TOPlist

Xiaomi telefony nově v Česku podporují skenování obličejů. Stačí stáhnout poslední verzi MIUI

Funkce odemykání pomocí tváře xiaomi telefony

Telefony značky Xiaomi už nějakou dobu podporují odemykání pomocí skenování obličejem. Jenže v českých verzích jste tuto funkci zatím nemohli vidět. To se mění s novou aktualizací MIUI 10.2. Celá řada Xiaomi mobilů na českém trhu dostává podporu. A to jak u těch dražších modelů, tak i těch levnějších jako je třeba Redmi 6.

Telefony Xiaomi nově podporují skenování obličejem i v České republice

Pokud jste chtěli na Xiaomi telefonech využívat skenování obličeje, museli jste lokaci telefonu v nastavení přepnout na jednu z podporovaných zemí jako je třeba Hongkong nebo Indie. Pokud jste nechali nastavenou Českou republiku, tak se vám nastavení pro skenování obličeje neukázalo. Změna přichází s novou verzí systému MIUI 10.2.

xiaomi telefony skenovani tvare

V této verzi se skenování tváře aktivuje pro celkem sedm telefonů, jejich seznam naleznete níže v tabulce. A to včetně technologie. Xiaomi telefony totiž nabízí rovnou tři různé technologie pro odemykání pomocí skenu obličeje. Pro základní modely je k dispozici pouze klasická selfie kamera, dražší modely už se spoléhají kromě selfie kamery i na infračervené osvětlení. Výhoda IR je v tom, že funguje i ve tmě a špatných světelných podmínkách. A dokonce je na českém trhu i Xiaomi Mi 8 Pro s 3D skenováním obličeje, tedy s podobnou technologií, kterou má Apple v iPhone X telefonech. 3D skenování je nejrychlejší, nejspolehlivější a hlavně nejvíce bezpečné. České zastoupení společnosti Xiaomi přislíbilo, že v blízké době se objeví podpora pro další telefony.

Modely telefonů Xiaomi s rozpoznáváním tváře dostupné na českém trhu

Model Verze systému Technologie snímání
Xiaomi Mi 8 Pro MIUI 10.2.1.0 3D snímání
Xiaomi Mi 8 MIUI 10.2.2.0 Kamera + IR přisvětlovací dioda
Xiaomi Mi Mix 3 MIUI 10.2.1.0 Kamera + IR přisvětlovací dioda
Xiaomi Pocophone F1 MIUI 10.2.2.0 Kamera + IR přisvětlovací dioda
Xiaomi Mi 8 Lite MIUI 10.2.2.0 Kamera
Xiaomi Redmi Note 6 Pro MIUI 10.2.2.0 Kamera
Xiaomi Redmi 6 MIUI 10.2.3.0 Kamera

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Používáte na svém Xiaomi telefonu odemykání pomocí skenování obličeje?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)