Tobogán a virtuální realita? V Praze otevřeli nový druh zábavy

ballast vr tobogan virtualni realita

Virtuální tobogánové jízdy jsou v zahraničí dost populární, avšak v Česku jste se s ničím podobným setkat nemohli. Tedy, až do dnes. Pobočka Aquapalace v Praze dnes otevřela novou atrakci, která právě takovou jízdu nabídne. Tobogán a virtuální realita totiž přímo vybízí ke spojení obou druhů zábav. Techniku má od společnosti Ballast VR a Wiegand Maelzer, což jsou špičky ve svém oboru.

VR jízda na tobogánu se poprvé objevila v Německu přibližně před rokem. Od té doby se rozhodla spousta dalších aquaparků pro jejich adaptaci a je to jedině dobře, jelikož se stávají velmi oblíbenými. Virtuální brýle vás tak vtáhnou do nebes nebo přímo do vesmíru, přičemž stále sedíte v plastové trubce. Grafika celého filmu je spíše kreslená, do reálnosti má ještě daleko. Tobogán musí pak splňovat určité požadavky, aby na něm mohla být virtuální realita provozována. Mezi ty patří například délka, jelikož nikdo nestojí o několikasekundový zážitek.

VRSlide – Now Open at Galaxy Erding

VRSlide – Now Open at Galaxy Erding

Brýle jsou samozřejmě vodotěsné a přinášejí 360 stupňový pohled do okolí. Pro tuto atrakci bylo doposud největší překážkou omezení pohybu, což je s novou technologií pryč. Ta totiž poskytne dokonalou synchronizaci pohybu a obrazu a navíc také zvukovou stopu, která vás do dění ve filmu vtáhne ještě více. „Virtuální realita na tobogánu zprostředkovává lidem novou dimenzi vodní zábavy, která u nás dosud neměla obdoby. Jsme proto velice rádi, že tuto výjimečnou atrakci můžeme nabídnout našim návštěvníkům jako první. Posouvat limity zábavy a udávat trendy je naším dlouhodobým cílem a naplňuje vizi být nejzábavnějším aquaparkem široko daleko,“  řekla Vladana Horáková, generální manažerka Aquapalace Praha.

Vyzkoušíte virtuální realitu na tobogánu?

Zdroj: aquapalace.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)