YouTube aplikace mají v Androidu 13 parádní možnost vysílání

YouTube Music aplikace vysilani chromecast roletka Android 13

Nový systém Android 13 přinesl mimo jiné pokročilé ovládání médií v horní roletce. Například zabudovaný přehrávač, který je šikovně po ruce, nabízí velmi rychlé a pohodlné přepínání skladeb a další možnosti (jak naposledy demonstrovalo třeba Spotify). Přibylo i rychlé přepínání mezi výstupními audio zařízeními. Pro práci s médii se ale v této části systému evidentně dají vymyslet i další praktické funkce. Jak ukazují aplikace YouTube a YouTube Music, o dost šikovnější může být třeba přístup ke “castování” neboli vysílání na jiná zařízení.

YouTube
YouTube
517f582975027bdc955d1be06cdfbe4a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Zatímco doposud bylo nutné pro zapnutí takového vysílání do zmíněných aplikací vstoupit a stisknout patřičné tlačítko, v nových verzích už se dá signál pustit do požadovaného zařízení rovnou z roletky. Jsou zde totiž v nabídce nejen reproduktor telefonu či připojená sluchátka, ale mimo jiné i zařízení pracující se standardem Chromecast. Vysílání audia například do televizoru s Android TV je tak otázka jednoho potažení a jednoho klepnutí. K dispozici je zde pochopitelně i možnost změny hlasitosti.

O této funkci se mluvilo již na podzim a byla dostupná úzké testovací skupině. Nyní její zavádění hlásí široké spektrum uživatelů. Jestli tedy máte telefon s Androidem 13, zkuste aktualizovat aplikace YouTube a YouTube Music a po nové nabídce se podívat.

Jak dobře se vám ovládá zvuk v Androidu?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)