TOPlist

Xiaomi 13 Ultra už není veřejné tajemství. Máme komplet parametry

Xiaomi 13 Ultra specifikace představení parametry cena Čína

Společnost Xiaomi před několika okamžiky oficiálně uvedla svůj nejnovější a nejvybavenější chytrý telefon Xiaomi 13 Ultra. Ten tímto okamžikem míří na domácí čínský trh a časem vyrazí i do některých regionů mimo svou domovinu. Přesné oblasti však zatím zmíněny nebyly. Každopádně jsme na stříbrném podnose konečně dostali pohromadě všechny parametry, které již v posledních týdnech unikly, nebo je pustil jako návnadu přímo výrobce. Oficiální specifikace doplnila i cena, za kterou se budou (v Číně) prodávat jednotlivé varianty.

Největším tahákem tohoto nového mobilu jsou fotoaparáty, tak začněme u nich. Xiaomi 13 Ultra je vybaven čtveřicí fotoaparátů se shodným rozlišením 50 MPx, nicméně s různým posláním. Jsou vybaveny optickými čočkami Leica s ohniskovou vzdáleností v rozsahu od 12 mm (ultraširokoúhlý), 23 mm (širokoúhlý), 75 mm (teleobjektiv) až po nový 120 mm (superteleobjektiv). Další možnosti v tomto ohledu nabízí funkce In-Sensor-Zoom. Primárním jednopalcovým snímačem je Sony IMX989 s dvoukrokovou clonou. Vpředu slouží 32MPx senzor.

Xiaomi 13 Ultra specifikace představení parametry cena Čína bok

Xiaomi 13 Ultra: Paměťové varianty a jejich cena v Číně

  • 12 GB / 256 GB za 5 999 yuanů (cca 18 600 Kč v běžném přepočtu)
  • 16 GB / 512 GB za 6 499 yuanů (cca 20 200 Kč v běžném přepočtu)
  • 16GB / 1024 TB za 7 299 yuanů (cca 22 600 Kč v běžném přepočtu)
  • dodatečný grip s filtry vyjde na 799 yuanů (cca 2 500 Kč v běžném přepočtu)

Kreativce má mimo jiné zaujmout nový režim Fast Shot, který umožňuje uživatelům pořídit první snímek automaticky za pouhých 0,8 sekundy prostřednictvím hlavního fotoaparátu. Jsou k dispozici i dva nové filtry Leica – Leica Sepia a Leica Blue. Video lze nahrávat ve 4K při 60 snímcích za sekundu a stejnou kvalitu mobil nabídne i při přehrávání skrze kabelově připojené zařízení, neboť nová Ultra disponuje konektorem USB 3.2.

Xiaomi 13 Ultra Launch Event

Xiaomi 13 Ultra Launch Event

O zobrazování se stará 6,73″ zakřivený AMOLED displej s rozlišením 3 200 x 1 440 pixelů, adaptivní frekvencí až 120 Hz a špičkovým vysokým jasem 1 300 nitů (2 600 peak). Výkon zajišťuje čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen2, který si Xiaomi po svém chladí technologií Loop LiquidCool.

Baterie čerstvě představeného Xiaomi 13 Ultra má kapacitu 5 000 mAh a podporuje 90W kabelové a 50W bezdrátové nabíjení. Na nejvyšší výkon se prý telefon kompletně dobije za 35 minut. V oblasti výdrže jsme zvědaví na nový mód hibernace, při jehož použití má telefon vydržet zapnutý až jednu hodinu nebo poskytnout dvanáctiminutový hovor i při jednoprocentním stavu baterie.

Na telefon se máme těšit (ale opakujeme, že jeho příchod do ČR zatím potvrzený není) v černé, bílé a olivově zelené barvě, přičemž záda kryje koženkový materiál. Mezi dalšími specifikacemi najdeme krytí IP68, měřič tepu v senzoru pro otisk prstu nebo duální reproduktory. Zmíněné paměti jsou typu LPDDR5X, úložiště pak UFS 4.0. V Xiaomi 13 Ultra běží Android 13 zabalený do MIUI 14.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co vás na novém Xiaomi 13 Ultra zaujalo nejvíc?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)