Telefon Xiaomi Mi4i – čínská novinka v prvním pohledu (video)

Xiaomi Mi4i nahledak

Ke konci dubna představila čínská společnost Xiaomi nový přístroj s označením Xiaomi Mi4i, o čemž jsme vás informovali v samostatném článku. Netrvalo dlouho a tato novinka doputovala do naší redakce, kde jí čeká nelítostné testování a následná recenze. Pojďme se ale nyní podívat na první pohled tohoto zajímavého smartphonu.

Xiaomi Mi4i – první pohled

Xiaomi Mi4i - první pohled

Jen připomeňme, že Xiaomi Mi4i přichází jako odlehčená verze známého modelu Mi4 – kompromisů se dočkal nejen hardware, ale také konstrukce, kdy kov vystřídal plast. Displej si stále zachoval 5″ a Full HD rozlišení, procesor byl nahrazen osmijádrovým 64bitovým čipem Qualcomm Snapdragon 615, který je doplněn 2GB pamětí RAM a 16GB vnitřním úložištěm. Zvědaví jsme také na 13MPx fotoaparát z dílen Sony, zklamáním není ani baterie s kapacitou 3120 mAh a systém Android 5.0 Lollipop s nadstavbou MIUI V6. Bystří čtenáři si nejspíše všimli, že systém není doposud v češtině. To je dáno tím, že česká komunita dosud na překladu pracuje. V momentě, kdy budou tyto přístroje na českém trhu dostupné, již budou disponovat kompletní českou lokalizací. Potěší také fakt, že přístroj si poradí s během dvou SIM karet zároveň, bohužel LTE je tradičně použitelné pouze ve větších městech, neboť chybí podpora frekvencí 800 a 900 MHz.

Cena přístroje se na indickém trhu pohybuje okolo 5000 Kč bez DPH, dá se ale samozřejmě počítat s o poznání vyšší cenou na českém trhu, což je způsobeno DPH, dovozem a garancí dvouleté záruky.

Fotogalerie

Xiaomi Mi4i – specifikace

  • displej: 5″, Full HD rozlišení, IPS, Sharp/JDI
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 615, 8 jader, 64-bit
  • paměť: 2 GB RAM, 16GB vnitřní úložiště
  • fotoaparát: 13 MPx, Sony/Samsung, CMOS, přední 5 MPx
  • konektivita: Wi-Fi, Bluetooth, GPS, A-GPS, LTE (1800/2600 MHz), Dual SIM
  • baterie: 3120 mAh
  • OS: Android 5 Lollipop (MIUI V6)

Líbí se vám nový telefon Xiaomi Mi4i?

Za zapůjčení děkujeme společnosti Xiaomimobile.cz.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)