Zajímavý experiment: Virtuální realita pod vodou

Virtuální realita pod vodou

VR headsety už poslední dva roky nejsou jen technologie určena pro nadšence, ve velkém se dostávají do obchodů. I díky tomu se trochu zapomíná na ty nadšence, kteří si před lety lepily VR brýle z kartonu. Virtuální realita pod vodou je právě jeden takový projekt.

Virtuální realita pod vodou nabízí úplně jiný zážitek

Tento projekt by se dal spíše nazvat experimentem, protože je strašně brzo ve vývoji. V podstatě je složen dohromady pomocí lepenky a několika dalších věcí. Stojí za ním dvojice Stephen Greenwood a Allan Evans.

Does VR work UNDERWATER? TheoryCrackers VR

Does VR work UNDERWATER? TheoryCrackers VR

Momentálně existují dvě aplikace pro podvodní virtuální zážitek. Tím prvním je vysazení do volného vesmíru, což může být hodně zajímavé, když se to spojí s plaváním pod vodou. Druhá aplikace je simulace korálového útesu. Cele zařízení je v podstatě Google Cardboard, akorát, že místo kartonu jsou použity potápěčské brýle, do voděodolného pouzdra se pak vloží telefon, který je vodotěsný.

Změna je ale u čoček, které jsou speciálně vytvořeny tak, aby počítaly s lomem vody, dokážou tak vyrovnat obraz na každém oku. Je to kvůli tomu, že mezi brýle a telefon se dostává voda. Pokud by se to stalo s klasickou čočkou, tak by obrázky a videa viděli lidé zdeformovaně. A úprava pomocí softwaru je podle lidí, kteří VR headset vymysleli, zbytečně drahá.

Co říkáte na tento podomácku vyrobený headset? Mohl by mít úspěch?

Zdroj: uploadvr.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek