Úniková hra přímo v obýváku? Vyzkoušeli jsme zajímavý koncept rozšířené reality

scriptum arcore unikova hra android

Únikové hry jsou stále oblíbenější a oblíbenější. A právě na zvyšující popularitě staví i nová hra Scriptum, která využívá rozšířenou realitu. Doslova lusknutím si může již nyní každý vytvořit únikovou hru. Stačí jen telefon s podporou rozšířené reality Google ARCore a zhruba 3 x 3 metru místa. Tento zajímavý koncept jsme rovnou vyzkoušeli. Jak se nám úniková hra Scriptum na telefonu hrála?

Scriptum je nová úniková hra, kterou můžete hrát přes telefon

Nedávno jsme v článku o ARCore psali o nejzajímavějších hrách a aplikacích s rozšířenou realitou. Nově vydaná hra Scriptum se bez větších problémů může zařadit k těm nejlepším. Navíc potěší fakt, že je zcela zdarma a bez reklam. každý si ji může vyzkoušet na svém telefonu. Ve hře se teleportujete do uzavřené místnosti a úkolem je dostat se ven.

Scriptum – Escape Room based on Augmented Reality

Scriptum - Escape Room based on Augmented Reality

Při prvním spuštění vás hra požádá o oprávnění přístupu k fotoaparátu. A to z toho důvodu, že rozšířená realita ARCore potřebuje k fungování zadní fotoaparát. Následně můžete začít hrát. Nejprve je potřeba určit si hrací plochu, na které se bude úniková hra odehrávat. Přímo vývojáři z Adver2Play doporučují alespoň 3 x 3 metry. Jakmile je skenování dokončeno, můžete klepnout na podlahu a před vámi se otevře portál do místnosti.

Jakmile jste v místnosti, máte 15 minut na to, abyste se dostali ven. Hra perfektně využívá možnosti ARCore, můžete si prohlížet objekty z dálky, přiblížit se k nim na pár centimetrů, obcházet z různých stran atd. Ve hře jsou k dispozici celkem tři hádanky, které musíte vyřešit. Hádanky se řeší přímo v herním světě přes displej telefonu.

I z počtu hádanek a jejich obtížnosti jde vidět, že se stále spíše jedná jen o koncept, než o plnohodnotnou hru. Jde ale o hodně povedený koncept, který jasně ukazuje, jakým směrem se můžou mobilní hry vydat v blízké budoucnosti. Pokud si chcete zkrátit chvíli, nebo chcete například zapůsobit na přátele či rodinu zajímavou hrou, tak Scriptum rozhodně doporučujeme.

Scriptum AR Escape Room
Scriptum AR Escape Room
Google Play Services for AR
Google Play Services for AR

Vyzkoušeli jste hru Scriptum? Jak se vám tento nápad líbí?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)