Nejnovější aplikace z Google Play #171: zkusíte vyměnit vyhledávač Google?

nejnovejsi-aplikace-171-vyh

V tomto díle Nejnovějších aplikací vám představíme aplikaci, kterou můžete nahradit vyhledávač Google. Po dlouhé době se také podíváme na jednu živou tapetu – tentokrát zobrazující užitečné informace. Přidáme alternativní seznam aplikací a článek uzavřeme programem, který vám pomůže najít zajímavá místa pro fotografování.

Touch Circle Clock Wallpaper + – živá tapeta s důležitými informacemi

Máte rádi důležité informace přímo na očích? Pak by vás mohla zaujmout tato živá dosud v Obchodě Play nepublikovaná tapeta, kterou si můžete nastavit na domovskou obrazovku. Co může zobrazovat? Například čas, datum a nejbližší budík, následující událost v kalendáři, vaše motto nebo oblíbený citát či symbol, jenž si můžete vybrat z kolekce symbolů/ikon. Mezi zobrazovanými údaji lze přepínat různými gesty, spouštět odpovídající akce (například otevřít aplikaci Hodiny, kalendář apod.) a nastavovat barvu pozadí.

V placené verzi Pro, kterou pořídíte za 30 korun přes nákupy v aplikaci, jsou pak k dispozici další možnosti, jako je zobrazení data a času v různých časových zónách, tří následujících událostí kalendáře nebo odpočet do zvoleného data. Kromě toho také budete moci nastavit na pozadí barevný přechod nebo libovolný obrázek.

Touch Circle in action

Touch Circle in action

Aplikaci Touch Circle Clock Wallpaper + si dosud stáhlo více než deset tisíc uživatelů. Živou tapetu můžete instalovat a používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.

Touch Circle Clock Wallpaper +

Qwant – když vám nevyhovuje vyhledávač Google

Považujete Google za společnost, která se až příliš zajímá o soukromí uživatelů? Nebo vám z nějakého důvodu nevyhovuje vyhledávač Google? Pak můžete v segmentu hledání na Internetu vyzkoušet alternativu v podobě evropského vyhledávače Qwant. Kromě údajně skvělých výsledků má být jeho hlavní devizou přátelské prostředí, zaměřené na ochranu soukromí.

Jako hlavní vlastnosti a funkce aplikace pro Android autoři jmenují:

 • Relevantní výsledky na vaše dotazy.
 • Pěkné, rychlé a efektivní uživatelské rozhraní.
 • Žádné cookies ve vašem prohlížeči.
 • Soukromé prohlížení bez cílených reklam.
 • Žádná historie zadaných vyhledávacích dotazů.
 • Bez sledování vaší činnosti.

S Qwantem můžete hledat na webech, sociálních sítích, v obrázcích, videích, hudbě i obchodech. Při veškerých činnostech tento vyhledávač zcela respektuje vaše soukromí.

Aplikace je v Obchodě Play od konce ledna a za tu dobu si ji stáhlo přes padesát tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,5 svědčí o tom, že většina hodnotících dala tomuto programu maximální možnou známku. Téměř 34 MB velký balíček můžete instalovat na Android 4.1 a vyšší.

Qwant - Privacy & Ethics
Qwant - Privacy & Ethics

Smart Drawer – Apps Organizer – chytřejší seznam aplikací

Nevyhovuje vám seznam aplikací v té podobě, v jaké ho nabízí výrobce vašeho telefonu nebo autor launcheru? Tak zkuste něco nového! Smart Drawer – Apps Organizer je inteligentní, takže dokáže automaticky uspořádat ikony aplikací. Funguje přitom s jakýmkoli launcherem – stačí umístit jeho ikonu na plochu nebo do spodní lišty.

A na jaké funkce se můžete těšit?

 • Automatické třídění ikon aplikací.
 • Široké možnosti přizpůsobení.
 • Možnost skrytí aplikací ze seznamu a jejich vyvolání po zadání PINu nebo na otisk prstu.
 • Pro otevření seznamu aplikací můžete použít gesto (tuto možnost najdete v nastavení).

Smart Drawer – Apps Organizer je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ho stáhlo více než pět tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,2 vypadá zatím poměrně nadějně. Necelé 4 MB velkou instalačku můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0 a novějším.

Smart Drawer - Apps Organizer
Smart Drawer - Apps Organizer

ViewPointer – Photography Map – najděte ideální místo pro focení

Jedete na dovolenou, výlet nebo služební cestu a rádi byste pořídili nějaké zajímavé fotky? Jenže kde najít inspiraci, pokud destinaci neznáte? Právě s tím vám pomůže poslední aplikace tohoto přehledu: ViewPointer – Photography Map. Program přináší obrázky z předních fotografických webových stránek, díky čemuž objevíte nejzajímavější místa pro pořízení snímků. Pro lepší orientaci jsou lokality prezentovány v mapě, díky čemuž se můžete inspirovat nejlepšími snímky ve městě i přírodě. Snadno si tak naplánujete výlet po fotogenických místech. Hledat lze nejen kolem aktuální polohy, ale také v okolí jakéhokoli místa, na kterém dlouze podržíte prst.

Pojďme se podívat na vlastnosti a funkce, které autoři publikovali v Obchodě Play:

 • Prohlédněte si nejlepší fotografie v mapě.
 • Nechte se inspirovat snímky dalších fotografů, kteří v okolí fotili.
 • Objevte nová místa, i když si myslíte, že vše kolem jste už viděli.
 • Uložte si obrázky k oblíbeným pro budoucí inspiraci.
 • Nechte se navigovat na pozici, kde byl pořízen snímek, pomocí své oblíbené navigační aplikace.
 • Prozkoumejte galerie lokálních obrázků, pocházejí od těch nejlepších agentur.

Díky ViewPointeru si můžete na jednom místě prohlédnout snímky v okolí, pocházející ze služeb 500px a Flickr.

Aplikaci si stáhlo již více než deset tisíc uživatelů. Instalovat ji můžete na Android 4.1 a novější.

ViewPointer – Photography Map
ViewPointer – Photography Map

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play nějaké nové aplikace, které by stály za zmínku v příštím díle tohoto seriálu? Nebo jste přímo autorem nového programu? Pak neváhejte a dejte nám o nich vědět v diskuzi pod článkem!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)