Zakřivený LG G Flex na fotkách a videu

lg_g_flex_ico

Samsung již oznámil svůj první telefon se zakřiveným displejem Galaxy Round, který zatím bude k dispozici jen v Jižní Koreji a bude stát kolem tisíce dolarů (cca 18 700 Kč). Jak ukázalo odhalení technických parametrů, de facto se jedná o Galaxy Note 3 bez S Penu, ale se zakřivenou obrazovkou.

Významný konkurent – společnost LG – samozřejmě nemůže zůstat pozadu a přijde s “ještě zakřivenějším” modelem LG G Flex, který by se měl objevit brzy na pultech prodejen. Bude vycházet ze současné vlajkové lodi LG G2 (viz naše podrobná recenze), ale co do rozměrů má být “o trochu” větší. Zatímco Samsung Galaxy Round je zakřiven podélně (levá a pravá strana jsou výše než prostředek), LG G Flex má zakřivení příčné (horní a dolní hrana jsou proti středu vyvýšené), podobně jako Galaxy Nexus, který ovšem neměl zakřivený celý displej, ale jen krycí sklo.

LG G Flex prý bude mít obrazovku s úhlopříčkou kolem šesti palců a stejně, jako “gé dvojka”, přinese trojici tlačítek pro zapnutí/probuzení a nastavení hlasitosti na zadní straně. Fotoaparát bude dělat fotky v rozlišení 13 Mpx a displej by údajně měl používat technologii OLED.

Serveru The Verge se povedlo od novináře Federica Iniho získat exkluzivní snímky telefonu, který ještě nebyl oficiálně oznámen. České zastoupení LG rozeslalo minulý pátek novinářům pozvánky na tiskovou konferenci, která se bude konat 29. října, kde “oficiálně představí poslední novinku z řady mobilních telefonů od LG”. Můžeme se jen dohadovat, zda půjde o LG Nexus 5, nebo právě o LG G Flex.

LG G Flex se také objevil ve vysílání argentinské televizní stanice Telefe.

Očekává se, že LG G Flex začne s cenou poměrně vysoko – přeci jen jde o poměrně novou technologii a Samsung se zakřiveným displejem začal na tisíci dolarech. Na druhou stranu LG G2 se prodává vzhledem k výkonu za skoro až neuvěřitelně nízké částky, začínající na 11 956 Kč, tak třeba překvapí u zaoblené verze. Podle dosavadních informací se LG G Flex začne prodávat v Jižní Koreji již v listopadu. Není ale známo, zda či kdy se dočkáme i v Evropě.

Zdroje: Android Headlines a The Verge.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (11)