Xiaomi uvedlo druhou generaci svého Mijia kompresoru

Xiaomi Mijia Portable Electric Air Compressor 2 tire inflator 2 kompresor

Jak to má běžně ve zvyku, společnost Xiaomi v rámci jednoho dne uvádí na trh celou paletu nových produktů. Během úterý 18. dubna a jedné částečně globální prezentace šlo třeba o telefon Xiaomi 13 Ultra, osmá generace náramku Mi Band, tablety Pad 6, reproduktor, televizory či lampu. Čínská firma ale byla mezitím aktivní i na domácím trhu, kde se činila s primitivnějším, leč praktickým a oblíbeným produktem. Na trh tam míří nový kapesní vzduchový kompresor Xiaomi Mijia Portable Electric Air Compressor 2.

Novinka má prý oproti starší verzi 1S vylepšenou vnitřní konstrukci, díky čemuž dokáže nafouknout prázdnou pneumatiku automobilu za osm minut. Tedy asi o 25 % rychleji. Maximální okamžitý tlak znovu činí pěkných 150 psi a k dispozici je také digitální systém detekce tlaku v pneumatikách. Zařízení se tak dá použít i jen pro zjištění stavu.

Novinka má také možnost přednastavit požadovanou úroveň tlaku, takže pak automaticky přestane pracovat, jakmile této úrovně dosáhne. K dispozici je i 6 přednastavených režimů. Xiaomi Mijia  Portable Electric Air Compressor 2 (jinde označovaný například i jako Mijia Tire Inflator 2) má vestavěnou baterii s kapacitou 2000 mAh a konektor USB-C. Při plném nabití dokáže nepřetržitě dofouknout 10 pneumatik a nebo úplně natlakovat dvě prázdné pneumatiky. Cena v Číně je 199 yuanů, tedy asi 620 Kč v běžném přepočtu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaké máte zkušenosti s těmito příručními kompresory?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)