Menu

Xbox gamepad konečně funguje na Androidu. Bug se po dvou letech opravil

Xbox gamepad již několik let podporuje bluetooth připojení, takže šel připojit k Android zařízení. Jenže více než dva roky existovala chyba v mapování jednotlivých tlačítek a v mnoha hrách tak nefungoval gamepad správně. Bug byl dlouhou dobu nahlášen, jenže Google jej ignoroval a už to vypadalo, že to tak i zůstane. Jenže nyní uběhly dva roky a včera Google ohlásil opravu této chyby. Je tu však menší komplikace, ke správnému fungování je potřeba poslední verze systému – Android 9 Pie.

Xbox gamepad konečně správně funguje i na Androidu

Při spuštění herní konzole Xbox One se představil i nový gamepad, který ale hodně lidí zklamal, protože nepodporoval bluetooth a nedal se připojit k jiným zařízením jako univerzální gamepad. To se změnilo s příchodem Xbox One S. Díky tomu si lidé můžou pořídit velmi kvalitní gamepad a používat ho nejen s Xboxem, ale i dalšími systémy jako je třeba Android. Jenže po připojení k Androidu přišlo další zklamaní, protože mapování tlačítek bylo kompletně rozbité a většina her byla nehratelná.

xbox gamepad

Po dvou letech  Google chybu konečně opravil, prozatím je potřeba Android 9 Pie. Společnost však nevyloučila i možnost toho, že časem oprava vyjde i na starší verze Androidu. Jedná se o obrovský krok vpřed pro hraní na mobilních zařízeních. S tím, jak se vylepšují mobilní hry a vychází tituly jako Fortnite, PUBG Mobile nebo český Shadowgun Legends, se čím dal tím více hodí i kvalitní gamepad a ten od Xboxu patří k absolutní špičce.

Hrajete s gamepadem Android hry?

Zdroj: engadget.com

 

Komentáře

Ja_som

ja som 10

25.8.2018 0:20

Pre staršie zariadenia, ak máte root pomocou Magisk, môžete na opravu mapovania tlačidiel použiť modul “Xbox One S controller” 😉

Mikeynator

Mikeynator 0

25.8.2018 4:41

ja som: díky za tip, jsi fakt machr, že jsi něco takovýho pro nás udělal ;-)

Mor

Mor 9

25.8.2018 4:57

A PUBG jde hrát s gamepadem jak?

Kubfaf

kubfaf 0

25.8.2018 7:23

A ps4 gamepad na androidu taky nefunguje. Problém s mapováním a pak ještě problémy s připojením přes bt.

Rapalko

rapalko16 -1

25.8.2018 13:31

jejeeej, pracovity to Googl, po 2 rokoch oprava gamepadu a aj to len pre novy Android 9, ktory este ani moc nefrci…..
mnooooo to je uspech, na starsie androidy cele dva roky nic….fuuuj hanba, som sa zas raz pobavila

Vml

Vláďa Mlázovský 2

26.8.2018 9:26

Podobně narazíte s BT klávesnicí s českým layoutem a řeší to aplikace RS – Hardware Keyboard Layouts (není na Google Play). Možná by to tedy šlo i s gamepadem bez rootu.

Google řeší prostě větší problémy, než mapování tlačítek gamepadu. S příchodem herních mobilů dostal i takový bug prioritu.

MartinP

Martin Prokop 9

28.8.2018 12:29

Na nějaké mapování tlačítek gamepadů můžete bez roota zapomenout.

Pokud hra není napsaná stím, že půjde ovládat PS nebo Xbox ovladačem máte smůlu. OS Android nemá univerzální rozhraní v ovládacích panelech pro mapování jednotlivých tlačítek, nebo kalibraci os.

Existuje několik placený SW které umožňují připojení třeba PlayStation ovladače. Jenže ten SW potřebuje roota.

Mor

Mor 9

31.8.2018 7:53

Na nvidia shield tv funguje ps4 gamepad bez problémů

RSS (komentáře k článku)