Menu

Valentýn je za rohem, zapomněli jste? Android vás může dostat z bryndy

Valentýn je již zítra! Pokud vás při čtení nadpisu najednou polil pot, protože jsme zapomněli na tzv. den zamilovaných a nestihli jste si nic připravit? Není problém, vše se dá zařídit pomocí chytrého telefonu. Stačí vědět, na jaké stránky a do jakých aplikací zamířit. V dnešním článku vám poradíme několik tipů na služby či aplikace, abyste tak zvládli přípravu na den sv. Valentýna levou zadní.

Obsah článku – Valentýn 2018

Objednání květin

Květinami na Valentýna nic zkazit nemůžete, jen musíte dávat pozor na to, že poptávka po nich je hodně velká. I my v tomto článku jsme neodhadli vysokou poptávku a nemůžeme tak doporučit speciální službu rozvozu květin, kterou si můžete naplánovat do posledních detailů díky online sledování.

valentyn kvetiny

Ale jelikož jsou květiny naprosto klasický symbol Valentýna, tak tento bod nebudeme oddělávat. Při hledání můžete využít klíčové dotazy jako rozvoz květin, objednání květin či koupě květin. Pro rychlejší vyhledání správného webu také nezapomeňte dopsat i město.

Rezervování stolu v restauraci

Romantická večeře rovněž patří mezi důležité dny na sv. Valentýna. I zde musíte počítat s vyšším zaplněním restaurací. Naštěstí existují aplikace, které vám pomůžou. Máme zde například Restu,  Zomato ale využít se dají i Google Mapy, které již mají poměrně velkou databází restaurací i s hodnocením a rychlým kontaktováním na rezervaci.

U první jmenované aplikace Restu, nemusíte ani volat. Vše si můžete vyřídit přímo přes aplikaci. U Zomato už to neplatí, ta se ale může pochlubit velkou základnou uživatelů, kde hlavně v Praze najdeme mnoho recenzí, a to díky turistům, kteří místní podniky hodnotí. Každopádně podporuje i jiná města, jen už u nich nebude tolik recenzí.

Zomato - průvodce restauracemi
Zomato - průvodce restauracemi

Mapy
Mapy
Vývojář: Google LLC
Cena: Zdarma

Rezervace hotelu

A kde zakončit romantický večer? Pokud vaše děti hlídají například prarodiče, tak budete chtít spíše volit hotel. K vyhledávání hotelů slouží mnoho služeb, mezi ty nejoblíbenější patří Booking či Trivago. Stačí u nich jen zadat město, datum a můžete si vybírat z velkého množství hotelů a penzionů.

Rezervace probíhá přímo v aplikaci či na webu a není tak potřeba volat do hotelu. Samozřejmostí je u obou služeb hodnocení, fotografie pokoje a popis hotelu.


Romantický večer doma

Valentýn doma může být v mnoha případech i lepším řešením než restaurace a hotely. Samozřejmě je to i o kulinářských schopnostech, na Google Play existuje obrovské množství aplikací. Mezi nejoblíbenější aplikace v češtině patří sRecepty. V zahraničí je pak jednou z nejzajímavějších služba Tasty, která bohužel nemá aplikaci, nicméně web funguje bez problémů na Androidu. Nabízí jednoduché recepty s rychlým a jasným postupem, u každého receptu je navíc i video, takže pokud by vám dělala problém angličtina, tak podle vide můžete uvařit.

Pokud vlastníte chytrý reproduktor Google Home, tak ho můžete také využívat u vaření, bude vám postupně předčítat jednotlivé kroky z obrovského množství receptů. I zde je ale potřeba znalost anglického jazyka. No a pokud by se vaše vaření nepovedlo podle představ, tak není všemu konec, Dáme Jídlo funguje i přes Valentýn. :)

Máte už vše na Valentýna zařízeno a připraveno?

Komentáře

Kulichoid

kulichoid -8

13.2.2018 22:39

Aplikace super…ale pointa mi přijde tristní. Jakoby na Valentýna ta zamilovanost měla být snad povinná…a zmíněné služby taky. :-)

MaXi

MaXi 2

14.2.2018 8:40

@kulichoid zamilovanost na Valentyna je stejne povinna jako darky na Vanoce nebo koleda na Velikonoce, nikdo vas nenuti, ale proste to k tomu patri :)

Abkraka_a

AlešA 14

14.2.2018 9:01

Díky za připomenutí, ale slavíme jen První Máj- luční kvítím a hubanem pod třešní ;)

Kulichoid

kulichoid -8

14.2.2018 16:52

To MaXi: Vánoční dárky a velikonoční koleda…to je tradice. Ale objednávání restaurace, hotelu a kulinářské vaření rozhodně nejsou žádné tradice ani kulturní zvyky. Ani trochu. :-)

MaXi

MaXi 2

15.2.2018 8:01

@kulichoid jsem si dost jisty, ze se kdysi totez rikalo i o Vanocich nebo jinych svatcich, ale pokud jste konzervativni, je to vase volba :) pak bych si ale na vasem miste odpustil cteni clanku o Valentynu a tim spis jeste komentare o nem ;)

RSS (komentáře k článku)