Menu

Vodafone testuje IP volání z portálu Vodafone park

V době, kdy je internet přiveden takřka do každého chytřejšího zařízení, se stále více a více rozmáhá telefonování skrze internet, tzv. VOIP (Voice Over Internet Protocol). Tentokrát s touto myšlenkou přichází i jeden z českých operátorů, který bude po dobu 2 měsíců tuto službu testovat. Vodafone chce díky existujícímu spojení portálu Vodafone park s GSM sítí otestovat možnosti IP volání z tohoto portálu na mobilní telefony ve vlastní síti. K testu poslouží 5-6 tisíc uživatelů, kteří budou společností osloveni a budou moci po dobu testu zdarma a neomezeně volat do sítě Vodafone. Zájemci o testování se mohou hlásit na adrese park@vodafone.cz.

„Komunikační portál Vodafone park je díky svým SMS branám, archivům a  možností zálohovat kontakty z telefonu velmi dobře vybaven pro propojení s s mobilní sítí. Dalším krokem v evoluci tohoto portálu bude proto testování hovorů do vlastní sítě,“ říká manažer projektu Radek Frank a dodává: „Na základě výsledků testů, v nichž sledujeme uživatelskou zkušenost a spokojenost s kvalitou hovorů, se rozhodneme, zda  tuto službu v budoucnu uvedeme na trh.“

Využili byste podbou službu? Používáte již nyní nějaký způsob telefonování přes internet?

 

Komentáře

MoB

MoB

19.4.2012 20:14

No tak já už VoIP používám… vždy když jsem v dosahu použitelné (= rozumně bezpečné) wi-fi sítě, tak volám přes VoIP. Vlastně pokaždé, když volám z domova. A jde to docela dobře i bez Vodafonu. Také jsem to zkoušel přes 3G datové připojení, šlo to taky, akorát sem tam vypadl zvuk, ale spojení drželo.

Kipe

Kipe

19.4.2012 20:33

VoIP používám, s lidma co mají Google účet přes GTalk a jinak používám Viber, který mě na WiFi a 3G jede naprosto v pohodě.

gauco

gauco

19.4.2012 22:19

Proč bych měl pro Vodafon testovat něco, co mi perfektně funguje i bez Vodafonu. Chce nám snad mobilní operátor namluvit, že bude tuto službu nabízet za sníženou sazbu nebo dokonce zdarma?

arcadio

arcadio

19.4.2012 22:43

Pokud jsem v dosahu wifi, tak volám přes Viber.
Když jsem byl ve Vietnamu, tak to byl jediný komunikační prostředek. Všude free wifi. Ten měsíc jsem platil nemenší účtet Vodafonu vůbec. A to je Vietnam, ta země lidí, co prodávaj šmejdský věci na tržištích. I hovor z lokální simky do evropy by vyšel levnějš jak Vodafone roaming :-)

Jinak na Mobilmanii někdo psal, že třeba se snaží zjistit detekovat VoIP a blokovat ho. Což by mě asi hodně nasr…..

Čáslava

Čáslava

20.4.2012 9:28

Ještě kdyby kluci ušatí začali fungovat třeba jako UPC a natahali po naších krajích optiku. To by pak mohli teoreticky nabídnout televizi jako O2 a hlavně neomezené FUP pro mobilní připojení. Nechali by si třeba v číně udělat routery resp kombinované zařízení spojující WiFi router a GSM domácí bránu, které by krom WiFi umožnilo i připojení ke GSM síti tzn. možnost tahat přes uživatelské 3G (LTE) přístroje data přes optiku.

Michal Špondr

Michal Špondr

22.4.2012 0:41

Vidím to jako dobrý krok. A to z toho důvodu, že z operátorů se dříve nebo později stanou poskytovatelé mobilního Internetu. Drahé ceny za Internet tu jsou proto, že se operátoři bojí, že jim lidé nebudou volat normálně. Takhle naučí zákazníky volat přes své voip a budou moct zvednout FUP.

J. Urban

J. Urban

5.5.2012 12:17

Od Vodafonu jsem dostal e-mail, že jsem byl vybrán k testování, ale aplikace hlásí “Bohužel se nepodařilo navázat spojení se servrem. Zkuste prosím znovu.”

Igoreso

Igoreso

7.5.2012 21:41

mam několik dní to same.. nespojí se..

RSS (komentáře k článku)