Menu

Vánoční rádce: Vybíráme TOP Android smartphone

Ať nám to přidělává úsměv na tváři či vrásky, Vánoce jsou tu a k nim patří nakupování dárků pro své blízké. Elektronika patří již řadu let ke zboží, které spousta z nás nalezne pod stromečkem, největším hitem jsou dnes mobilní telefony a tablety. Vybrat nový přístroj nikdy není lehký úkol, a tak se Vám naši redaktoři rozhodli pomoci. V dnešním článku si proto představíme telefony se systémem Android, které se honosí titulem High End a poskytují nejvyšší výkon a výbavu svým majitelům.

Karel Kilián: Samsung Galaxy S III – telefon bez kompromisů

Z telefonů, které jsem letos držel v ruce (nejčastěji z důvodu recenze pro náš server), mi nejvíce utkvěl v hlavě jeden: Samsung Galaxy S III. Byla to dlouho očekávaná vlajková loď Samsungu, kolem které se několik měsíců předem rojila celá řada spekulací. Nutno konstatovat, že Samsung nakonec nezklamal a přinesl na trh jeden z nejlepších telefonů současnosti.

Hlavním důvodem, proč sáhnout právě po tomto zařízení, je výborná hardwarová výbava. I více než půl roku po zahájení prodeje je čtyřjádrový procesor Samsung Exynos 4412 na 1,4 GHz s 1 GB operační paměti velmi dobrým základem pro svižně reagující systém, ale i náročnější hry. Interní paměť s kapacitou 16 GB lze rozšířit paměťovými kartami o dalších až 64 GB, což bude patrně nějakou tu dobu stačit i těm nejnáročnějším uživatelům.

Kromě výkonu mě “es trojka” přesvědčila také solidní výdrží na baterii (byť samozřejmě závisí na tom, co budete s telefonem provádět), dobrým displejem a slušným fotoaparátem, který má rozhodně na víc, než jen na momentky, které vystavíte na Facebooku. Pozitivem je také nedávno uvolněná aktualizace na Android 4.1 Jelly Bean, za kterou by – snad počátkem roku – mohl následovat update na Android 4.2.

Z negativ bych zmínil snad jen plastové provedení, které je pro Samsungy typické, a hladkou zadní stranu, zachytávající otisky a klouzající v dlani. Vhodné je také upozornit na skutečnost, že do Galaxy S III nenainstalujete klasickou SIM (miniSIM), ale pouze její zdrobnělou variantu (microSIM). Chcete-li předejít drobnému zklamání pod stromečkem, doporučil bych buď mít připravené kleštičky na zastřižení SIMky, nebo darovat telefon i s novou SIM (nejlépe i s nějakým pěkným datovým tarifem ;) ).

Chcete-li o tomto telefonu vědět úplně všechny podrobnosti, doporučuji prostudovat naší sáhodlouhou recenzi Samsung Galaxy S III (GT-I9300) – Pán Androidů.

Graf ceny produktu Samsung i9300 Galaxy S III 32GB poskytuje server Heureka.cz

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Jan Dolejš: HTC One X(+) – stylová záležitost

Ani tchajwanský výrobce v nejvyšším segmentu nespí a na začátku roku představil novou řadu One, kde nejvíce zaujme nejvýkonnější model One X.

Ten nabídne skvělý 4,7palcový Super IPS LCD2 displej, o kterém se proslýchá, že je dokonce lepší než konkurenční a oblíbené displeje SuperAMOLED+. Pod kapotou dýchá velice výkonný čip Nvidia Tegra 3, který nabídne 4 plnohodnotná výkonná jádra na frekvenci 1,5 GHz a k tomu páté úsporné, které se stará o běh telefonu při méně náročných operacích. Díky grafickému akcelerátoru GeForce se nemusí žádný majitel obávat, že by se přístroj zadýchal při náročných hrách. Stejně tak si čtyři jádra a 1GB RAM paměť poradí s plynulým během systému a spouštění více aplikací najednou.

One X běží dodnes na Androidu 4 Ice Cream Sandwich, aktualizace by však měla přijít každým dnem.  One X již běží na systému Jelly Bean, neboť se před několika dny dočkal aktualizace. Velice kontroverzní vlastností je grafická nadstavba Sense, která značně mění vzhled a i funkce čisté verze systému Android. Ačkoliv ji zkušenější a zdatnější uživatelé systému Android nemají rádi (někteří dokonce nenávidí), běžní uživatelé ji spíše chválí, neboť převleče Android do hezkého kabátku a přidá navíc některé funkce, kterými čistý Android nedisponuje. Zpomalení či nestabilita v důsledku použití Sense je již u tohoto modelu minulostí, a tak se není čeho obávat.

32GB paměť je dostatečná pro drtivou většinu uživatelů, přesto někteří tento přístroj odmítají, neboť již kapacita nelze zvýšit – přístroj nedisponuje slotem pro paměťovou kartu. Unibody konstrukce pak znemožnila snadnou výměnu baterie, což se opět stává trnem v oku velké části uživatelů, kteří jsou zvyklí nosit více baterií při sobě a v průběhu dne měnit.

A proč jsem se rozhodl One X nominovat? Xko už na pohled přesvědčí, že se jedná o luxusní zboží. Skvělé zpracování, unibody konstrukce a skvělý displej způsobí, že držíte v ruce designový skvost. Bílá barva v kombinaci s vystouplým rámečkem je dle mého to nejhezčí, co se na trhu prozatím objevilo, a tak se může stát majitelem muž i zástupkyně něžného pohlaví (žena :)). Přičteme-li si k tomu skvělé barvy Super IPS LCD2 displeje, vysoký výkon a výbornou nadstavbu Sense 4, je to kandidát pro uživatele, kteří chtějí mít stylový přístroj, přesto nejvyšší výkon a výbavu.

Více o tomto modelu se dozvíte v naší detailní recenzi HTC One X – čtyřjádrové monstrum ovládlo redakci.

Za zmínku stojí též vylepšený model One X+, který navíc nabídne 32GB paměti (64 GB celkem), o něco vyšší výkon, vyšší kapacitu baterie a systém Jelly Bean. Neprodává se však v bílé barvě, což mně osobně přijde škoda.

Graf ceny produktu HTC One X poskytuje server Heureka.cz

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

 

Jan Dolejš: Asus Padfone – dvě mouchy jednou ranou

Přemýšlíte o nákupu telefonu i tabletu najednou? A co to spojit do jednoho dárku a pořídit Asus Padfone, který v sobě kloubí telefon i tablet? O tomto přístroji se začalo mluvit již v květnu 2011, kdy se začaly objevovat první snímky a informace. Výsledná podoba zařízení se od této verze mírně liší, koncept zůstal zachován. Na únorovém MWC 2012 byl Asus Padfone oficiálně představen a vzbudil vlnu velkého zájmu, neboť by uživatel získal něco, co tu ještě nebylo – 2 zařízení v jednom. Možná bychom neměli zapomenout zmínit, že k Padfonu dostane uživatel také stylus, který je obdařen Bluetooth Handsfree, a tak si z něj můžete také zavolat.

A co skrývá Padfone pod kapotou? Samotný telefon disponuje 4,3palcovým SuperAMOLED displejem s qHD rozlišením (540 x 960 pixelů), popohání jej vysoce výkonný dvoujádrový procesor Snapdragon S4, disponuje 1GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm (existuje i 32GB varianta). Úhlopříčka tabletové části se pak změní na 10″ a rozlišení na 1280 x 720 pixelů. V tabletové části je taktéž ukryta baterie, která dokonce dokáže nabíjet připojený telefon, a tak i po vybití tabletu lze dlouhou dobu používat samotný přístroj.

V čem Padfone vyniká? Největší zbraní tohoto konceptu je fakt, že máte stále jen jedno “hnací” zařízení, a tak Vaše data, aplikace i nastavení máte stále jen jedno a je pohodlně přístupné jak z telefonu, tak i z tabletu. K tabletu je dodáván též Bluetooth bezdrátový stylus, který v sobě ukrývá také handsfree, a příjemné pouzdro. A to není vše! Společnost Asus je známa svou rodinou řady Transformer, kde lze tablet spojit s dokovací klávesnicí, čímž se z tabletu stane netbook. Ani Padfone není o tuto funkci ošizen a nabízí podporu dokovací klávesnice. Za tu si ovšem musí uživatel připlatit.

Podrobnou recenzi si můžete přečíst u nás na webu Asus Padfone – zásun povolen.

Graf ceny produktu Asus Padfone poskytuje server Heureka.cz

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

 Karel Drda: Samsung Galaxy Note II – telefon pro manažery

Pokud chcete pod stromečkem vypadat jako světaznalý dárce, který ocení rozhled a inteligenci obdarovaného, pak máte vlastně jedinou možnou volbu, totiž pořídit Galaxy Note II. Svým dárkem se jednoznačně vyčleníte z řady a o vaší volbě se bude mluvit mezi příbuznými ještě v květnu. Galaxy Note II uhrane člověka úplně vším. Je to tenký přístroj s opravdu velkým displejem, který je na samotné hranici snesitelnosti. Někomu 5,55 palců nemusí vyhovovat a může mít pocit, že dostal do rukou veslo. Jenže když se na takový dárek podíváte z té druhé stránky, darujete nejen dokonalý smartphone, ale také perfektní nástroj k práci i zábavě. Super AMOLED displej s rozlišením 1280 x 720 slibuje dostatečně detailní rozlišení i pro ty nejnáročnější aplikace. Výkon podtrhuje čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,6 GHz a přístroj navíc disponuje systémem Google Android 4.1 Jelly Bean. Tolik stručný popis. Realita se však ve chvíli, kdy jej držíte v rukou, ještě o něco zlepší. Obdarovaný totiž po nějaké době zjistí, že na přehledné spravování schůzek, vyřizování elektronické pošty, pořizování zápisků, sledování filmů, či hraní nejnovějších her, nepotřebuje už tak často tablet. Galaxy Note II stojí přesně na hranici a z mobilů i tabletů si bere to nejdůležitější. Někdo může oponovat tím, že je to sice hezké, ale… Ale ono se to bude špatně držet. Nevěřte sýčkům! Galaxy Note II je dle mého názoru nejlepší volbou pro každého náročného manažera, který chce přehledný a výkonný telefon. K dotykáčům se již běžně stylus nedodává, není třeba. Tentokrát však Samsung udělal výjimku, protože u tak velkého displeje jednoduše oceníte, že si můžete jako v deníčku pořizovat například zápisky z porady. Galaxy Note je dělo, o tom v redakci nikdo nepochybuje. Pokud se rozhodnete darovat tak exkluzivní dárek, pak si rozmyslete, kdo je tím obdarovaným. Jestliže jde o časově vytíženého, na technické novinky soustředěného člověka – třeba manažera, pak jde skutečně o ideální volbu.

Více si o tomto přístroji můžete přečíst v našem testu Recenze Samsung Galaxy Note II (N7100): Druhý, ale lepší!.

Graf ceny produktu Samsung N7100 Galaxy Note II 16GB poskytuje server Heureka.cz

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Honza Slovák: LG Optimus L9 – telefon pro studenty

Jestliže chcete někomu na Vánoce pořídit špičkově vybavený telefon, ale zároveň nechcete utrácet částky často přesahující deset tisíc korun za ty nejvybavenější modely, pak by LG Optimus L9 mohl být volba právě pro vás.

Jak bývá u dnešních telefonů vyšší třídy zvykem, i zde nalezneme velký 4,7“ displej, na kterém je konzumace obsahu opravdu radost. Na druhou stranu telefon díky velkému displeji není žádný drobek, což je také třeba brát v potaz. Výkon telefonu je díky dvoujádrovému procesoru a 1 GB RAM paměti naprosto dostatečný pro většinu běžných úkonů a není problém si zahrát i nejnovější hry nebo si pouštět videa ve vysokém rozlišení. Pro multimédia by sice mohla být limitující pouze 4GB paměť, naštěstí je možno ji rozšířit pomocí paměťových karet. Telefon běží na skvěle odladěném Androidu v jeho čtvrté verzi.

Mezi další přednosti Optimusu L9 patří kvalitní dílenské zpracování a nadstandardně dlouhá výdrž na baterii, která se pohybuje na hranici jednoho a půl dne při aktivnějším používání, což je při takto velkém displeji výborná hodnota. Telefon samozřejmě disponuje základní konektivitou Wi-Fi a Bluetooth, potěší ale také přítomnost technologie NFC, která stále není úplně běžná. Pro zachycení momentek poslouží poměrně kvalitní 5MPx fotoaparát a telefon si poradí i s nahráváním FullHD videa.

No a na závěr je nutno ještě jednou zdůraznit vynikající poměr cena/výkon. Za cenu pohybující se kolem osmi tisíc dostanete telefon, který se v mnohém vyrovná modelům dražším o několik tisíc, což z něj dělá skvělý tip pod stromeček, pokud nechcete, aby vaše peněženka příliš krvácela. Pro další informace o telefonu se můžete mrknout na naší recenzi LG Optimus L9 – pořádné pádlo za hubičku.

Graf ceny produktu LG P760 Swift L9 poskytuje server Heureka.cz

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Jiří Opletal: Lenovo IdeaPhone  K860 – rudý drak z Číny

Byl to těžký výběr. Nakonec jsem však zvolil svého starého oblíbence, Lenovo K860, a brzy poznáte proč.

Mnohým z vás je již známo, že tento čínský výrobce se již delší dobu pohybuje i na poli chytrých telefonů. A rozhodně se mu daří, v Číně je druhým největším prodejcem chytrých telefonů před Applem, Nokií či HTC. Před ním už je jen Samsung.

Současnou vlajkovou loď Lenova, IdeaPhone K860, pohání čtyřjádrový procesor Exynos s taktem  1,4 GHz  (mimochodem stejný jaký má Galaxy S III), disponuje velkým 5″ HD displejem s Gorilla Glass a luxusní vnitřní pamětí 8 GB, která vystačí i nejnáročnějším uživatelům.

K860 běží na Andoroidu 4.0.4. Uživatele potěší baterie s kapacitou 2250 mAh, což je jen nepatrně více, než má zmíněný model Galaxy  S III.

Obřím výkonem to ale nekončí. Zadní fotoaparát s rozlišením 8 MPx a přisvětlovací diodou umí velmi kvalitní fotky a přední kamera pro videohovory má příjemné rozlišení 2 MPx, takže nebudete vypadat při Skype videohovorech jako směs kostek. S fotoaparátem můžete nahrávat Full HD videa 1080p.
Pokud chcete High-end za rozumný peníz a nechce se vám čekat na novou produktovou řadu, K860 je ideální volba.

Cena: 9 999 Kč

Jak nakoupit telefon z Číny a které další zajímavé kousky jsou v zemi Rudého draka k vidění, se dozvíte ve stejnojmenné sérii článků od Jirky Opletala na našem webu.

 

 

Komentáře

David

David

8.12.2012 8:23

HTC One X už má Jelly bean.

David

David

8.12.2012 8:24

David napsal: 8.12.2012 8:23

HTC One X už má Jelly bean.

* i v ČR s CID_032

David

David

8.12.2012 8:25

David napsal: 8.12.2012 8:23

HTC One X už má Jelly bean.

* i v ČR s CID_033

Alan

Alan

8.12.2012 8:30

S3 má už 4.1.2 :)

Jirka

Jirka

8.12.2012 8:33

HTC ONE X+

SGS3

SGS3

8.12.2012 9:02

Ten první příspěvek je hodně mimo. SGS3 nemá microSIM ale klasickou simku!!

T Best

T Best

8.12.2012 9:19

Galaxy SIII má microSIM…

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

8.12.2012 9:21

David
Díky moc za upozornění, opraveno (aktualizace dorazila po sepsání mého příspěvku).

SGS3
To máte nějaký speciální model, SGS3 má samozřejmě MicroSIM. :)

BoBo

BoBo

8.12.2012 9:30

S3 microsim má, měl sem ho! a dnes po padfone jdu do lumie 920:)

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

8.12.2012 9:38

BoBo
Vy tedy střídáte mobilní přístroje. Co Vás láká tak láká na Windows Phone a Nokii? :)

Keram

Keram

8.12.2012 9:41

Měl jsem SGS3 a minulý týden jsem přešel na Note II a ta změna je dooost výrazná a to nemluvím jen o velikosti displeje, který je právě předností Note II … výdrž baterie je na tak veliký Androiďák super – 2 dny s přehledem … To se mi s SGS3 nepodařilo ani jednou. Naprosto bezkonkurenční je klávesnice a psaní stylusem. Ta rozezná psací, tiskací, háčky, čárky i moje čmáranice.

JohnyAsbest

JohnyAsbest

8.12.2012 9:53

přejmenujte se na ťamťungforum ….. sbohem a šáteček

BoBo

BoBo

8.12.2012 10:31

SGS3 byl skvělý telefon, po nahrání své custom rom neměl chybu, vše na něm běželo, ale po nějaké době mě začal nudit a pokukoval jsem po Asusu Padfone.. Tento telefon mě velice mile překvapil zpracováním (opravdu na úrovni iPhone). Tablet a BT stylus je skvělá vychytávka, ale využil jsem jen na začátku, od té doby vůbec, radši si zapnu ntb:)..Co mě ale vyloženě zklamalo byl fotoaparát a baterie, vůbec neumí fotit všeru, neumí pracovat s diodou, fotky s diodou jsou většinou šíleně přepálené, a baterie se stěží dočká večera (srovnávám s sgs3, kde vydržel i do druhého dne, a to měl silnější procesor, a větší displej).. Ted mě zaujala ta Lumia 920, těším se zpracování, všemi vychvalovaný fotoaparát a i wp8(bude to můj první windows phone).. Když mi nesedne, tak ho bez nějaké ztráty vyměním za NOTE 2.. zatím pro mě neexistuje lepší telefon než Note2 a ta LUMIA.. iPhone už nechci, měl sem 4S a divím se, že po něm lidé tak šílí.. pro mě opravdu hloupý a jednoduchý systém, bez možnosti nastavení(a to sem na něm měl jailbreak).. asi tak moje zkušenosti s telefony za poslední rok

EarL

EarL

8.12.2012 10:43

Jsem hloupý a jednoduchý člověk, právě proto mám funkční a bezproblémový telefon – iPhone.
Až budu chytrý (hloupý) jako ty, tak budu každé 3 měsíce měnit telefon.

Drobeczech

Drobeczech

8.12.2012 10:52

Tak někdo na to má si koupit pokaždé jiný tel.

ic

ic

8.12.2012 11:30

Ty první 2 jsou dobře zvolené… buď výkonný, ale ošklivý Galaxy S III, nebo méně vybavený, ale o to pěknější One X. Těžká volba.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

8.12.2012 11:32

ic
A ke kterému byste se přesto přiklonil? :)

Lukáš

Lukáš

8.12.2012 12:16

S3 jooooo:-)))Ale já zas budoucím majitelům radím, když už tak moc nepoužívat,na S3 se vypaluje displej jako kráva. S3 běží u nás v obchodě jako předváděčka od 8 ráno do 20 hod.večer 7 dní v týdnu,za 2,5 měsíců je displej žalostně vypálen.Tak ,že když na něm navolíte cokoliv jiného,tak si na něm přečtete vypálené menu.Takže průměrným používáním je po displeji tak za 2 max.3 roky!!!!Htc sice nemá takové podání barev.Ale za 3 roky bude displej pořád stejný viz. LCD.LG je totálně bez podpory no a Note svou velikostí má omezený počet fanoušků a jeho displej je podobný S3.Takže já ti nevim ….:-))))Asi radši Xbox, nebo něco jiného: -))))Nebo klávesnicovej tel.za litr u kterého vydrží baterka týden po pádu vás to nebude stát 4 litry za novej displej a za zbytek peněz radši pořádnej PC!

Leinad

Leinad

8.12.2012 13:02

Co Sony xperia T?

Zdenecek5

Zdenecek5

8.12.2012 14:12

No zrovna Optimus L9 mezi top nepatří. Je to velmi dobře vybavený telefon na svou cenu, ale všemi parametry až na velikost displeje spadá spíš do střední třídy teda… :)
Já bych bral asi OneX hlavně kvůli dizajnu. Ale já počkám co všechno bude začátkem roka na veletrzích, pak se na tyhle už nikdo dívat nebude :)

robmnr

robmnr

8.12.2012 14:52

A co takový Galaxy Nexus, příp. Nexus 4 (N4 nákup v zahraničí)? Myslím, že by byli lepší volbou než LG L9.

Higgi

Higgi

8.12.2012 16:25

ze vsech se mi nejvic zamlouva padfone. Testoval jsem, proste parada! Hlavne co se rozsahu vyuziti tyce.

BoBo

BoBo

8.12.2012 21:12

to Drobeczech: kdyz koupim za 15k high end, a po nějaké době ho buď vyměním, nebo prodám, a s minimálním doplatkem upgraduju, tak mě to draze nepřijde (jen to tak možná pro někoho vypadá) :)
to EarL: nic o hloupých a jednoduchých lidech jsem nepsal, je to jen můj objektivní pocit a názor na iProdukt.. nejde mi o peníze, i top zařízení jiných značek nejsou o moc levnější, ale za to nabídnou o mnoho lepší výbavu;)
ale holt každému vyhovuje něco jiného.. ¨

a ještě k recenzi: LG bych také zavrhl, spíše víc škody, než užitku:)

gotys

gotys

9.12.2012 0:29

V době vydání byl vlajkovou lodí HTC, OneX+, který poráží SGS3 prakticky ve všem. V některých benchmarkcích i o více než 25%. Vestavěnou paměť má 64 GB a mega lepší displej i výdrž na baterku. Takto vybavené HTC je u Vodafone jen o 200Kč dražší než S3 s 16Gb? Baterka, displej, výkon i fotky jsou u Htc One X+ lepší, proč není Vaše jasná volba?

Mira

Mira

9.12.2012 1:58

gotys: Protoze jsou lidi blbci. :-) A kupuji podle desingu.

Tomáš Hochmuth

Tomáš Hochmuth

9.12.2012 7:55

BoBo: tak to jsme na tom koukám hodně podobně, já také měním téměř každé 3-4 měsíce. Základem je dobře koupit a dobře prodat, podotýkám, že s novými mobily se vám toto rozhodně nepovede :-)

Jinak za sebe – Galaxy Note II, prostě mobil bez kompromisů :-)

Michal Ostrava

Michal Ostrava

9.12.2012 8:07

Lidi telefony jsou to super ale já potřebuji kvůli práci obří výdrž což mi ani jeden tento telefon nedá.
Proto čekám pro mně velice slibně vypadající IdeaPhone P770,nevíte kdy bude u nás dostupný a za kolik moc dík.

Pedro0x

Pedro0x

9.12.2012 10:55

SGS3 nebo Nexus 4. One X+ nemá na SGS3 ve výkonu protože to má Tegra AP37 která je méně výkonná než exynos 4412, jedině kde je One X+ lepší je display, SGS3 má sice AMOLED který je lepší než SLC2 ale to taky záleží jak jsou kalibrované barvy atk. a protože Samsung to nějak podělal :) a nedal do display reflekční vrstvu jako na SGS1 tak na slunci toho moc nevidíš. A Nexus 4 protože to je Nexus, kvalitní materiály a má S4 pro který je skoro A15 Cortex a má novou generaci grafik Adreno 320. Nexus 4 má IPS+ display a to + znamená že to má vyšší jas a lepší černou než obyčejný IPS. Design je samozřejmě spekulativní.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

9.12.2012 10:59

Pedro0x
U SuperAMOLEDů je největší problém spíše s vypalováním, což je dáno samotnou technologií OLED, která tím trpí. Většinou se to ale moc neřeší, neboť kdo si koupí tyto telefony, předpokládá se, že mu přístroj více než 2 roky nevydrží a prodá ho. :)

Co se týče Nexusu 4, tak jsme ho nezařadili zejména kvůli jeho špatné dostupnosti, jinak se nebojte, že by na něj něterý z našich redaktorů neměl zálusk, ba naopak! Tento článek měl ale spíše pomoci lajkům a běžným uživatelům, takže doporučovat Nexus 4, který je velmi obtížné sehnat a u nás je to nemožné, by nebylo nejvhodnější.

Martin Kohout

Martin Kohout

9.12.2012 11:34

SGSIII a nebo One X.

Pedro0x

Pedro0x

9.12.2012 14:18

Jan Dolejš
Já mám SGS1 2 roky a nevšiml jsem si žádného vypalování, což je dobře protože kdybych jsi to všiml tak bych se z toho zbláznil :). To okolo Nexus 4 jsem nevěděl protože já žiju ve Švédsku :). Jenom chci dodat že to jak HTC mobily mají tak dobrý skore v benchmarků závisí na tom že HTC optimalizuje software na benchmarky takže to vypadá že mají dobrý skore jenže ve skutečnosti mají horší než konkurence.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

9.12.2012 14:24

Pedro0x
Asi to bude záležet také kus od kusu a hlavně na způsobu používání, bohužel je to opravdu vlastnost této technologie, která se může, ale nemusí projevit. Zrovna jeden Galaxy Nexus s vybledlými barvami v redakci máme, někomu se dokonce stane, že se vypálí určitá část obrázku do displeje natrvalo (třeba část menu, notifikační lišta atp.). Nejlépe je to poznat, když vedle sebe dáte nový přístroj se SuperAMOLEDem a poté Váš starší. Myslím, že již po roce budou vidět menší rozdíly v podání barev.

Někoho to však postihnout nemusí, to je jako se vším. :)

Mira

Mira

9.12.2012 16:15

No jo to jsou ty vase Samšunky

Pedro0x

Pedro0x

9.12.2012 17:59

No já ho mám taky rootnutýho a mám upravené barvy aby to ukazovalo lepší bílou a šedou. Asi mám štěstí :). Ale hlavně teď je špatná doba kupovat nový mobil protože za chvílu přijde Barcelona a tam nový mobily s novýma Cortex A-15 a novou technologií a samozřejmě ve 2013 bude FHD na mobilech standart, neříkám že tyhle mobily jsou špatný ale jenom že za chvílu přijdou nový mobily a tyhle starý zlevní a potom bych je koupil.

Neonik

Neonik

9.12.2012 18:17

No, já na S3 žádný vypálení nepozoruju.. A to ho mám od prvního týdne prodeje a používám ho opravdu pořád..Předtím sem měl rok SII a S a taky nic.. Je to jen kachna…:-D

Martin

Martin

9.12.2012 19:24

Sony Xperia T

Petr

Petr

9.12.2012 21:49

Za mě taky Xperia T.

Shorty

Shorty

10.12.2012 9:24

Chybí Vám tu Sony Xperia T , která s přehledem konkuruje Ťamťungu S3 ! :)

Robert

Robert

10.12.2012 11:22

Muj SGS3 koupeny prni tyden prodeje beznym pouzivanim zcela v pohode. Nevim jak s displejem, ale pri porovnani na prodejne me teda HTC displej neprisel jako lepsi, prave naopak. Co se designu tyce taktez mi neprisel HTC lepsi, proto jsem si koupil SGS3. Vykon bych neresil, to stejne vubec nepoznate jestli to ma o 20% vic nebo min. Dulezite jsou aplikace a ty ma celkem SGS3 v rozumne mire vychytane. Plastove telo bych videl spise jako vyhodu, ale zalezi na zpusobu pouzivani – kdyz se poskrabe, da se v pohode vymenit. Uz mi pakrat spadl na chodnik a ma jen jemne oderky na lemu kolem displeje, bezne nepozorovatelne. Za fotak a videa se stydet urco nemusi, na velmi dobre urovni. Hlavne je tenky a celkem lehky na to, jak je velky. Zaoblene rohy jsou super, protoze v predni kapse od kalhot netlaci. Jedina neprijemna vec je, kdyz ho taham z kapsy, diky tomu, ze je hladky, tak pokud mate suche ruce, tak muze sklouznout. jinak na pouzitych materialech vidim spis pozitiva.

orgasmic

orgasmic

10.12.2012 11:52

8GB vydrzi i nejnarocnejsim uzivatelum? :D

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

10.12.2012 11:54

orgasmic
Myslím, že kolega měl na mysli na běžnou činnost, tj. aplikace a hry. :) Na svá data je pak připraven slot pro paměťovou kartu.

marcoama

marcoama

10.12.2012 15:15

bral bych kombinaci SGN2 a Nexuse4 – vzhled, velikost a podporu od Nexuse, ale s HW a aplikacema od Samsungu. Romka by byla idealni opet kombinovana. Anbe cisty AOS s tim, ze bych si tam vybral jiste vychytavky z TW.

zdeminem

zdeminem

10.12.2012 15:54

Koukám, že tady SGSIII a Samsung jako takový leží některým lidem hodně v žaludku. Já ho mám a jsem spokojený se vším, kromě výdrže baterky – i když i ta je co jsem slyšel poměrně nadstandard… :)

peebee

peebee

11.12.2012 7:58

Ano bez Xperie T ten zoznam nieje urcite kompletny…

sidonn

sidonn

13.12.2012 10:35

Já hezky čekám na Nexus 4 :)

Nesouhlasim

Nesouhlasim

23.12.2012 23:34

Musím s vámi nesouhlasit podle mne by mnohem lepší volbou a finančne méně nákladnou samsung galaxy nexus nebo nexus 7

RSS (komentáře k článku)