň či clo. Zdanění se obecně týká zásilek nad hodnotu 22 eur, zdanění i cla pak balíčků s hodnotou přes 150 eur. V našich tipech se ovšem v drtivé většině případů objevují produkty z tržiště AliExpress, které už je pro obchod s EU pro placení daně zaregistrováno. Daň je tedy zohledněna u ceny v e-shopu.

70mai A500S Dash Cam Pro Plus+

Nejvybavenější a nejčastěji objednávaná kamera do auta od populární značky 70mai. A drží si parádní hodnocení 4,9 hvězdičky ze šesti tisíc recenzí. Sází například na 4K rozlišení a 140° záběr u předního modulu. Zadní nabízí nepřetržité parkovací monitorování. Pokud vás nezaujme tento model, můžete se v rámci značky podívat na další. Velmi dobré hodnocení jich má spousta.

Cena: od 1 500 Kč

VVCAR D530

Další kousek se 4K přední a Full HD zadní kamerou. Má ale o dost jiný design, kterému dominuje hlavně velký displej. Ceny se odvíjí od počtu příslušenství v sadě a (ne)přítomnosti GPS modulu.

Cena: od 1 300 Kč

E-ACE Car DVR 3

Hodně robustní kamera, která zaujme především velkým čtyřpalcovým displejem. Na přední straně má nicméně jen Full HD objektiv.

Cena: od 470 Kč

Pozor na předpisy

Použití palubní kamery v autě se řídí několika pravidly, na které rozhodně musíte brát ohled. Při instalaci i používání myslete nejen na české zákony, ale raději i na ty zahraniční.

Jansite 10″ kamera / zrcátko

Když je řeč o velkých displejích, toto je model kamery, který úplně nahrazuje základní zpětné zrcátko (podobně jako námi testovaný LAMAX S9 Dual). Přední i zadní kamera mají rozlišení 1080p.

Cena: od 1 000 Kč

Deelife Dash Cam X4

Jedna ze dvou základních kamerek této značky, v tomto případě se 4″ displejem a rozlišením předního senzoru 1296p. Vzadu je to chabých 640 x 480 pixelů, ale i tak patří zařízení ve své třídě mezi nejoblíbenější.

Cena: od 700 Kč

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
UGREEN USB zvuková karta 180 Kč
Vention 2m prodlužovací USB 3.0 kabel 165 Kč
SHOOT Mini flexibilní trojnožka 50 Kč
Bezdrátový „ring“ VR Controller 210 Kč
75cm heliport pro dron 210 
Skládací držák ke kameře 235 Kč
Selfie stativ s osvětlením 210 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jaké kamery do auta už jste vyzkoušeli?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)