Vánoční rádce: Vybíráme TOP Android smartphone

best-android-phone

Ať nám to přidělává úsměv na tváři či vrásky, Vánoce jsou tu a k nim patří nakupování dárků pro své blízké. Elektronika patří již řadu let ke zboží, které spousta z nás nalezne pod stromečkem, největším hitem jsou dnes mobilní telefony a tablety. Vybrat nový přístroj nikdy není lehký úkol, a tak se Vám naši redaktoři rozhodli pomoci. V dnešním článku si proto představíme telefony se systémem Android, které se honosí titulem High End a poskytují nejvyšší výkon a výbavu svým majitelům.

Karel Kilián: Samsung Galaxy S III – telefon bez kompromisů

Z telefonů, které jsem letos držel v ruce (nejčastěji z důvodu recenze pro náš server), mi nejvíce utkvěl v hlavě jeden: Samsung Galaxy S III. Byla to dlouho očekávaná vlajková loď Samsungu, kolem které se několik měsíců předem rojila celá řada spekulací. Nutno konstatovat, že Samsung nakonec nezklamal a přinesl na trh jeden z nejlepších telefonů současnosti.

Hlavním důvodem, proč sáhnout právě po tomto zařízení, je výborná hardwarová výbava. I více než půl roku po zahájení prodeje je čtyřjádrový procesor Samsung Exynos 4412 na 1,4 GHz s 1 GB operační paměti velmi dobrým základem pro svižně reagující systém, ale i náročnější hry. Interní paměť s kapacitou 16 GB lze rozšířit paměťovými kartami o dalších až 64 GB, což bude patrně nějakou tu dobu stačit i těm nejnáročnějším uživatelům.

Kromě výkonu mě “es trojka” přesvědčila také solidní výdrží na baterii (byť samozřejmě závisí na tom, co budete s telefonem provádět), dobrým displejem a slušným fotoaparátem, který má rozhodně na víc, než jen na momentky, které vystavíte na Facebooku. Pozitivem je také nedávno uvolněná aktualizace na Android 4.1 Jelly Bean, za kterou by – snad počátkem roku – mohl následovat update na Android 4.2.

Z negativ bych zmínil snad jen plastové provedení, které je pro Samsungy typické, a hladkou zadní stranu, zachytávající otisky a klouzající v dlani. Vhodné je také upozornit na skutečnost, že do Galaxy S III nenainstalujete klasickou SIM (miniSIM), ale pouze její zdrobnělou variantu (microSIM). Chcete-li předejít drobnému zklamání pod stromečkem, doporučil bych buď mít připravené kleštičky na zastřižení SIMky, nebo darovat telefon i s novou SIM (nejlépe i s nějakým pěkným datovým tarifem ;) ).

Chcete-li o tomto telefonu vědět úplně všechny podrobnosti, doporučuji prostudovat naší sáhodlouhou recenzi Samsung Galaxy S III (GT-I9300) – Pán Androidů.

galaxysiii

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Jan Dolejš: HTC One X(+) – stylová záležitost

Ani tchajwanský výrobce v nejvyšším segmentu nespí a na začátku roku představil novou řadu One, kde nejvíce zaujme nejvýkonnější model One X.

Ten nabídne skvělý 4,7palcový Super IPS LCD2 displej, o kterém se proslýchá, že je dokonce lepší než konkurenční a oblíbené displeje SuperAMOLED+. Pod kapotou dýchá velice výkonný čip Nvidia Tegra 3, který nabídne 4 plnohodnotná výkonná jádra na frekvenci 1,5 GHz a k tomu páté úsporné, které se stará o běh telefonu při méně náročných operacích. Díky grafickému akcelerátoru GeForce se nemusí žádný majitel obávat, že by se přístroj zadýchal při náročných hrách. Stejně tak si čtyři jádra a 1GB RAM paměť poradí s plynulým během systému a spouštění více aplikací najednou.

One X běží dodnes na Androidu 4 Ice Cream Sandwich, aktualizace by však měla přijít každým dnem.  One X již běží na systému Jelly Bean, neboť se před několika dny dočkal aktualizace. Velice kontroverzní vlastností je grafická nadstavba Sense, která značně mění vzhled a i funkce čisté verze systému Android. Ačkoliv ji zkušenější a zdatnější uživatelé systému Android nemají rádi (někteří dokonce nenávidí), běžní uživatelé ji spíše chválí, neboť převleče Android do hezkého kabátku a přidá navíc některé funkce, kterými čistý Android nedisponuje. Zpomalení či nestabilita v důsledku použití Sense je již u tohoto modelu minulostí, a tak se není čeho obávat.

32GB paměť je dostatečná pro drtivou většinu uživatelů, přesto někteří tento přístroj odmítají, neboť již kapacita nelze zvýšit – přístroj nedisponuje slotem pro paměťovou kartu. Unibody konstrukce pak znemožnila snadnou výměnu baterie, což se opět stává trnem v oku velké části uživatelů, kteří jsou zvyklí nosit více baterií při sobě a v průběhu dne měnit.

A proč jsem se rozhodl One X nominovat? Xko už na pohled přesvědčí, že se jedná o luxusní zboží. Skvělé zpracování, unibody konstrukce a skvělý displej způsobí, že držíte v ruce designový skvost. Bílá barva v kombinaci s vystouplým rámečkem je dle mého to nejhezčí, co se na trhu prozatím objevilo, a tak se může stát majitelem muž i zástupkyně něžného pohlaví (žena :)). Přičteme-li si k tomu skvělé barvy Super IPS LCD2 displeje, vysoký výkon a výbornou nadstavbu Sense 4, je to kandidát pro uživatele, kteří chtějí mít stylový přístroj, přesto nejvyšší výkon a výbavu.

Více o tomto modelu se dozvíte v naší detailní recenzi HTC One X – čtyřjádrové monstrum ovládlo redakci.

Za zmínku stojí též vylepšený model One X+, který navíc nabídne 32GB paměti (64 GB celkem), o něco vyšší výkon, vyšší kapacitu baterie a systém Jelly Bean. Neprodává se však v bílé barvě, což mně osobně přijde škoda.

HTC-One-X_2Color

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

 

Jan Dolejš: Asus Padfone – dvě mouchy jednou ranou

Přemýšlíte o nákupu telefonu i tabletu najednou? A co to spojit do jednoho dárku a pořídit Asus Padfone, který v sobě kloubí telefon i tablet? O tomto přístroji se začalo mluvit již v květnu 2011, kdy se začaly objevovat první snímky a informace. Výsledná podoba zařízení se od této verze mírně liší, koncept zůstal zachován. Na únorovém MWC 2012 byl Asus Padfone oficiálně představen a vzbudil vlnu velkého zájmu, neboť by uživatel získal něco, co tu ještě nebylo – 2 zařízení v jednom. Možná bychom neměli zapomenout zmínit, že k Padfonu dostane uživatel také stylus, který je obdařen Bluetooth Handsfree, a tak si z něj můžete také zavolat.

A co skrývá Padfone pod kapotou? Samotný telefon disponuje 4,3palcovým SuperAMOLED displejem s qHD rozlišením (540 x 960 pixelů), popohání jej vysoce výkonný dvoujádrový procesor Snapdragon S4, disponuje 1GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm (existuje i 32GB varianta). Úhlopříčka tabletové části se pak změní na 10″ a rozlišení na 1280 x 720 pixelů. V tabletové části je taktéž ukryta baterie, která dokonce dokáže nabíjet připojený telefon, a tak i po vybití tabletu lze dlouhou dobu používat samotný přístroj.

V čem Padfone vyniká? Největší zbraní tohoto konceptu je fakt, že máte stále jen jedno “hnací” zařízení, a tak Vaše data, aplikace i nastavení máte stále jen jedno a je pohodlně přístupné jak z telefonu, tak i z tabletu. K tabletu je dodáván též Bluetooth bezdrátový stylus, který v sobě ukrývá také handsfree, a příjemné pouzdro. A to není vše! Společnost Asus je známa svou rodinou řady Transformer, kde lze tablet spojit s dokovací klávesnicí, čímž se z tabletu stane netbook. Ani Padfone není o tuto funkci ošizen a nabízí podporu dokovací klávesnice. Za tu si ovšem musí uživatel připlatit.

Podrobnou recenzi si můžete přečíst u nás na webu Asus Padfone – zásun povolen.

padfonepadfone_stationpadfone_station_dock

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

 Karel Drda: Samsung Galaxy Note II – telefon pro manažery

Pokud chcete pod stromečkem vypadat jako světaznalý dárce, který ocení rozhled a inteligenci obdarovaného, pak máte vlastně jedinou možnou volbu, totiž pořídit Galaxy Note II. Svým dárkem se jednoznačně vyčleníte z řady a o vaší volbě se bude mluvit mezi příbuznými ještě v květnu. Galaxy Note II uhrane člověka úplně vším. Je to tenký přístroj s opravdu velkým displejem, který je na samotné hranici snesitelnosti. Někomu 5,55 palců nemusí vyhovovat a může mít pocit, že dostal do rukou veslo. Jenže když se na takový dárek podíváte z té druhé stránky, darujete nejen dokonalý smartphone, ale také perfektní nástroj k práci i zábavě. Super AMOLED displej s rozlišením 1280 x 720 slibuje dostatečně detailní rozlišení i pro ty nejnáročnější aplikace. Výkon podtrhuje čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,6 GHz a přístroj navíc disponuje systémem Google Android 4.1 Jelly Bean. Tolik stručný popis. Realita se však ve chvíli, kdy jej držíte v rukou, ještě o něco zlepší. Obdarovaný totiž po nějaké době zjistí, že na přehledné spravování schůzek, vyřizování elektronické pošty, pořizování zápisků, sledování filmů, či hraní nejnovějších her, nepotřebuje už tak často tablet. Galaxy Note II stojí přesně na hranici a z mobilů i tabletů si bere to nejdůležitější. Někdo může oponovat tím, že je to sice hezké, ale… Ale ono se to bude špatně držet. Nevěřte sýčkům! Galaxy Note II je dle mého názoru nejlepší volbou pro každého náročného manažera, který chce přehledný a výkonný telefon. K dotykáčům se již běžně stylus nedodává, není třeba. Tentokrát však Samsung udělal výjimku, protože u tak velkého displeje jednoduše oceníte, že si můžete jako v deníčku pořizovat například zápisky z porady. Galaxy Note je dělo, o tom v redakci nikdo nepochybuje. Pokud se rozhodnete darovat tak exkluzivní dárek, pak si rozmyslete, kdo je tím obdarovaným. Jestliže jde o časově vytíženého, na technické novinky soustředěného člověka – třeba manažera, pak jde skutečně o ideální volbu.

Více si o tomto přístroji můžete přečíst v našem testu Recenze Samsung Galaxy Note II (N7100): Druhý, ale lepší!.

note-2

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Honza Slovák: LG Optimus L9 – telefon pro studenty

Jestliže chcete někomu na Vánoce pořídit špičkově vybavený telefon, ale zároveň nechcete utrácet částky často přesahující deset tisíc korun za ty nejvybavenější modely, pak by LG Optimus L9 mohl být volba právě pro vás.

Jak bývá u dnešních telefonů vyšší třídy zvykem, i zde nalezneme velký 4,7“ displej, na kterém je konzumace obsahu opravdu radost. Na druhou stranu telefon díky velkému displeji není žádný drobek, což je také třeba brát v potaz. Výkon telefonu je díky dvoujádrovému procesoru a 1 GB RAM paměti naprosto dostatečný pro většinu běžných úkonů a není problém si zahrát i nejnovější hry nebo si pouštět videa ve vysokém rozlišení. Pro multimédia by sice mohla být limitující pouze 4GB paměť, naštěstí je možno ji rozšířit pomocí paměťových karet. Telefon běží na skvěle odladěném Androidu v jeho čtvrté verzi.

Mezi další přednosti Optimusu L9 patří kvalitní dílenské zpracování a nadstandardně dlouhá výdrž na baterii, která se pohybuje na hranici jednoho a půl dne při aktivnějším používání, což je při takto velkém displeji výborná hodnota. Telefon samozřejmě disponuje základní konektivitou Wi-Fi a Bluetooth, potěší ale také přítomnost technologie NFC, která stále není úplně běžná. Pro zachycení momentek poslouží poměrně kvalitní 5MPx fotoaparát a telefon si poradí i s nahráváním FullHD videa.

No a na závěr je nutno ještě jednou zdůraznit vynikající poměr cena/výkon. Za cenu pohybující se kolem osmi tisíc dostanete telefon, který se v mnohém vyrovná modelům dražším o několik tisíc, což z něj dělá skvělý tip pod stromeček, pokud nechcete, aby vaše peněženka příliš krvácela. Pro další informace o telefonu se můžete mrknout na naší recenzi LG Optimus L9 – pořádné pádlo za hubičku.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Jiří Opletal: Lenovo IdeaPhone  K860 – rudý drak z Číny

Byl to těžký výběr. Nakonec jsem však zvolil svého starého oblíbence, Lenovo K860, a brzy poznáte proč.

Mnohým z vás je již známo, že tento čínský výrobce se již delší dobu pohybuje i na poli chytrých telefonů. A rozhodně se mu daří, v Číně je druhým největším prodejcem chytrých telefonů před Applem, Nokií či HTC. Před ním už je jen Samsung.

Současnou vlajkovou loď Lenova, IdeaPhone K860, pohání čtyřjádrový procesor Exynos s taktem  1,4 GHz  (mimochodem stejný jaký má Galaxy S III), disponuje velkým 5″ HD displejem s Gorilla Glass a luxusní vnitřní pamětí 8 GB, která vystačí i nejnáročnějším uživatelům.

K860 běží na Andoroidu 4.0.4. Uživatele potěší baterie s kapacitou 2250 mAh, což je jen nepatrně více, než má zmíněný model Galaxy  S III.

Obřím výkonem to ale nekončí. Zadní fotoaparát s rozlišením 8 MPx a přisvětlovací diodou umí velmi kvalitní fotky a přední kamera pro videohovory má příjemné rozlišení 2 MPx, takže nebudete vypadat při Skype videohovorech jako směs kostek. S fotoaparátem můžete nahrávat Full HD videa 1080p.
Pokud chcete High-end za rozumný peníz a nechce se vám čekat na novou produktovou řadu, K860 je ideální volba.

Lenovo-K860

Cena: 9 999 Kč

Jak nakoupit telefon z Číny a které další zajímavé kousky jsou v zemi Rudého draka k vidění, se dozvíte ve stejnojmenné sérii článků od Jirky Opletala na našem webu.

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (46)