Google Cardboard: 10 tipů na nejlepší zážitky a aplikace

google-cardboard-nahledak

Kartonová virtuální realita Google Cardboard se válí doma téměř každému fandovi technologií. Ano, kartonové brýle nejsou zrovna pohodlné, ale mají jednu vlastnost, která je může posunout na další level – jsou snadno upgradovatelné. A pokud zručnost není zrovna tím, čím vynikáte, můžete vždy koupit za pár stovek nějaký ten plastový headset z Číny, který občas disponuje i bluetooth ovladačem. Jenže pak je tu ještě otázka softwaru. Je ho hodně a tak mnozí uživatelé kartonové virtuální reality dlouze vybírají a po jednom zkoušejí, co se jim vlastně bude líbit. My jsme se pokusili tento krok udělat za vás. Takže pokud chcete zkusit nevídaný zážitek, zábavu nebo napětí, nemusíte nic dlouze testovat.

10 nejzajímavějších zážitků v Google Cardboard

#1: Clash of Clans 360: Experience a Virtual Reality Raid

Začneme hodně zlehka. Pokud jste někdy hráli svého času velice oblíbenou dobývací hru Clash of Clans, možná jste se někdy zamysleli nad tím, jak se asi cítí chudáčci obyvatelé vaší vesnice, když je zrovna pod nepřátelským útokem. Tohle minutu a půl dlouhé video vám to ukáže. Ano, je to jen krátké video, ale z pohledu svého času dlouhodobých hráčů, nám připadá tento pohled do světa bojovných klanů zajímavý. YouTube umí s Google Cardboard i jinými headsety pracovat na výbornou.

Clash of Clans 360: Experience a Virtual Reality Raid

Clash of Clans 360: Experience a Virtual Reality Raid

#2: 11:57

Jste fandové hororů? Rádi se bojíte tmy a všeho co se v ní může skrývat? Rádi navštěvujete temná a vlhká místa, která děsí každého, kdo do nich vejde? Pak je tahle aplikace určena přímo pro vás. Po spuštění se stáváte ústřední postavou tohoto děsivého filmu, stanete se jeho součástí a veškerý děj se točí doslova kolem vás. U této aplikace důrazně doporučujeme použít sluchátka.

11:57

11:57

#3: Lexus Virtual Drive

Pokud jsou vaší vášní rychlá auta, pak rozhodně neváhejte a vyzkoušejte si, jak elegantní a rychlé umí být vozy Lexus RC F. Sami poznáte jaké je zrychlení z nuly na sto za 4,5 vteřiny, jak burácí pětilitrový motor V8 a jak uhání 477 koní. Opět nezbývá, než doporučit použít sluchátka, protože zvukový doprovod v podání dvou závodních „Vé Osmiček“ je prostě strhující.

Lexus Virtual Drive
Lexus Virtual Drive

#4: Space Rustlers: VR Flying Game

Pokud máte rádi šílené nápady, můžete se vydat třeba zachraňovat krávy. Před čím? Před mimozemšťany! Možná jste si až dosud mysleli, že mimozemšťané nemají důvod útočit na zemi. Není tu nic materiálního, co by nebylo jinde a vlastně by to vůbec nedávalo smysl. Jenže to jste se nezamysleli nad kravami. V této hře se stáváte krávou pilotující své malé letadýlko, přičemž letíte na pomoc svému druhu.

Space Rustlers: VR Flying Game
Space Rustlers: VR Flying Game

Spaaaace Rustlers From Outer Space!!

Spaaaace Rustlers From Outer Space!!

#5: Swivel Gun! VR Log Ride

Swivel Gun! VR Log Ride je pro Google Cardboard ještě v betě. To nám ale vůbec nevadí, protože zajímavý zážitek umí dopřát i tak. Na první pohled se zdá, že jde o klasickou horskou dráhu, která vám má zamotat hlavu. A v podstatě toto tvrzení není daleko od pravdy. Jenže tady máte navíc „bambitku“, kterou máte sestřelovat soudky. Vyzkoušejte a sami uvidíte, že je to docela zábava.

Swivel Gun! VR Log Ride (beta)
Swivel Gun! VR Log Ride (beta)

#6: InCell VR

InCell VR je jedním z nejpropracovanějších titulů pro virtuální realitu typu Google Cardboard vůbec. Jedná se o závodně akční hru, okořeněnou trochou strategie a vědy. Ocitáte se ve světě lidských buněk, přičemž je zachraňujete před viry a jinými záškodníky, zkoumáte je a pomáháte uzdravovat. Tato hra rozhodně patří mezi špičku her pro Google Cardboard, což mimo jiné dosvědčují i komentáře hráčů v Obchodě Play.

InCell VR (Cardboard)
InCell VR (Cardboard)

#7: Space X Hunter VR

A konečně se pořádně dostáváme do vesmíru. Tahle akční arkáda zabaví hráče všech žánrů. Na chvíli se ocitnete na místě pilota vesmírné stíhačky a již nebudete chtít kokpit opustit. Prolétáváte kolem gigantických planet, obrovských nepřátelských lodí a útočíte na vše, co rozhodně není na vaší straně. Grafický kabátek není vůbec špatný a kdo je fanda vesmírných sci-fi, bude zde jako doma.

Space X Hunter VR
Space X Hunter VR

#8: Air Racer VR

U létání ještě chvilku zůstaneme, ale již se vrátíme zpátky na zem. Air Racer vám ukáže, jaké to je být akrobatickým pilotem. Možná jste si někdy přáli proletět se v akrobatickém speciálu pro RedBull Air Racing. Pokud je tomu tak, můžete si udělat malý nácvik, ať víte, co vás přibližně čeká. S vývojem hry pomáhali odborníci ze všech možných odvětví, takže je hra skutečně povedená a umí překvapit. Ovšem ne každý bude nadšený. Za jednotlivé lety si totiž vývojáři žádají drobnou mikrotransakci.

Air Racer VR
Air Racer VR

#9: VR Pro Sniper

Jestli nejste fanda letadel, vesmíru, aut ani šílených krav, možná vás budou zajímat zbraně. A co rovnou ostřelovací pušky? Zde se vžijete do role profesionálního snipera. Vaším úkolem bude rozhlédnout se a zneškodnit vzdálené teroristy. Zamiřte, přivřete oko a voilá, terorista už jde k zemi. Hra je zajímavě pojatá a není vůbec špatná. Jediné, co bychom jí vytkli, je málo map. K dispozici jsou jen tři města, takže za chvíli se hra ohraje. Za 33,- Kč ale není špatnou hrou a až vás nebude bavit, jednoduše ji pustíte kamarádovi na návštěvě.

VR Pro Sniper
VR Pro Sniper

#10: Holiday with my girl VR

Nakonec tu máme další šílenost, tentokrát určenou všem zoufalým mužům. Ne že bychom snad naše čtenáře měli za zoufalce, ale jistě máte mezi svými známými někoho, kdo by se tak dal označit. Někoho, kdo stále hledá spřízněnou duši, ale ve třiceti letech stále bydlí u maminky a jeho vztahy bývají jen imaginární. Pokud někoho takového znáte, doporučte mu investici 150,- Kč do této aplikace. Najde v ní svou spřízněnou duši, utratí méně, než za jiné pomůcky a vztah, který získá, nebude konečně imaginární, nýbrž virtuální. Jednou vám ji třeba bude moci představit. V cardboardu samozřejmě.

Holiday with my girl VR
Holiday with my girl VR

Titulů pro Google Cardboard je nespočet. Je velice pravděpodobné, že jsme zdaleka nevyzkoušeli všechno dobré, co Obchod Play nabízí. Pokud víte o nějaké skvělé hře, animaci, videu či prostě aplikaci pro Google Cardboard, určitě se o své tipy podělte v diskusi pod článkem. I my si rádi vyzkoušíme něco nového, co stojí za vyzkoušení.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)