Výrobci telefonů agresivně ukončují aplikace na pozadí. Která společnost je na tom nejhůře?

vyrobci telefonu aplikace na pozadi konec

Dny, kdy byly potřeba aplikace třetích stran pro delší výdrž baterie, už jsou dávno pryč. Google v posledních letech výrazně vylepšil správu aplikací na pozadí a jejich případné ukončovaní. Jenže výrobci telefonů začali správu aplikací zneužívat a agresivně ukončují aplikace na pozadí. To se ale vůbec nelíbí vývojářům aplikací, protože uživatelé si následně stěžují na to, že jejich aplikace nefungují. S podobným problémem se setkávají i čeští vývojáři z týmu Urbandroid, kteří stojí za aplikacemi jako je Sleep as Android nebo Twilight. Vytvořili speciální informační stránku DontKillMyApp.com, kde jsou seřazeni výrobci telefonů podle toho, jak agresivně ukončují aplikace na pozadí.

Stránka DontKillMyApp.com ukazuje největší hříšníky. První místo vás překvapí

Na prvním místě, jako výrobce telefonů s nejagresivnější správou aplikací na pozadí, se objevila firma HMD Global. Tedy společnost, která vyrábí Nokia telefony. Jiří Richter z týmu Urbandroid prozradil, že právě Nokia telefony byly poslední kapkou a rovněž důvod toho, proč se rozhodli vytvořit stránku DontKillMyApp.com. Na stránce vysvětlují, že v Nokia telefonech se používá podivná aplikace s názvem Battery Protection (Ochrana baterie). Tato aplikace ukončí všechny procesy na pozadí, jakmile je displej telefonu vypnutý více než 20 minut.

Ukončováním aplikací na pozadí se dá znatelně navýšit výdrž telefonu. Jenže výrobci telefonů jako HMD Global toho zneužívají takovým způsobem, že z chytrých telefonů dělají v určitých případech hloupý. Například ukončí aplikace pro fitness, která vám na pozadí měří sportovní aktivitu, monitorování spánku je dobrým příkladem a rovněž i třeba aplikace pro automatizaci jako je Tasker. V některých případech se dokonce ukončují budíky z aplikací třetích stran. Takže ano, agresivní správa aplikací na pozadí může přinést větší výdrž baterie, ale za cenu toho, že ztratíte některé užitečné funkce.

vyrobci telefonu agresivne ukoncuji aplikace na pozadi

Na druhém místě je společnost OnePlus a pak následuje Xiaomi, Huawei, Meizu, Sony, Samsung, HTC. Nejlepší správu aplikací na pozadí má Google s čistým Androidem. Pokud vám rovněž ukončování aplikací na pozadí vadí, tak přímo Urbandroid na stránkách popsaných výše nabízí ke každému výrobci tipy a triky, jak těmto problémům předejít. Zároveň nabízí i tipy pro vývojáře aplikací.

Vnímáte na svém telefonu agresivní ukončování aplikací na pozadí?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)