Menu

Xiaomi je nyní druhým největším výrobcem Wearables elektroniky na světě

Čínská společnost Xiaomi dnes představuje jednoho z pěti největších výrobců mobilních telefonů na světě. S tím se však evidentně tento výrobce nespokojí. Díky krokoměru Mi Band, který jsme pro vás recenzovali zde, se velmi významně Xiaomi prosazuje i mezi výrobci nositelné (Wearables) elektroniky. A to dokonce tak významně, že v prvním čtvrtletí 2015 obsadilo Xiaomi druhé místo mezi světovými výrobci a zabírá téměř čtvrtinu celkového trhu. Celkem solidní náskok si prozatím udržuje společnost Fitbit, která stojí například za povedenými krokoměry Fitbit Flex. Výrobce jako Garmin, Samsung či Jawbone již nechalo Xiaomi za sebou.

Krokoměr Xiaomi Mi Band

Xiaomi MiBand - nabiječka

 

Kde je klíč úspěchu? Především v ceně – společnost Xiaomi prodává svůj krokoměr Xiaomi Mi Band za velmi nízkou cenu v porovnání s konkurencí, na což zákazníci zkrátka slyší. Velkou výhodou je rovněž dlouhá výdrž na jedno nabití, která se blíží až měsíci. Neznámou je prozatím společnost Apple, která se díky prodejům Apple Watch jistě vyhoupne nahoru. Prozatím ale nejsou známy oficiální výsledky prodejů, takže si na zařazení této společnosti budeme muset ještě počkat.

Chcete si nositelnou elektroniku vyzkoušet na vlastní kůži? Pak dorazte na Alza Android RoadShow 2015.

zdroj: engadget.com

 

Komentáře

Lakome

z aplikace
4.6.2015 18:35

Viem že od témy ale dosť mu blbnú smajlíky. Chcem sa len opýtať či je problém na mojej strane alebo na vašej. Za odpoveď vopred ďakujem.

Olda

Olda

4.6.2015 19:43

Jak můžete napsat, že se výdrž na jedno nabití blíží k měsíci? Po 29 dnech používání mám ještě stále 56% a bezpečně si myslím že se ke dvěma měsícům dostanu, minimálně přiblížím… ;)

MalinaObrowska

MalinaObrowska

4.6.2015 20:05

Můj rekord je 76 dní na jedno nabití. Akorát mám ho sedmý měsíc a už to chce nový náramek. Guma je u strojku popraskaná a myslím si, že už moc vyndání nevydrží.

Faust

Faust

4.6.2015 22:28

Za 2 USD seženeš na ebay nový náramek….

glover

z aplikace
4.6.2015 22:50

škoda jen že to neměří tep a tlak

Petr

Petr

5.6.2015 10:45

co se týče použitého materiálu je to kámen úrazu pro všechny Wearables, už přes rok nosím fitbit flex a náramek sem měnil třikrát. Je sice pravda že na ebay se dá koupit za pár peněz náhrada z Ćíny, ale v porovnání s originálem nutno podotknout nic moc..spona je šunt, odloupe se povrchová vrstva do týdne a pásek do dvou měsíců praskne v místě kde se namáhá na ohyb když se vytahuje Flex na dobití. Příště koupím originály..jinak spokojenost :)

RSS (komentáře k článku)