Vánoce 2017: Tipy na dárky z Amazonu

amazon

Amazon si pro nás začátkem listopadu připravil milé překvapení a spustil českou verzi svého německého eshopu. Nejen že je nově rozhraní webu a zákaznický servis v češtině, ale celá řada zboží lze zaslat přímo do ČR a to i zdarma. Jistá omezení zde jsou sice stále, nicméně i tak je Amazon.de pro běžného českého zákazníka mnohem přístupnější. V dnešním článku vám tak přinášíme tipy na několik produktů právě z Amazonu. Na začátek musíme podotknout, že jsme se snažili vybírat zboží různých kategorií, které je u nás buď úplně nedostupné, nebo je jeho nabídka na našem trhu omezená či cena citelně vyšší.

Vánoční tipy z Amazonu

Xiaomi Mi WiFi Amplifier 2

Levný a velmi užitečný dárek pro každého, kdo se potýká se slabým signálem své Wi-Fi sítě. Tento repeater (opakovač chcete-li) stačí zapojit do téměř libovolného USB adaptéru (vyžadován je proud alespoň 1A), nastavit prostřednictvím Android aplikace a je hotovo. Repeater podporuje Wi-Fi 802.11 b/g/n o rychlosti až 300Mbit, běžné domácnosti tedy s přehledem postačí.

xiaomi wifi amp

Cena: 14,99 € (cca 350 Kč) (Amazon.de)

Awei AK1

Awei je čínská značka zabývající se výrobou audio příslušenství s výborným poměrem cena/výkon. V jejím portfoliu lze nalézt celou řadu bluetooth sluchátek, my jsme vybrali model Awei AK1 a to zejména pro velmi slušnou výdrž na jedno nabití, která při přehrávání hudby dosahuje až 10 hodin. Chytře je zde řešeno zapínání prostřednictvím magnetů ve sluchátkách, pro zapnutí prostě stačí dát sluchátka od sebe a pro vypnutí je dát znovu k sobě. Ošizena nebyla ani kvalita reprodukce, která je, na danou cenu, velmi dobrá.

bluetooth sluchatka amazon

 

Cena: 21,60 € (cca 550 Kč) (Amazon.de)

Satechi Bluetooth Button

Na Amazonu lze koupit celá řada produktů, jejichž samotná výroba byla umožněna díky crowdfundingu prostřednictvím webů jakými jsou IndieGoGo či KickStarter. A právě crowdfunding pomohl do výroby také bezdrátovým tlačítkům Satechi. Jedná se o vcelku jednoduché, ale pro mnohé užitečné gadgety. Prostřednictvím bluetooth je spárujete s Android zařízením a můžete pak na dálku ovládat třeba spoušť fotoaparátu, multimedia nebo třeba prezentaci. Energii tlačítkům dodává obyčejná baterie Cr2016, která je udrží v provozu až dva roky a poté lze snadno vyměnit.

bluetooth tlacitko amazon vanoce 2017

 

Cena: od 24,99 € (cca 640 Kč) (Amazon.de)

Pace Link One

Chytré dnes nejsou jen telefony, hodinky nebo celé domácnosti, ale i automobily. Nemusíte přitom mít nejnovější vůz za který jste utratili sedmicifernou sumu a přesto není problém využít část jeho chytrých funkcí. Cest jak toho docílit je hned několik, jednu nabízí také v ČR mobilní operátor T-Mobile prostřednictvím jeho služby Chytré auto, kterou jsme měli možnost otestovat. Alternativou může být například řešení Pace Link One. To bohužel postrádá vlastní GPS a slot na SIM, ale i tak nabídne celou řadu velmi zajímavých funkcí. V první řadě obsahuje diagnostiku, která může být užitečným nástrojem nejen při prvních příznacích problémů vedle toho řidiče učí úsporné jízdě na základě aktuální situace. Mezi další funkce patří například kniha jízd, sledování výdajů za palivo, automatické přivolání pomoci při nehodě, upozornění na dopravní zácpy či informace o okolních čerpacích stanicích a jejich cenách.

pace

Cena: 120 € (cca 3100 Kč) (Amazon.de)

Sphero R2D2

Chystáte se obdarovat velkého fanouška Star Wars a hračičku v jednom? Pak nemůžete šlápnout vedle s roboty právě ze světa Hvězdných Válek. Společnost Sphero známá pro své mobilem ovládané gadgety má ve své nabídce také pravděpodobně nejslavnějšího filmového droida vůbec – R2D2. Ten nabídne nejen autentické zvuky, ale také chování jako jeho filmová předloha. Vedle R2D2 však mohou fanoušky Star Wars zaujmout také droidi BB-8 či BB-9E.

These Are The Droids You’re Looking For (Star Wars BB-8, BB-9E, and R2D2 by Sphero)

These Are The Droids You're Looking For (Star Wars BB-8, BB-9E, and R2D2 by Sphero)

Cena: 149 € (cca 3800 Kč) (Amazon.de)

Vernee Mix 2

Smarphone Xiaomi Mi Mix rozpoutal novou módu telefonů s naprosto minimálními rámečky, té se chytli nejen velcí výrobci, ale také řada producentů levných telefonů z Číny. Mezi ty patří také Vernee, které nás o svých schopnostech přesvědčilo již svou mobilní prvotinou v podobě Vernee Thor. Oproti tomu Vernee Mix 2 patří mezi nejnovější produkty této společnosti. Od Xiaomi si pak výrobce vypůjčil nejen jméno ale z velké části i design. Pod kapotou se ukrývá chipset Helio P25, 4 GB RAM a 64GB interní úložiště. Displej nabízí úhlopříčku 6″, FullHD rozlišení a poměr stran 18:9 a na zádech se nalézá duální fotoaparát. Telefon pak napájí baterie s kapacitou 4200 mAh. To vše navíc za velmi přívětivou cenu. Menší komplikaci zde ovšem představuje doprava, jelikož prodejce nezasílá do ČR, to ale není problém vyřešit díky službám jako MailBoxDE.cz nebo ZNemecka.eu.

tipy z amazonu vernee mix 2

Cena: 199 € (cca 5100 Kč) (Amazon.de)

Philips HUE

Základem pro chytrou domácnost se může stát i její osvětlení. Velmi povedeným řešením je systém Philips HUE, který jsme již v minulosti měli příležitost recenzovat. Základ tvoří centrální jednotka Philips HUE Bridge, ke které se následně bezdrátově připojují jednotlivá světla. Dále nabídka systému Philips HUE zahrnuje například klasické nebo barevné LED žárovky, LED pásky, lampičky, lustry nebo pohybové senzory či bezdrátové vypínače na stěnu. Zařízení z rodiny Philips HUE sice seženete i na našem trhu, oproti tomu je však nabídka Amazonu pestřejší a v naprosté většině případů i o nějakou tu (sto)korunu levnější.

philips-hue

Celou nabídku Philips HUE naleznete na Amazon.de

Vánoce 2017: Seriál plný inspirací a tipů na dárky k Vánocům

Vánoční seriál je v plném proudu, v minulém článku jsme vám poradili deset prémiových zařízení. Dneska jsme se podívali blíže na na zajímavé tipy z Amazonu. Níže naleznete seznam vydaných vánočních článků.

vanoce tipy na darky vanoce darky

Pořídili jste letos nějaký Vánoční dárek na Amazonu?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)