Menu

Vodafone obohacuje portfolio datových tarifů

V sobotu rozšíří český operátor Vodafone nabídku svých datových o pět nových, které budou rozděleny podle zařízení a míry využívání datových služeb. V nabídce tak najdeme 4 tarify pro mobilní telefony a shodně po dvou tarifech pro tablety a notebooky.

Mezi další novinky patří také nový týdenní datový tarif a pětinásobné navýšení FUP limitu u denního tarifu, který se však dočká mírného zdražení.

Změny se netýkají zákazníků, kteří již mají aktivovaný stávající datový tarif. Nově bude možné aktivovat i obdobu stávajících tarifů Internet v mobilu (150 MB FUP, 177 Kč), Internet v mobilu naplno (600 MB, 315 Kč) a Připojení na stálo (3GB FUP, 525 Kč). První dva zmíněné pouze mění název na Internet v mobilu Standard a Internet v mobilu Premium.

Výhody datových tarifů Vodafonu:

  • Možnost ke všem měsíčním tarifům dokoupit další objem dat (FUP)
  • Nelimitujeme FUP po týdnech
  • Neúčtujeme poplatek za aktivaci datového tarifu
  • Neomezujme maximální rychlost připojení
  • Nabízíme výhodnější ceny datových tarifů při koupi v kombinaci s hlasovými a SMS službami

Nově si zákazníci budou moci vybrat z následujících tarifů:

Pořídí-li si zákazník ke stávající SIM kartě s aktivovanou Speciální edicí tarifů na míru druhou SIM kartu pro tablet, či modem, získá pro ni datový tarif s 25% zvýhodněním.

 

Komentáře

Ondra

Ondra

24.2.2012 22:28

Ano, Vodafone už se zase vysmívá zákazníkům. 25MB na den za 25Kč? To je koruna za 1MB. Ten megabajt musí být asi zlatý nebo si to jinak nedokážu vysvětlit.

Už fakt, že existuje nějaká FUP je k pláči, ale u mobilních operátorů to zjevně funguje jinak než u ostatních ISP. Zatímco u ISP je cenou tarifu dána rychlost, tak u mobilních operátorů je místo toho FUP. Dejme tomu. Co mě však vytáčí je fakt, že rychlost, na jakou Vodafone omezí internet po překročení objemu dat je tak nízká, že ji prakticky nemůžete použít.

qwes

qwes

24.2.2012 22:54

“…u denního tarifu, který se však dočká mírného zdražení”

Zdražení ze 17 Kč na 25 Kč je “mírné” jen po použití velmi intenzivního podvojného myšlení.

Pětinásobné navýšení FUP – no záleží na účelu. Z 25 MB to na nějaké surfování s obrázky stejně nebude… A na vyhledávání třeba spojení v hromadné dopravě stačilo i těch původních 5MB a mohl jsem mrknout ještě na nějaké zpravodajství s minimem obrázků.

tombik

tombik

24.2.2012 22:54

Presne! Email tim člověk procpe, ale web je k umreni a aplikace jako 4sq to interpretuji jako nefunkcni pripojeni a odmitnou ss snazit dal… :-(

TeTeHeTe

TeTeHeTe

24.2.2012 23:22

Včera jsem u Vodafonu přesáhl 150MB FUP a internet jede, ale jen hooooodně pomalu, Market a Mapy však nejedou vůbec. Je to k ničemu :-(

Per-nick

Per-nick

24.2.2012 23:48

ano internet po přesahnutí nejde použít vubec nanic načita to snat par kb za sec.
Jinak s vodafonem jsem spokojenej už roky a tedka nove jsem rušil paušál 777kč mesične minimálně.. akce 500 volnejch minut,100sms 600mb FUP bral jsem si SII a upsal jsem se na pul roku a ted když jsem mohl hned volal na operátora že vše ruším a přecházím k jinému operátorovy a najednou ejhle podpultové tarifi a ceny :-D takže zustavam a nyní mám navíc 3GB FUP a skvelou vec

Sleva 50% navždy
Aktivní do: Navždy

Jednou bude mít moje čislo velkou cenu :-D

Honko

Honko

25.2.2012 6:47

Já to až tak tragicky nevidím. 17kč na den stejně používají jen ti, kteří s telefonem neumí. A trošku mě zaráží, že se všude kritizuje zvýšení FUP, ale to že před pár dny konkurence VF snížila FUP na denním tarifu nikdo nikde nekomentuje.
A tarifu bez FUP se jen tak nedočkáme. Ostatně už i američtí operátoři začali silně data omezovat, protože surfuje půlka světa a nefungují jim pak hovory.

@Per-nick:
Nechci ti kazit tvoje nadšení, ale tahle komponenta a její varianty se standardně používají u všech tarifů na míru a je otázkou asi minuty, než ti jí zase pěkně zruší. Krom toho pokud se budeš “špatně” hrabat v samoobsluze, můžeš si jí klidně nechtěně deaktivovat sám, a to pak ani kdybys přišel křičet ti jí nikdo už neaktivuje.

Podpultové ceny samozřejmě fungují, protože nikdo nechce přijít o zákazníka, ale až tak často to nezkoušej, o všem se vedou záznamy.

pepe

pepe

25.2.2012 7:58

S tim at jde Vodafone do hajzlu a nejen on. Za ty predrazeny ceny,co si vsichni operatori uctuji za volani a sms,by meli davat kazdymu automaticky neomezeny internet zdarma!

Mem

Roman Nepšinský 0

25.2.2012 14:39

“17kč na den stejně používají jen ti, kteří s telefonem neumí.”

Mno ;) FUP 25 MB místo 5 MB je určitě krok správným směrem, ale měli naopak zlevnit. Vyhodit 17 Kč když si člověk potřeboval jen vyhledat nějakou informaci / zabít 5 minut čtením zpráv u čekání bylo už tak na hraně a za těch 25 Kč to opravdu zapínat nehodlám (aspoň mi zmizelo dilema ;)). Ale snad si to ve VF dobře spočítali, že 4×17 Kč je míň než 0x25 Kč ;)

Shavel

Shavel

25.2.2012 15:09

To snad není ani pravda. Ještě že jsem takovému vyděračství unikl. Já mám tarif za 225kč (380minut, 150sms) + net za 100 kč FUP 200mb a stejně na tom ten operátor očividně vydělává. Tak jak můžou být ty tarify tak drahé?! Tady si neváží stávajících zákazníků, jen se honí za novýma. Drahé tarify, směšné dotace na telefony, hrůza…..

Honko

Honko

25.2.2012 15:13

@Roman: Věřím tomu, že tyhle společnosti mají všechno moc dobře spočítaný, a proděláme na tom jedině my. :)) Jako všude dneska. A pokud ten daťák člověk opravdu nutně potřebuje, moc dobře ty společnosti ví, že si ho aktivuje i za 25kč..
A co se týče 17kč tarifu, je to jen můj názor, ať už jakkoliv podložený. Nikomu nenutím. :)

Bobo

Bobo

25.2.2012 22:41

Když píše SvětAndroida výhody datových tarifů Vodafonu v první osobě, vypadá to fakt divně…

RSS (komentáře k článku)