Virtuální realita v letadle? Britská společnost cestujícím nabízí novou formu zábavy

vr brýle viruální realita letadlo

Virtuální realita zaznamenala v rámci několika posledních let značné rozšíření, svědčí o tom také aktuální projekt britské letecké společnosti British Airlines, která nabízí její využití přímo v letadle. Ve spolupráci se společností SkyLights tak nabídne cestujícím z vybraných letů první třídy z Londýna do New Yorku VR brýle se kterými mohou sledovat filmy a dokumenty.

Virtuální realita a letadlo = zábavnější cestování pro první třídu

Virtuální realita v letadle má za cíl lépe zabavit cestující, kteří mají s létáním problémy a také ozvláštnit a zpříjemnit cestu tak, aby rychleji utíkala i ostatním pasažérům. V nabídce jsou pak nejrůznější filmy, seriály, dokumenty, ale i speciální pořady určené právě těm, kteří se létání bojí. Vychutnat si je pak cestující mohou ve 2D, 3D i plnohodnotné virtuální realitě ve 360°. Brýle jsou pro účely cestování upraveny zejména hmotností, která činí pouhých 250 gramů.

Kombinace virtuální realita a letadlo byla v minulosti již několikrát testována například leteckými společnostmi Qantas a Alaska Airlines. Společnost JetBlue pak zkoušela zavést virtuální realitu v letadle pomocí Google CardBoard. Žádný z těchto pokusů se však s příliš pozitivní odezvou nesetkal. Zda se to British Airways podaří změnit uvidíme až časem. Možnost využít VR brýle pouze v rámci první třídy může zásadně bránit jejímu rozšíření.

Líbila by se vám virtuální realita v letadle?

Zdroj: The Verge

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)