Nový herní telefon Xiaomi Black Shark Helo má 10GB RAM a poprvé i AMOLED displej

xiaomi-blackshark-helo-predstaveni

Ještě předtím, než se dočkáme představení očekávaného vlajkového modelu Xiaomi Mi Mix 3, si čínská společnost připravila druhou generaci herního telefonu. Xiaomi Black Shark Helo má dvě hlavní vylepšení, v první řadě se vyměnil LCD displej za AMOLED a také jako první telefon vůbec má 10 GB paměti RAM. Jaké jsou další specifikace tohoto telefonu?

Xiaomi Black Shark Helo obdržel i bohaté herní příslušenství

Nedávno jsme se dočkali druhé verze Razer telefonu, Xiaomi tak dlouho nečekalo a také vydalo druhou verzí herního telefonu. Ten se nazývá Black Shark Helo a opět se snaží zaujmout perfektními parametry, mnoha funkcemi a konkurenceschopnou cenou. Jak už jsme psali výše, novinka má AMOLED displej s velikostí 6,01 palce a rozlišením FullHD+ (2160 x 1080 pixelů). Obnovovací frekvence zůstává na 60 HZ, takže se nevyrovná ASUS ROG Phone nebo Razer Phone 2.

xiaomi blackshark helo gamepad

O výkon se stará Snapdragon 845, který doplní 6/8/10 GB paměti RAM a 128/256 GB vnitřní paměti. Pokud jde o specifikace fotoaparátu, tak se nejedná o žádnou katastrofu. Na zadní straně najdeme duální fotoaparát s 20 a 12 MPx, světelností F/1,75. Selfie kamera má 20 MPx a clonu F/2,2. Baterie má kapacitu 4 000 mAh, podporuje se rychlé nabíjení. A v čem se tedy tento herní telefon liší od klasického?

V první řadě je v balení přídavný držek s analogovou páčkou pro hraní her. U 10GB verze telefonu budou k dispozici rovnou dva držáky, na každou stranu telefonu jeden. Dále se na telefonu nachází speciální herní tlačítko, které aktivuje herní režim. V telefonu se nachází i aplikace Gamer Studio, kde se dají vytvořit jednotlivé profily pro hry a můžete si pro ně upravit nastavení telefonu.

Tím to ale ani zdaleka nekončí. Telefon má stereo reproduktory na přední straně, RGB LED osvětlení na zádech a boční straně, speciální “komoru” pro chlazení. Bohužel mu chybí 3,5mm audio konektor, což je trochu podivné rozhodnutí, vzhledem k tomu, že jde o multimediální telefon. Cena Xiaomi Black Shark Helo začíná na částce 3 199 CNY, v přepočtu 12 500 Kč. Nejvyšší model s 10GB RAM a 256GB pamětí ještě cenu nemá. Telefon se nejprve bude prodávat v Číně.

Jak se vám líbí herní telefon Xiaomi Black Shark Helo?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)