Xiaomi Mi Note na videu dokazuje svou odolnost při pádu

Xiaomi Mi Note titul

Xiaomi před pár hodinami představilo dvojici špičkově vybavených chytrých telefonů – Xiaomi Mi Note a Mi Note Pro. Oba telefony disponují rozměrnými 5,7palcovými displeji a na první pohled stejnou konstrukcí. Ta je zajímavá například zahnutým, tvrzeným krycím sklem Gorilla Glass 3 po obou stranách. Celkové rozměry těchto velkých, ale zároveň velmi tenkých telefonů jsou 155,1 x 77,6 x 6,95 mm. Hmotnost se ustálila na přijatelných 161 gramech. Použití krycího skla po obou stranách telefonu automaticky vyvolává u většiny uživatelů obavy o odolnost konstrukce. Tyto obavy se Xiaomi pokusilo rozptýlit rovnou na tiskové konferenci k představení Mi Note (Pro) videem, na kterém je tento telefon podroben testu odolnosti zadního krytu i přední strany s displejem.

V prvním testu na záda telefonu nechali ze 30 cm spadnout ocelovou kuličku o hmotnosti 131 gramů. Druhý test prověřil odolnost vůči pádu na přední stranu telefonu. Telefon při něm pustili z výšky 1,5 metru na betonový podklad. Asi nikoho nepřekvapí, že telefon v obou zkouškách bez jakéhokoli problému obstál.

Xiaomi Mi Note Steel ball impact test and drop test

Xiaomi Mi Note Steel ball impact test and drop test

Tyto testy na jednu stranu nejsou nijak extrémní a například ve srovnání se smartphonem Oppo R5, který nechal výrobce přejet automobilem vypadají až nicotně. Na stranu druhou je však dobré vědět, že výrobce svému produktu věnoval patřičnou péči i v jiném směru, než je výkon a jeho konstrukce tak má šanci přežít mnoho běžných nehod.

Po tiskové konferenci se na internetu začaly objevovat také první živé fotografie Xiaomi Mi Note (Pro). Ty si můžete prohlédnout v galerii níže.

Jak se vám Xiaomi Mi Note na prvních živých fotografiích líbí?

 

Zdroje: GizmoChina.com, GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)