YouTube Music zavádí funkci, kterou mají konkurenti roky

YouTube Music credits autoři

Ačkoli se již hudební platforma YouTube Music v téměř všem důležitém vyrovnala největšímu konkurentovi v podobě Spotify (a někde ho i překonala), stále existuje řada menších detailů, které je potřeba dotáhnout. Vývojáři na ně ale evidentně myslí a postupně si je odškrtávají ze seznamu. Aktuálně se například v mobilní aplikaci YouTube Music začínají objevovat “credits” neboli jména autorů, producentů a dalších lidí, kteří se podíleli na tvorbě skladby či celého alba.

YouTube Music
YouTube Music

V nově přidané sekci již někteří uživatelé vidí informace o tom, kdo skladbu či album nazpíval či zahrál (ve smyslu performance), složil a produkoval. Přítomná je také zmínka o tom, odkud tato metadata pocházejí. Tuto novinku jistě ocení všichni posluchači, kteří občas pátrají po detailnějším původu písní či alb. V podání YouTube Music jde nicméně jen o úplný základ toho, co nabízí například Tidal. Konkurenční služba má “credits” vypsané až na úroveň doprovodných kapel, zvukařů nebo dokonce personálu v nahrávacích studiích.

 

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často u skladeb hledáte tyto informace?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)