Menu

Xiaomi Amazfit Verge jsou nové chytré hodinky s OLED displejem, GPS i NFC

Společnost Huami, která pro Xiaomi vyrábí chytré hodinky, dnes představila nový model s názvem Amazfit Verge. Slibuje se 5 dní výdrže baterie na jedno nabití, a to s nepřetržitým sledováním tepové frekvence a dokonce i občasným zapnutím GPS či GLONASS. K dispozici je také NFC, i když pouze pro AliPay, podpora Google Pay se tak nekoná, podobně jako u NFC verze chytrého náramku Xiaomi Mi Band 3.

Xiaomi Amazfit Verge nabídnou OLED displej a splnění certifikací IP68

Xiaomi Huami Amazfit Verge jsou nové chytré hodinky, které se oproti jiným hodinkám z řady Amazfit liší hlavně displejem. Poprvé se využívá AMOLED panel a už se tak nepoužívá transflektivní displej, který se nachází na Amazfit 2 Stratos i na předchůdci. Displej na Verge má velikost 1,3 palce a rozlišení 360 x 360 pixelů. Displej chrání Gorilla Glass 3. Hodinky mají tloušťku 12,6mm a váží 46 gramů. Splňují také cerrtifikaci IP68, takže déšť či krátké ponoření do vody nevadí, k plavání ale určené nejsou.

Systém se opět používá vlastní od Huami, i přesto má ale velmi zajímavé parametry. O výkon se stará dvoujádrový procesor, RAM paměti 512 MB a 4GB úložiště. K dispozici je uživatelům 1,9 GB, a to třeba na hudbu. Zajímavé je to, že v hodinkách je mikrofon i reproduktor, to slouží k ovládání chytré domácnosti Xiaomi a asistentu Xiao AI. Bohužel jen v čínštině. Z obrázku se však naznačuje, že by s nimi mohlo jít i volat. Od dnešního dne už jsou dostupné v Číně, a to za cenu 800 CNY, v přepočtu s DPH tak stojí cca 3 000 Kč.

Jak se vám líbí nové chytré hodinky Xiaomi Amazfit Verge?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Sheppi

sheppi -3

17.9.2018 21:44

No jako GPS tracker + další funkce navíc si myslím, že za 3.000 Kč by mohla být dobrá koupě :) Uvidíme, jestli budou brzy i u nás a za kolik :)

Wortos

wortos 70

17.9.2018 21:49

transreflexni displej byl hlavni duvod proc jsem si poridil amazfit pace … tim amoledem to zabily to bych radeji sahnul po gear s3 protoze po softwarove strance jsou hodinky xiaomi nic moc

Karpaz

karpaz 5

17.9.2018 22:03

Nuže, opět krok zpět. Displej AMOLED, předpokládám, že nebude “Always-on”. Hodinky co nezobrazují čas okamžitě jsou k ničemu. Např při řízení vozidla.

Chápu a respektuji, že někomu udělají radost svými obsáhlými funkcemi, ale u mě by neobstály.

Na druhou stranu Gorilla Glass 3 používám na svých BIP hodinkách a jsem nadmíru spokojen !

Bobo

Bobo -1

18.9.2018 9:51

“k plavání ale určené nejsou” – tak já už nevím, které jiné zařízení, než to s osmičkovou certifikací, je určeno k plavání?

RSS (komentáře k článku)