Xiaomi s čistým Androidem? Brzy to může být realita

xiaomi s cistym androidem mi 5x android one

Xiaomi s čistým Androidem? Zní to jako fantazie, ale možná se již brzy dočkáme. Objevilo se totiž několik náznaků, že Xiaomi se zařadí do programu Android One. To je speciální řada levných telefonů, které mají čistý Android, určeny jsou pro rozvojové země, kde by se Pixel telefony prodávaly velmi těžko.

Xiaomi s čistým Androidem může přijít již brzy

Čínská společnost minulý měsíc odhalila model Mi 5X, který patří do střední třídy. Nabízí například duální fotoaparát, Snapdragon 625, nebo 5,5” Full HD displej. Rovnou z krabice poběží na Androidu 7 Nougat a to s nadstavbou MIUI 9. A právě tento model by se měl dostat do programu Android One.

xiaomi s cistym androidem telefon MI A1

Google spustil Android One v roce 2014. Hlavním úkolem je přinést Android a levné chytré telefony na rozvíjející se trhy. Zpočátku měly Android One telefony na těchto trzích úspěch, jenže v poslední době převažují hlavně levné modely Xiaomi, jako je Redmi 4, Redmi Note 4 atd. Pro Google tedy má smysl spojit se s čínskou společností.

Poprvé se o Xiaomi s čistým Androidem mluvilo ve spojení s agenturou POSTEL, která certifikuje telefony pro Indonésii. Právě Xiaomi MI 5X zde byl uveden, a to se systémem od Googlu, žádná zmínka o nadstavbě MIUI. Dále se telefon objevil i na stránkách mi.com, a to pod označením MI A1. Obě tyto verze měly stejné sériové číslo MDG2, takže jde o stejný telefon, akorát na oficiálních stránkách je velmi pravděpodobně uveden již pod správným označením.

Na oficiální oznámení si musíme ještě počkat, možná se dočkáme už dnes večer, kdy se vydává nová verze Androidu 8. Google by při této příležitosti mohl představit i novinky právě pro Android One.

Xiaomi produkty zakoupíte na Beryko.cz.

Koupili byste si Xiaomi telefon s čistým Androidem?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)