TOPlist

Řada tabletů Xiaomi Pad 6 je tu! Má skvělý výkon a rychlé displeje, cena přitom zůstala nízko

xiaomi pad 6 řada tabletů
  • Xiaomi Pad 6 je nová řada Android tabletů
  • Oba modely mají rychlé displeje a vysoký výkon
  • V tuto chvíli jsou k dispozici pouze v Číně

Na dnešní tiskové konferenci Xiaomi bylo hlavním lákadlem bez pochyby Xiaomi 13 Ultra, ale společnost představila také novou řadu tabletů Xiaomi Pad 6, která zahrnuje základní a Pro variantu. Novinky se mohou pochlubit vylepšeným hardwarem, ale také zcela novým designem. Tak se na ně pojďme podívat.

Obě novinky disponují 11palcovými IPS LCD panely s rozlišením 1800 x 2880 pixelů s poměrem stran 16:10. Jediným rozdílem je obnovovací frekvence, která činí u základního modelu 120 Hz, u Pro až 144 Hz. To však v praxi poznáte jen velmi těžko.

Xiaomi Pad 6 Unboxing and First Look! [English]

Xiaomi Pad 6 Unboxing and First Look! [English]

V útrobách Xiaomi Pad 6 tiká čipset Snapdragon 870, vylepšená verze pak dostala dokonce Snapdragon 8+ Gen1, tedy loňský nejlepší čipset od Qualcommu. Co se týče výdrže u základního modelu můžeme počítat s 8840 mAh a 33W nabíjením, Xiaomi Pad 6 Pro má o něco menší 8600mAh baterii, avšak dvojnásobně rychlé 66W nabíjení.

Opomenout nesmíme ani fotovýbavu, která je u Pro modelu celkem slušná. Na zadní straně se nachází 50Mpx hlavní snímač, na té přední se pak nachází 20Mpx selfie kamerka, která umí sledovat vaší tvář. Základní Xiaomi Pad 6 si vystačí s 13Mpx hlavním snímačem a 8Mpx selfie kamerkou.

V obou případech můžeme počítat se čtveřicí reproduktorů a podporou Dolby Atmos, k dispozici bude také pouzdro s klávesnicí a stylus. Na výběr dostaneme z černé, modré a zlaté verze, přičemž základní 6/128GB Xiaomi Pad 6 začíná na 1 999 CNY, což je asi 6 200 korun bez daně. Pro verze pak startuje na 2 699 CNY, tedy asi 8 400 korunách. V tuto chvíli jsou k dostání pouze v Číně, ale očekává se, že dorazí v dohledné době i na globální trhy.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Líbí se vám nové tablety od Xiaomi?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)