YouTube pro Android přináší živé vysílání z displeje zařízení, limituje ho odběrateli

youtube android živé vysílání displeje

Konec služby YouTube Gaming s sebou přinesl změny pro klasickou YouTube aplikaci, nyní do ní zavádí možnost pro živé vysílání z displeje Android zařízení. Projekt YouTube Gaming měl být přímou konkurencí pro streamovací platformu Twitch, pokus však nevyšel a projekt skončil. Funkce je tak přidána do původní aplikace.

Živé vysílání z displeje Android zařízení na YouTube od 1 000 odběratelů

Živé vysílání v rámci nejrůznějších aplikací, jako je Facebook, nebo Instagram nabralo za posledních několik let veliké popularity. Jinak tomu není ani v prostředí počítačových a mobilních her. Ačkoliv pokus s YouTube Gaming nevyšel, mohou tvůrci využívající livestream používat klasickou YouTube aplikaci pro Android.  Novinkou je pak možnost živého vysílání obrazovky Android zařízení, kterou ocení zejména autoři streamů z her. Jedinou podmínkou pro spuštění živého vysílání, ať už pro YouTubery nebo hráče je 1000 odběratelů kanálu. Pokud tohoto limitu kanál autora nedosahuje, může pro live stream na YouTube využívat pouze webové rozhraní na počítači.

limit živé vysílání youtube android

Jak spustit živé vysílání na YouTube pro Android

Funkce pro livestream z displeje Android zařízení přichází do YouTube aplikace s verzí 14.31.50. Pro zahájení živého vysílání pak stačí kliknout na ikonu kamery v pravém horním rohu, vedle ikony pro vyhledávání. V možnostech pak vybrat variantu „Živé vysílání“. Aplikace YouTube vás sama upozorní na novinku, možnost pro živé vysílání z displeje vašeho Android zařízení. Pokud zvolíte tuto variantu, uzpůsobí se prostředí aplikace pro streamování her. Zadáte název streamu, spolu s názvem streamované hry. Dále pak zvolíte orientaci obrazovky.

streamování her youtube

Jakmile živý přenos z obrazovky Android zařízení potvrdíte, budete odkázáni na domovskou obrazovku telefonu, kde zvolíte hru a zobrazí se průhledná vrstva, která umožní spustit livestream na YouTube. Mimo to ve vrstvě uvidíte také záběr na vás ze selfie kamery. Aktualizace YouTube aplikace obsahující možnost pro livestream obrazovky Android zařízení je již nyní dostupná na Google Play.

Používáte v aplikacích živé vysílání?

Zdroj: 9to5Google

 

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)