TOPlist

Zprávy Google se stávají hezčími a zábavnějšími! Jak hodnotíte tyhle novinky?

zpravy google nahled
  • Aplikace Zprávy Google se neustále mění k lepšímu
  • Vývojáři z ní pomocí novinek dělají hezčí a zábavnější místo
  • Jedna jde naproti personalizaci, druhá možná vykouzlí úsměv na tváři

Moderní chatovací standard RCS je poměrně zásadní věcí, což si Google dobře uvědomuje, a proto intenzivně pracuje na tom, aby byla jeho aplikace Zprávy k uživatelům co nejpřívětivější (pokud tedy zrovna neblokuje přístup rootovaným zařízením). Když pomineme vychytávky poháněné umělou inteligencí, Google si dává záležet na designu, což jasně potvrzují nedávné aktualizace.

Zprávy Google v prvé řadě přidávají možnost pro úpravu barevného motivu RCS konverzace. Novinka, jež byla poprvé spatřena v listopadu loňského roku, se nyní dostává k účastníkům testovacího programu a umožňuje jim snadno si přizpůsobit vzhled chatu podle gusta. Po kliknutí na profilový obrázek adresáta stačí v nabídce stisknout tlačítko „Change colors“ (změnit barvy) a v nabídce si vybrat jeden z předdefinovaných motivů. Nastavit jednotný barevný profil pro veškeré konverzace podle portálu Android Police, jenž na funkci upozornil, však není možné.

Google Messages
Google Messages

Další novinkou jsou ve Zprávy Google jsou efekty, které se na pár sekund zobrazí po reagování na zprávu pomocí jednoho z podporovaných emoji, mezi nimiž nalezneme například klasické červené srdíčko, palec zdvižený nahoru, párty konfety nebo smějícího se smajlíka se slzami v očích. Server 9to5Google hovoří o stížnostech některých uživatelů, kterým se nelíbí, že v současné době neexistuje cesta, jak tyhle animace vypnout.

Jelikož nejsem součástí beta testování, první zmíněnou funkci ještě k dispozici nemám. Nicméně, animace po udělení reakce na zprávu se v nejnovější verzi aplikace Zprávy Google zobrazují i mně, což značí, že novinka není regionálně omezená (a pokud by náhodou byla, v ČR funguje).

Jak se tyhle designové „blbůstky“ líbí vám?

Zdroje: Android Police, 9to5Google, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)