TOPlist

Google pohřbívá další aplikaci. Možná ji máte taky v mobilu

ukončení Google aplikace Measure

Americký gigant Google je náhlým zastavováním projektů a ukončováním celých služeb či aplikací poměrně známý. Na jeho digitálním „pohřebišti“ už je pěkná řádka pomníků. A teď přibývá další. Google se rozhodl, že definitivně nastane ukončení podpory a vývoje aplikace Measure, která se pomocí VR vizualizace a analýzy stará o měření rozměrů v prostředí snímaném před objektivem. O tomto nástroji jste možná nikdy neslyšeli, ale také jej klidně můžete v mobilu mít a používat. V Obchodě Play měl mezi jedním a pěti miliony stažení. Teď už tam pro uživatele, kteří jej v mobilu neměli, není viditelný.

ukonceni-aplikace-google-measure-screen

Historie této užitečné aplikace (i když měření nebylo podle všeho nijak extra přesné) sahá do roku 2016, kdy spatřila světlo světa v rámci projektu rozšířené/virtuální reality Tango. Po jeho ukončení se jádrem nástroje stalo prostředí ARCore, které společnost udržuje a rozvíjí dodnes. To už ale neplatí o Measure, jelikož aplikace nebyla nadále pro Google zajímavá a tak přišlo velmi rychlé ukončení.

Measure – quick, everyday measurements

Measure - quick, everyday measurements

Současní uživatelé nástroje se z Google Play dozvědí, že jej mohou nadále používat, ale jinak už nepůjde stáhnout a nebude dál udržována. Americká firma následně také vzkázala, že si mají lidé najít v databázi jinou náhradu, kterých je prý dost. Kdybyste náhodou po Measure akutně zatoužili, můžete ji stáhnout třeba z APKMirror. Oficiálně už ale leží na početném hřbitově Google služeb a aplikací.

Měli jste někdy tuto aplikaci v mobilu?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)