Mezi US a EU verzí Samsung S10 je propastný rozdíl ve výkonu. Proč?

samsung galaxy s10 snapdragon 855 exynos 9820

Mezi technologickými nadšenci je obecně známé to, že Samsung u svých prémiových řad Galaxy S a Galaxy Note využívá dva různé čipsety. Jednak od Qualcommu a pak i vlastní Samsung. V posledních letech však verze od Qualcommu překonávaly Exynos.  Nyní u Galaxy S10 už můžeme vidět propastný rozdíl.

Americká verze Galaxy S10 je mnohem výkonnější než Evropská

Server AnandTech získal obě verze telefonu a srovnal je v benchmarcích PCMark a Speedometer 2.0. Podobné srovnání jsme plánovali také, ale Samsung v San Francisku bohužel ukázal pouze verze s čipsetem Exynos. Tedy tím procesorem, který se prodává v Evropě i Asii.

samsung galaxy s10 snapdragon 855 benchmark

V Kanadě a USA se Samsung Galaxy S10 prodává se Snapdragonem 855. A to kvůli patentové dohodě s Qualcommem. Výsledky benchmarků jsou jednoznačné. V každém testu byl Snapdragon 855 mnohem lepší. Přestože Exynos 9820 dosahuje mnohem lepšího výkonu než loňský Exynos 9810, tak na Snapdragon 855 vůbec nestačí. Propastný rozdíl se dá vidět i v našich benchmark testech, kde se Exynos verze Galaxy S10 v AnTuTu pohybuje kolem hodnoty 320 tisíc bodů. Snapdragon verze má cca o 60 tisíc bodů více.

benchmark pc mark snapdragon 855 galaxy s10

A bohužel to není jen u výkonu. Z recenzí a prvních pohledů z USA můžeme vidět i mnohem zajímavější čísla u výdrže baterie, kdy novináři hlásí mnohem lepší výsledky. V naší recenzi Samsung Galaxy S10 baterii ještě nehodnotíme, protože čekáme na finální verzi softwaru. I tak ale pozorujeme, že máme o cca jednu čtvrtinu horší výsledky u výdrže, než Galaxy S10 se Snapdragonem.

[aps_product_sz id=“534248″]

[aps_product_sz id=“534246″]

[aps_product_sz id=“534252″]

Chtěli byste radši Samsung Galaxy S10 s čipsetem Snapdragon 855?

Zdroj:  anandtech.com, androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)