Xiaomi Mi Band 2 vs. Mi Band 1S: Vyplatí se investice do nového modelu?

Xiaomi Mi Band 2 vs. Xiaomi Mi Band 1S-1

Recenzi fitness náramku Xiaomi Mi Band 2 jsme vám již přinesli, určitě se ale spousta uživatelů nyní zamýšlí, zda investovat do nové generace nebo raději sáhnout po levném modelu 1S. Jaké jsou výhody a nevýhody nového modelu?

1) Konečně displej

Bezesporu největší novinkou náramku Xiaomi Mi Band 2 je displej, který zobrazuje podstatné informace. Je ale potřeba mít na paměti, že zobrazeny jsou pouze fitness funkce (počet kroků, spálené kalorie, vzdálenost, srdeční tep), čas a jen typ notifikací. Pokud čekáte, že Mi Band 2 třeba prozradí, kdo volá nebo text zprávy, jste na omylu. Displej nabídne především přesnější sledování vaší aktivity i bez nutnosti používání aplikace v telefonu. Starší model 1S prozradí jen podle třech diod přibližný počet splněného cíle.

Xiaomi Mi Band 2 rozhodně nenahradí chytré hodinky. Displej je sice podstatným krokem kupředu, bohužel ale pouze pro ty, kterým schází údaje o aktuálním cvičení. Komu stačí kontrola své aktivity jen párkrát za den v aplikaci, displej pro něj nebude velkým přínosem. Tedy možná kromě šikovného zobrazení času.

Xiaomi Mi Band 2 - konstrukce-1

2) O něco přesnější měření kroků

Nová generace si poradí i s přesnějším měřením aktivity a ukázalo se, že naměří za den méně kroků než 1S. Je to způsobeno především tím, že se zapracovalo na odstranění náhodných pohybů rukou. To je rozhodně pozitivum, které ocení hlavně sportovněji založení jedinci. Jak jsme zmiňovali v recenzi, pro běžné uživatele to nemusí být zase tak silný argument. Pokud se totiž řídí denním cílem, budou odchylky u starší generace každý den přibližně stejné a většinou je stejně zajímavé jen porovnání aktivity s předchozími dny.

Xiaomi Mi Band 2-konstrukce, srdeční tep

3) Design – otázkou vkusu

Fitness náramky by měl člověk pro správné měření nosit na ruce nepřetržitě, což znamená, že se Xiaomi Mi Band stane naším módním doplňkem. Přiznejme si, že i design se může stát důvodem, proč Xiaomi Mi Band 2 koupit či nekoupit. Na stylově vypadající prohnutý displej u Gear Fit 2 nedosáhne ani jeden zmiňovaný, především ale první řada Mi Bandu sklidila za design úspěch. Bude v tom pokračovat i druhá generace? To ukáže nejspíše až čas, hodnocení vzhledu je totiž silně subjektivní. Více se nám ale stále líbí první generace.

Xiaomi Mi Band 2 - náhledový-1

4) O poznání vyšší cena

Rozhodujícím faktorem bude jistě cena, která v počátcích prodeje druhé generace silně mluví pro model 1S. Ten totiž na českém trhu zakoupíte již za částku okolo 500 Kč, Xiaomi Mi Band 2 pak o necelých 1000 Kč dráž. A to je podstatný rozdíl. Dá se ale předpokládat, že cena nového modelu bude postupně klesat a za několik měsíců by se mohla dostat pod hranici 1000 Kč. Pak může být vše jinak.

Xiaomi Mi Band 2 – cena

Xiaomi Mi Band 1S – cena

Závěr – Xiaomi Mi Band 2 ano i ne

Jak se tedy rozhodnout? Pokud jste nyní uživateli krokoměrů Xiaomi Mi Band či Mi Band 1S a každou hodinu nesledujete v aplikaci váš progress, s nákupem Xiaomi Mi Band 2 alespoň nyní nemusíte spěchat. Rozdíl v ceně totiž zatím neodpovídá přidané hodnotě a doporučujeme spíše počkat, než se rozdíl ceny sníží. Pokud jste naopak sportovně založený člověk, který ocení údaje o své aktivitě stále po ruce, a tři diody u staré generace vám nestačí, Mi Band 2 je dobrou volbou. I za nynější cenu je Mi Band 2 atraktivním nákupem.

Jste majiteli Mi Bandu a plánujete koupi druhé generace? Čekáte na snížení ceny?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)