TOPlist

Na Amazonu nově nakoupíte v češtině s dopravou zdarma až k vám domů

amazon v cestine nakupy

Amazon v češtině je od dnešního dne online. Tento gigant se však nerozhodl spustit českou verzi. Objednávky budou probíhat přes německý Amazon, nicméně s kompletním českým zákaznickým servisem a možností dopravy zdarma. V podstatě tedy nepůjde poznat rozdíl, jestli nakupujete v Česku nebo Německu.

Na Amazonu již nakoupíte v češtině. I pro Česko platí doprava zdarma

Českého Amazonu se pravděpodobně nedočkáme, místo toho se bude využívat mnohem větší zázemí sousedního německého Amazonu. Už dříve umožňoval německý Amazon odesílání zboží do Česka, a to za minimální ceny, anebo rovnou zdarma. Nyní se ale provedl největší krok. Web se spustil v české lokalizaci. Co to všechno znamená?

V češtině je navigace a menu webové stránky, přeloženy jsou miliony produktů, další postupně budou přibývat. Dále se přeložila většina uživatelské nápovědy, sekce Můj účet a také potvrzení objednávky a zásilky. A hlavně je také k dispozici český zákaznický servis s emailovou i telefonickou podporou. Přeložená už je i mobilní aplikace Amazonu. Další funkce budou následovat.

„Jsme rádi, že Amazon.de je teď pohodlnější pro větší množství česky mluvících zákazníků, kteří zde mohou nakupovat v češtině,“ říká Ralf Kleber, Country Manager Amazon.de. „Tento krok nás opět o krok přiblížil k naší vizi – umožnit zákazníkům nakupovat cokoliv potřebují bez jakýchkoliv bariér na kterékoliv z našich evropských stránek,“ dodává Kleber.

Pro možnost využití českého jazyka stačí na webu Amazon.de kliknout na tlačítko zeměkoule v horním navigačním panelu. Nyní ještě na webu můžete vidět překlepy a některé kategorie, které nejsou přeložené. Chyb a nepřeložených vět má ale postupně ubývat.

Doprava zdarma na Amazonu

I čeští zákazníci můžou využít dopravu zdarma u objednávek nad 39 eur. Zákazníkovi bude při dokončování objednávky automaticky nabídnuta možnost bezplatného standardního dodání. Zároveň při objednávce si také uživatel může vybrat, jestli bude platit v korunách anebo v eurech. Od Amazonu jde o chytrý marketingový trik, jednak je tu za pár dní Black Friday, takže lidé z Česka budou moct využít této velké slevové akce a zároveň se blíží Vánoce, nově tak na dárky můžou využít Amazon v češtině.

Amazon Shopping
Amazon Shopping

Máte v plánu v nejbližší době vyzkoušet Amazon v češtině?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)