Xiaomi Mi Mix 3 se zbavil výřezu: Zároveň má 10GB RAM, 4 fotoaparáty a podporu 5G sítí

xiaomi mi mix 3 predstaveni

Před malou chvílí Xiaomi představilo svůj hlavní vlajkový model pro podzim. A to nic jiného než Xiaomi Mi Mix 3. Už z prvních fotografií si všimnete jedné podstatné věci. Telefon nemá výřez ani ohyzdné rámečky kolem displeje. Senzory i selfie kamera se totiž schovaly do vysunovacího mechanismu. To ale není jediný zajímavý prvek tohoto telefonu. Mi Mix 3 má mít také 4 perfektní fotoaparáty a zároveň má například 10GB RAM paměť.

Displej Xiaomi Mi Mix 3 zabírá téměř celou přední stranu telefonu

Čím jiným začít, než displejem. Ten má skvělý poměr k tělu telefonu. Zabírá celkem 93,4 procent přední strany. Toho se docílilo tak, že duální selfie kamera i senzory jsou schované ve výsuvném mechanismu. Na rozdíl od jiných telefonů jako je Oppo nebo Vivo, které již také mají podobné vysunování.

xiaomi mi mix 3 design predni strany

Xiaomi Mi Mix 3 nepoužívá automatické vysunování, ale klasické potáhnutí prstem směrem dolů, čímž se vysune panel. Používají se magnety, kde stačí trochu síly a zadní část se vysune. Podobně jako jsme to mohli vídat před lety u vysunovacích telefonů. Samotný displej má velikost 6,39 palce, jde o AMOLED panel s rozlišením 2340 x 1080 pixelů. Potáhnutí se využívá například také ke zvedání či pokládání hovorů, otevření menu s aplikacemi nebo třeba přístupu ke zkratkám.

Druhá věc, na kterou se Xiaomi u tohoto modelu zaměřuje je fotoaparát. Mi Mix 3 má celkem čtyři fotoaparáty. Na přední straně se nachází duální selfie kamera s 24 a 2 MPx. Zadní duální fotoaparát má 2x 12 MPx. Používá se stejný modul fotoaparátu jako u Mi Mix 2S, byl ale vylepšen. Světelnost hlavního fotoaparátu je F/1,8, sekundární má pak F/2,4. Nechybí optická stabilizace obrazu, podpora AI, nebo třeba ultra zpomaleného videa v 960 FPS.

Xiaomi Mi Mix 3 přijde i s podporou 5G sítí

Dříve se chvíli spekulovalo nad tím, že Xiaomi Mi Mix 3 obdrží chystaný čipset Snapdragon 855. To se dnes nepotvrdilo a v telefonu se tak nachází Snapdragon 845, který jsme mohli vidět i na vlajkových modelech na jaře 2018. Pokud jde o paměť RAM, tak bude existovat v několika verzích. Základem je 6/8 GB RAM. Dostane se ale i na speciální verzi, která bude mí 10GB RAM, tedy podobně jako u nedávno představeného herního telefonu Xiaomi.

xiaomi mi mix 3 zadni strana

To ale není vše, speciální edice Xiaomi Mi Mix 3 bude také jeden z prvních telefonů, který bude podporovat mobilní sítě nové generace. A to 5G. Vnitřní paměť telefonů se pohybuje od 128 GB po 256 GB. Čtečka otisků prstů se nachází na zadní straně. Baterie má kapacitu 3 200 mAh.

Samotné tělo telefonu je vyrobeno z keramiky, která je po všech stranách zaoblená. Rám telefonu je z kovu. Na některých fotografiích to nejde vidět, ale na levé straně se nachází speciální tlačítko pro Xiao AI asistenta. Něco podobného jako u Samsungu Bixby tlačítko. V tuto chvíli prozatím není jasné, jestli půjde přeprogramovat. Chytrého asistenta v čínštině totiž v Evropě využije málokdo. Samozřejmostí je podpora LTE, NFC, duální GPS a podle prvních informací je telefon dostupný i v globální verzi. To znamená, že se podporují naše LTE pásma.

[aps_product_sz id=“505651″]

Bezdrátová nabíječka zdarma v každém balení Xiaomi Mi Mix 3

Bezdrátové nabíjení je pro Xiaomi stále poměrně žhavá novinka. U Mi Mix 3 ale bezdrátové nabíjení posunuje na novou úroveň. V každém balení Xiaomi Mi Mix 3 totiž přibalí rychlou 10W bezdrátovou nabíječku. Uživatel si tak nemusí nic dokupovat. A jaké jsou ceny nových Xiaomi telefonů?

xiaomi mi mix 3 design

Základní model s 6GB RAM a 128GB pamětí vyjde na 3299 CNY, v přepočtu s DPH cca 13 tisíc Kč. Nejvybavenější klasický model s 8GB RAM a 256GB pamětí stojí 3999 CNY, v přepočtu s DPH cca 15 800 Kč. Speciální edice s podporou 5G sítí a 10GB RAM vychází na jaře 2019 za cenu 4999 CNY, v přepočtu tak cca 20 tisíc Kč.

Jak se vám líbí nový vysunovací mechanismu? Je to lepší řešení než výřez?

Zdroj: miui.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)