Xiaomi představilo externí baterii s kapacitou 16 000 mAh

MI2

Čínský výrobce Xiaomi není jen výrobcem oblíbených telefonů s Androidem či tabletu MiPad, ale zasloužil se i o jiná zařízení a příslušenství. Není to dlouho, co jsme vám v samostatné recenzi představili povedenou externí baterii s kapacitou 10000 mAh právě od Xiaomi. Čínská společnost ovšem do prodeje chystá další model, který si kapacitou ještě polepšil. Nová Xiaomi baterie nabídne celých 16 000 mAh, což je opravdu velká porce energie. Podle všeho by měla tato baterie nabít přibližně pětkrát telefon s baterií o kapacitě 2800 mAh, v praxi to bude možná o něco méně. I tak je ale tato baterie skvělou volbou pro nabíjení na cestách. Podle serveru HardwareZone by navíc měla baterie disponovat dvěma USB porty pro nabíjení dvou zařízení současně. Tuto vlastnost bychom velmi ocenili.

105939xd3muiiudukdcwhk.png.thumb

Nový model baterie bude v prodeji v oficiálním obchodu Xiaomi od 11. listopadu za akční cenu 20 dolarů (cca 450 Kč v přepočtu bez DPH), poté se usídlí na ceně 27 dolarů (cca 600 Kč v přepočtu bez DPH). To jsou skvělé ceny, ke kterým se běžný český zákazník ovšem nepřiblíží. Dá se předpokládat, že po vzoru stávajících baterií od Xiaomi se do ostatních čínských obchodů dostanou s vyšší cenovkou, stejně ale půjde o velmi atraktivní a cenově výhodné zboží. Využili byste tak velkou externí baterii i vy?

zdroj: hardwarezone.com.sg

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)