Xiaomi Power Bank: 10 400 mAh za 11$

Xiaomi Power Bank 10 400 mAh

U čínské společnosti Xiaomi jsme zvyklí na špičkově vybavené telefony za velice přijatelnou cenu. Nyní však tento výrobce zveřejnil na svých internetových stránkách informace o zajímavém příslušenství. Jedná se o externí baterii o kapacitě nadprůměrných 10 400 mAh s názvem Xiaomi Power Bank. Největší předností oproti konkurenci je jednoznačně cena, ta byla v Číně stanovena na 69 čínských juanů, tedy 11$ (asi 230 Kč). S touto kapacitou a při této ceně, se jedná o nejlevnější externí baterii na světě.

 

Xiaomi Power Bank

Pokud čekáte, že za tuto cenu je baterie vyrobena z nekvalitních materiálů a bude obsahovat články od neznámého výrobce, pletete se! Tělo  Xiaomi Power Bank je vyrobeno z odolného hliníku a uvnitř nalezneme baterie od Samsungu nebo LG. Vše důležité je potom umístěno na vrchní straně, kde nalezneme vypínací tlačítko, indikační diody stavu nabití, microUSB pro nabíjení akupacku a USB port pro samotné připojení nabíjecího kabelu. Externí baterie od Xiaomi bude dostupná ve stříbrné, černé, růžové, oranžové, zelené a modré barevné variantě. Rozměry jsou 90,5 x 77 x 21,6 mm a váha činí 250 gramů.

Xiaomi Power Bank - barevné varianty

Xiaomi zahájí prodej 10. prosince, zatím má připraveno 50 000 kusů. Dostupnost na evropském trhu není známa. Viděli byste tuto externí baterii rádi na našem trhu?

 

Zdroi: Xiaomi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (45)