Xiaomi Amazfit Verge jsou nové chytré hodinky s OLED displejem, GPS i NFC

chytre hodinky xiaomi amazfit verge

Společnost Huami, která pro Xiaomi vyrábí chytré hodinky, dnes představila nový model s názvem Amazfit Verge. Slibuje se 5 dní výdrže baterie na jedno nabití, a to s nepřetržitým sledováním tepové frekvence a dokonce i občasným zapnutím GPS či GLONASS. K dispozici je také NFC, i když pouze pro AliPay, podpora Google Pay se tak nekoná, podobně jako u NFC verze chytrého náramku Xiaomi Mi Band 3.

Xiaomi Amazfit Verge nabídnou OLED displej a splnění certifikací IP68

Xiaomi Huami Amazfit Verge jsou nové chytré hodinky, které se oproti jiným hodinkám z řady Amazfit liší hlavně displejem. Poprvé se využívá AMOLED panel a už se tak nepoužívá transflektivní displej, který se nachází na Amazfit 2 Stratos i na předchůdci. Displej na Verge má velikost 1,3 palce a rozlišení 360 x 360 pixelů. Displej chrání Gorilla Glass 3. Hodinky mají tloušťku 12,6mm a váží 46 gramů. Splňují také cerrtifikaci IP68, takže déšť či krátké ponoření do vody nevadí, k plavání ale určené nejsou.

Systém se opět používá vlastní od Huami, i přesto má ale velmi zajímavé parametry. O výkon se stará dvoujádrový procesor, RAM paměti 512 MB a 4GB úložiště. K dispozici je uživatelům 1,9 GB, a to třeba na hudbu. Zajímavé je to, že v hodinkách je mikrofon i reproduktor, to slouží k ovládání chytré domácnosti Xiaomi a asistentu Xiao AI. Bohužel jen v čínštině. Z obrázku se však naznačuje, že by s nimi mohlo jít i volat. Od dnešního dne už jsou dostupné v Číně, a to za cenu 800 CNY, v přepočtu s DPH tak stojí cca 3 000 Kč.

Jak se vám líbí nové chytré hodinky Xiaomi Amazfit Verge?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)