TOPlist

Povinnost na léto? Xiaomi vydalo pěknou konvici na studené nápoje, stojí pakatel

xiaomi mijia cold water kettle nahled
  • Xiaomi v Číně rozšířilo portfolio produktů do domácnosti o novou konvici
  • Tentokrát bohužel není chytrá, ale zato je praktická a pomůže v letních vedrech
  • Slouží k přípravě studených nápojů, má objem 1,6 litru a stojí 250 korun

Xiaomi na čínském trhu chrlí jeden chytrý produkt za druhým. Sem tam nicméně přijde i s „hloupým“ zařízením, které bohužel nepropojíte s aplikací v chytrém telefonu, ale přesto se může jednat o praktickou hračku do domácnosti, již bychom rádi viděli i u nás v Česku. Ideálním příkladem může být nově vydaná konvice Mijia Cold Water Kettle, která je na horké letní dny jako dělaná.

Když zrovna neřádí bouřky a sedíte v pětadvaceti či více stupních na zahradním posezení, dát si osvěžující limonádu nebo studený čaj opravdu není od věci. Nová konvice od Xiaomi je určená přesně pro tyto účely. Má objem 1,6 litru a šířku 95 mm, díky čemuž by se mnohým z vás mohla vlézt i do přihrádky ve dvířkách lednice.

Xiaomi prodává i chytré konvice

Nová konvice od Xiaomi sice chytrá není, ale v portfoliu výrobce nalezneme hned několik modelů, které už s telefonem propojit lze. Naposledy jsme psali o levné konvici P1, o pár měsíců dříve jsme vám pak představili i model N1.

Jednu z hlavních součástí konvice představuje filtr pro přípravu studených nápojů, například čaje nebo limonády. Zajišťuje, aby se jednotlivé sedimenty nedostaly do vody, ale pouze jí předaly aroma. Filtr je každopádně možné v případě potřeby vyjmout, například pokud byste si přáli, aby vaše limonáda obsahovala kousky ovoce.

Konstrukce samotná je nepropustná a disponuje víkem otočným o 90° stupňů, které podporuje snadné nalévání vody. Zapomenout nesmíme ani na hubičku tvarovanou do véčka, stupnici jednotek pro přesné měření objemu vody či schopnost ustát teploty od -10 °C do 92 °C (v extrémnějších případech je však doporučeno vyndat filtr, aby se předešlo jeho deformaci).

Xiaomi Mijia Cold Water Kettle v Číně vychází na 79 jüanů, tedy asi 250 Kč v přepočtu.

Jakými prostředky se v létě ochlazujete vy?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)