Telefon Vodafone Smart ultra 6 – skvost z táboru červených (první pohled)

Vodafone Smart ultra 6 – náhledový obrázek

Skvěle vybavený telefon za 5 000 Kč s plnohodnotnou LTE konektivitou, Full HD displejem, 2 GB RAM a čistým Androidem 5.0? Mysleli jste si, že taková kombinace není na českém trhu možná? Vodafone s modelem Vodafone Smart Ultra 6 převedl, že to možné je. Pojďme se podívat na první pohled této velice zajímavé novinky, která dorazila k nám do redakce.

Hardwarová výbava je skvělá – 5,5″ IPS displej nabídne Full HD rozlišení, o výkon se pak stará osmijádrový procesor Snapdragon 615, který je podpořen 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm. Nechybí ani 13MPx fotoaparát či baterie s kapacitou 3000 mAh, která jen podtrhuje výbornou hardwarovou výbavu. Ta sice není na první pohled nikterak oslnivá v záplavě dnešních smartphonů, za cenu 5000 Kč se ovšem jedná o unikát na našem trhu. Pochválit musíme také přítomnost čistého Androidu 5, který hned zpočátku působil velmi svižným dojmem. Doufejme, že se tato situace po týdnu testování nezmění.

Špatně na tom není telefon ani po stránce zpracování – jedná se sice o plastový model, který v sobě nižší cenu rozhodně nezapře, na druhou stranu se stále jedná o sympatický telefon s danou cenovkou. Chválíme rovněž senzorová tlačítka pod displejem, která jsou výrazně podsvětlena modrou barvou. Prostřední tlačítko navíc funguje jako notifikační dioda, což mnoho telefonů s touto cenovkou nenabízí. Někoho by mohly odradit širší rámečky v okolí displeje, není to ale žádná katastrofa. Samotný displej chválíme za živé barvy a dokonce i čitelnost na slunci je v dané cenové kategorii vysoce nadprůměrná.

Velkou výzvou je pak plnohodnotná LTE konektivita, která zahrnuje frekvence 800 i 900 MHz, což je pro české uživatele důležité. I za pět tisíc si lze užít nejrychlejší data kdekoliv a kdykoliv, což vítáme. Většina nových uživatelů se bude muset připravit na přítomnost nanoSIM karty. Krátce jsme vyzkoušeli také GPS, která nabízí rychlý fix a dokonce i digitální kompas – Vodafone Smart ultra 6 by se mohl stát společníkem při turistice, v automobilu na delších trasách či třeba při Geocachingu. Přítomnost NFC je pak dalším milým překvapením.

Vodafone Smart ultra 6 – první pohled

Vodafone Smart ultra 6 - první pohled

Z prvních zachycených snímků se zdá, že ani fotoaparát nebude vyloženě slabinou zařízení, i když bychom na trhu možná našli lepší fotografy ve stejné cenové hladině. Chválíme nicméně také aplikaci pro fotografování, která nabídne spoustu možností, manuální režim, HDR či některé další efekty.

Vodafone Smart ultra 6 – specifikace

  • displej: 5,5″, Full HD rozlišení
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 615, 8 jader, frekvence 1,5 a 1 GHz
  • paměť: 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti
  • fotoaparát: 13MPx zadní, 5MPx přední
  • baterie: 3000 mAh
  • OS: Android 5.0.2

První dojmy z telefonu Vodafone Smart ultra 6 jsou výborné – jaký bude verdikt v chystající se plnohodnotné recenzi?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)