Menu

Unified Remote: Android jako dálkový ovladač PC

Aplikací pro ovládání počítače z mobilního telefonu je v Obchodě Play pěkná řádka. Soudě dle ohlasu našich čtenářů pod recenzí Remote Mouse je jednou z nejoblíbenějších Unified Remote, který jsme podrobili redakčnímu testu. Čtenář Honza například napsal: “Je to nejen myš, ale i dálkový ovladač na přehrávač, prohlížeč souborů v počítači, atd.” Přesvědčivě zní i tvrzení FOXe: “Unified Remote je jasná volba pro každého, kdo to se vzdáleným ovládáním PC pomocí Android zařízení myslí vážně.” Pojďme se tedy podívat na to, co Unified Remote umí.

Trocha historie

Podle oficiálních webových stránek všechno začalo v červnu roku 2010, kdy se dva švédští studenti Philip Bergqvist a Jakob Berglund rozhodli vytvořit aplikaci pro vzdálené ovládání Windows Media Playeru. Již měsíc poté následovalo vydání první verze Unified Remote, která během pěti dnů zaznamenala přes pět tisíc stažení a mnoho kladných ohlasů. V září téhož roku začínají autoři pracovat na druhé generaci, v únoru 2011 vydávají první betaverzi a v dubnu finální verzi. Zájem uživatelů je obdivuhodný – v září 2011 zaznamenala aplikace půl milionu stažení verze zdarma a 10 tisíc platících zákazníků.

Co je Unified Remote?

Možností zařízení s dotykovou obrazovkou je celá řada, a velmi pravděpodobně to, jak je používáme dnes, je zatím jen špičkou velkého ledovce. Každý den přichází nový hardware, nové doplňky a stovky nových aplikací, které dovolují provádět mnoho různých operací.

Unified Remote umožňuje vzdáleně ovládat počítač (podporován je pouze operační systém Windows; verze pro Linux a MacOS je ale v plánech) z jakéhokoli přístroje s Androidem verze 1.5 a vyšší. Jedná se o aplikaci typu klient-server, přičemž komunikace mezi telefonem/tabletem a počítačem probíhá buď skrze Bluetooth, nebo přes Wi-Fi. S Unified Remote můžete ovládat širokou škálu aplikací, zastoupí jednoduchou myš i klávesnici, funguje také jako dálkový ovladač přehrávačů filmů a hudby. Autoři dokonce poskytují možnosti vytvořit vlastní ovladače pro své potřeby.

V budoucnosti je plánována podpora mobilních operačních systémů iOS, Windows Phone 7 a ovládání prostřednictvím aplikace napsané v HTML5 a JavaScriptu.

Funkce

Podle popisku v Obchodě Play slibuje Unified Remote následující funkce:

 • Snadné nastavení serveru a klientské aplikace.
 • Automatická detekce serveru.
 • Podpora systémové i uživatelem nainstalované klávesnice.
 • Emulace myši s multi-touch.
 • Ovládání hlasitosti.
 • Ovládání pomocí gest.
 • Snadná změna serveru.
 • Automatické pozastavení přehrávání při příchozím hovoru.
 • Podpora probuzení počítače přes síť (Wake On Lan).
 • Ochrana přístupu k serveru heslem.
 • 256bitové šifrování AES.
 • Hlasové příkazy.

Podporované aplikace

Zásadní rozdíl mezi verzí zdarma a placenou “Full” je v počtu podporovaných aplikací.

Verze zdarma i Full umí:

 • Emulace klávesnice a myši.
 • Správce souborů.
 • Multimédia.
 • Vypínání/zapínání PC.
 • Slideshow.
 • Podpora služby Spotify.
 • Práce s menu Start.
 • Správce úloh.
 • Podpora Windows Media Center.
 • Podpora Windows Media Player.
 • Podpora přehrávače VLC.
 • YouTube.

Verze Full navíc podporuje:

 • webové prohlížeče Chrome, Firefox, Internet Explorer a Opera,
 • přehrávače foobar2000, MediaMonkey, Media Player Classic a Winamp,
 • prostředí Hulu Desktop,
 • multimediální centra iTunes, J River Media Center, Media Portal a XBMC,
 • služby Boxee, Netflix a Pandora,
 • webovou galerii Picasa,
 • ovládání prezentace v PowerPointu a systémového Prohlížeče fotografií.

Instalace serveru (na PC)

Aby mohlo mobilní zařízení komunikovat s počítačem, je nutné nejprve nainstalovat aplikaci, která bude obstarávat zachytávání a zpracování příkazů – server. Aplikaci lze stáhnout z webových stránek ze sekce Download, kde je k dispozici jak instalační balíček MSI, archiv ZIP, nebo “portable” verze. My jsme testovali verzi 2.3.0, jejíž instalační program byl velký 1,23 MB.

Instalací vás provede klasický průvodce, který se v prvním kroku představí, ve druhém požádá o souhlas s licenčním ujednáním, následně nabídne výběr instalovaných komponent a cílové složky. V posledním kroku si můžete zvolit, zda chcete umístit ikonu na plochu a/nebo do menu Start. Pak už zbývá jen zahájit instalaci, na jejímž konci můžete aplikaci přímo z instalátoru spustit.

Průběh celé instalace můžete vidět na následujících snímcích.

Vítejte v průvodci instalací

Vítejte v průvodci instalací

 

Schválení licenčních podmínek

Schválení licenčních podmínek

 

Jaké komponenty chcete nainstalovat?

Jaké komponenty chcete nainstalovat?

 

Chcete vytvořit ikony na ploše a v menu Start?

Chcete vytvořit ikony na ploše a v menu Start?

 

Zahájení instalace.

Zahájení instalace.

 

Instalace dokončena, můžeme spustit program

Instalace dokončena, můžeme spustit program

Spuštění a konfigurace serveru

Po spuštění se aplikace usadí v systémové oblasti vedle hodin a po instalaci hned nabídne možnosti konfigurace, roztříděné do šesti záložek.

 • General – zde můžete zastavovat a spouštět server, určit, zda má startovat společně se systémem, jestli chcete zobrazovat úvodní obrazovku, zda má být po spuštění zobrazeno toto okno, a má-li se aplikace automaticky aktualizovat.

  Základní nastavení Unified Remote

  Základní nastavení Unified Remote

 • Connection – nastavení TCP a UDP portu pro komunikaci přes síť, povolení připojení přes Bluetooth, aktivace WOL, sledování otevřených/aktivních spojení.

  Nastavení síťové komunikace

  Nastavení síťové komunikace

 • Security – možnost nastavení hesla pro připojení k počítači, případně i zapnutí 256bitového šifrování (aplikace sama upozorňuje, že v takovém případě může dojít k mírnému zpomalení odezvy).

  Nastavení zabezpečení

  Nastavení zabezpečení

 • Remotes – seznam všech dostupných ovladačů pro jednotlivé aplikace. Pro některé programů je možné konfigurovat funkce ovládacích prvků.

  Volba povolených ovladačů

  Volba povolených ovladačů

 • Log – provozní záznamy aplikace.

  Provozní záznamy serveru

  Provozní záznamy serveru

 • About – informace o programu, jeho autorech, odkazy na webové stránky.

  Informace o aplikaci

  Informace o aplikaci

Počáteční konfigurace systému vyžaduje minimum času a samozřejmě ji lze kdykoli změnit.

Kliknutím pravým tlačítkem na ikonu v systémové oblasti můžete buď otevřít nastavení, nebo aplikaci ukončit.

Instalace klientské aplikace (na telefon)

Na výběr máte variantu, která je dostupná zdarma, nebo plnou verzi za přibližně 85 korun. O tom, které programy můžete ovládat s jakou verzí, jsme si řekli výše, rozhodně ale doporučujeme (a radí to i sami autoři) nejprve nainstalovat a vyzkoušet “zadarmovou” variantu, a teprve pokud bude fungovat, a vy budete spokojeni, eventuálně zakoupit placenou.

V dalším popisu si ukážeme verzi Full.

Po prvním spuštění aplikace upozorní, že je nejprve nutné nainstalovat Unified Remote Server na počítač. Protože to již máme za sebou, pokračujeme potvrzujícím tlačítkem dále.

Po prvním spuštění aplikace upozorní, že je nutné nainstalovat server na počítač

Po prvním spuštění aplikace upozorní, že je nutné nainstalovat server na počítač

Poté vyskočí dialogové okno, odkazující v případě problémů na e-mailovou podporu, a upozorňující, že aplikace shromažďuje anonymní statistická data. Pokud by vám to vadilo, je možné toto počínání vypnout v nastavení.

Aplikace shromažďuje anonymní statistická data

Aplikace shromažďuje anonymní statistická data

Po odklepnutí novinek poslední verze se nás program zeptal, zda si přejeme přidat počítač, na kterém běží server.

Aplikace upozorňuje, že je nutné přidat server

Aplikace upozorňuje, že je nutné přidat server

Použili jsme automatické vyhledávání a – na rozdíl od dříve recenzované Remote Mouse – správně určil počítač, který chceme ovládat.

Unified Remote správně určil počítač, který chceme ovládat

Unified Remote správně určil počítač, který chceme ovládat

Uživatelské rozhraní

Hlavní obrazovka aplikace čítá šest ikon, přičemž té úplně první a nejdůležitější se budeme věnovat jako poslední. Projděme si stručně pět zbývajících:

Hlavní obrazovka aplikace čítá šest ikon

Hlavní obrazovka aplikace čítá šest ikon

Aplikace nabízí také tmavé barevné téma

Aplikace nabízí také tmavé barevné téma

 • Servers – přehled dostupných serverů (počítačů), ke kterým se můžete připojit a vzdáleně je ovládat. Telefon či tablet tak bez problému zastoupí dálkové ovládání k několika stolním počítačům, notebookům, netbookům, … Dlouhým tapnutím na zvolený server můžete provést jeho další nastavení, tedy zvolit typ připojení (Wi-Fi nebo Bluetooth), přejmenovat ho (ve výchozím stavu se jako název serveru přebírá síťové jméno počítače), změnit komunikační porty (jestliže jste je změnili v nastavení serveru), případně zadat přístupové heslo. Pokud zadáte MAC adresu síťové karty, budete moci zapínat počítač prostřednictvím WOL (samozřejmě jen za předpokladu, že je tato funkce na PC podporována a správně nastavena).

  Nastavení parametrů připojení k serveru

  Nastavení parametrů připojení k serveru

 • Preferences – asi správně tušíte, že tady bude veškeré nastavení. To je poměrně detailní – dovoluje například zapnout udržování spojení se serverem, i když děláte na telefonu něco jiného (Keep Alive), vybrat světlé nebo tmavé barevné téma, zvolit, které ovladače chcete/nechcete mít v nabídce, aby nebyla příliš dlouhá, nebo zapnout/vypnout vibrační odezvu. Dále lze nastavit parametry klávesnice, myši, zda se mají události z telefonu odesílat na PC (což ale v našem případě nefungovalo; na vině mohlo být použití alternativní aplikace pro práci s textovými zprávami).

  Možnosti nastavení aplikace

  Možnosti nastavení aplikace

 • Diagnostics využijete v okamžiku, kdy něco nebude fungovat tak, jak by mělo. Kromě informací o verzi, času, serveru a stavu zde zjistíte například je-li klient úspěšně přihlášen, jestli je spojení šifrováno, a další údaje.

  Diagnostika aplikace

  Diagnostika aplikace

 • Help je sice stručný, ale poměrně dostačující základní průvodce aplikací.
 • Exit ukončuje program.

Dálkové ovladače

Záměrně jsme přeskočili sekci Remotes, která obsahuje seznam všech možných způsobů ovládání, ať už celého počítače, nebo zaměřených na jednu konkrétní aplikaci.

V horní liště čeká několik ikon:

 • Domů vás vrátí na výběr ovladače.
 • Ikonka se šipkami do stran umožňuje rychle přepínat mezi ovladači, jež máte nastavené jako oblíbené (v nastavení tuto možnost najdete jako Quick Switch).
 • Tlačítko s monitorem dovoluje přepínat mezi servery (resp. počítači).
 • Ikona s mikrofonem v pravém horním rohu umožňuje zadávat příkazy hlasem. To se nám ale v praxi nedařilo.

Jsou zde ještě další užitečná gesta, jež můžete využít – tah prstu směrem nahoru vyvolá klávesnici, opačným směrem myš. Tlačítkem Menu na telefonu vyvoláte speciální funkce daného ovladače,

Vyjmenovat všechny ovladače a jejich možnosti, by vydalo pomalu na celou knížku. Předvedeme si tedy alespoň některé, ostatní si budete muset vyzkoušet sami.

Basic Input je, jak se dá předpokládat z názvu položky, základní myš a klávesnice. Ovládání bude blízké každému, kdo měl něco do činění s moderním touchpadem – tapnutí odpovídá kliknutí levým tlačítkem, pohyb prstu po displeji hýbe kursorem myši, tapnutí dvěma prsty odpovídá pravému tlačítku, tah dvěma prsty alternuje rolování kolečkem a konečně dlouhé podržení aktivuje režim “táhni a pusť.” Pokud budete potřebovat kromě myši ještě klávesnici, pak ji najdete pod tlačítkem Menu.

Základní ovladač s podporou vícedotekových gest

Základní ovladač s podporou vícedotekových gest

O něco pokročilejší je pak ovladač Keyboard, nabízející nejen běžnou klávesnici, ale též systémové klávesy Caps Lock, Ctrl, Shift, Win, Alt a AltGr. Román sice na této klávesnici asi nenapíšete, ale krátkou odpověď na e-mail byste měli zvládnout bez výraznějšího úsilí.

Ovladač Keyboard nabízí plnohodnotnou QWERTY klávesnici

Ovladač Keyboard nabízí plnohodnotnou QWERTY klávesnici

 

Klávesnice v režimu na šířku

Klávesnice v režimu na šířku

Překvapilo nás, o kolik plynulejší bylo ovládání počítače ve srovnání s Remote Mouse – kursor se po obrazovce pohyboval skoro stejně plynule, jako při použití plnohodnotného bezdrátového touchpadu.

Stejně tak perfektně fungovaly sekce Custom Run (spouštění předdefinovaných aplikací) a Custom Windows (zkratky s klávesou Windows), kdy prakticky ihned po stisku příslušného tlačítka došlo k patřičné reakci na počítači.

Ovladač Custom Windows nabízí zkratky s klávesou Windows

Ovladač Custom Windows nabízí zkratky s klávesou Windows

Velmi zajímavý je souborový manažer, fungující jako běžný správce souborů. Z telefonu tedy můžete procházet disky (včetně síťových, pokud jsou připojeny k PC) a složky, otevírat soubory a spouštět programy, zobrazovat podrobnosti, ale také kopírovat, přesouvat a mazat. Jediné, co chybělo, bylo vytváření nových složek.

Souborový manažer, fungující jako běžný správce souborů

Souborový manažer, fungující jako běžný správce souborů

Jako vynikající hodnotíme dálkové ovládání webových prohlížečů, které je sice k dispozici až v plné verzi, ale poradí si se všemi hlavními browsery, tedy s Chromem, Firefoxem, Internet Explorerem i Operou. V nabídce, sestávající ze tří sloupců a pěti řádků, najdete snad všechny funkce, jež byste mohli potřebovat: posun vpřed a vzad v historii, přepínání mezi kartami/listy i jejich zavírání, nebo naopak otevírání nových, zadávání adres, otevření domovské stránky, vyhledávání v aktuální stránce, přibližování a oddalování, posun nahoru a dolu, a obnovení. Dle našeho názoru nechybí nic podstatného, a pokud byste přeci jen potřebovali nějakou neobvyklejší funkci, není problém přivolat si na pomoc klávesnici nebo myš.

Dálkové ovládání pro prohlížeč Firefox

Dálkové ovládání pro prohlížeč Firefox

Dálkové ovládání pro prohlížeč Chrome

Dálkové ovládání pro prohlížeč Chrome

Zaujal nás ovladač označený jako Monitor, který dovoluje zhasnout a rozsvítit monitor, případně ho přepnout do úsporného “stand by” režimu.

Ovladač Monitor dovoluje zhasnout a rozsvítit monitor, případně ho přepnout do úsporného režimu

Ovladač Monitor dovoluje zhasnout a rozsvítit monitor, případně ho přepnout do úsporného režimu

Pro celý počítač je zde ovladač Power, umožňující nejen vypnout počítač, ale také ho zamknout, uspat do paměti nebo na disk, odhlásit, restartovat, nebo probudit přes Wake On LAN.

Ovladač Power

Ovladač Power

Při přednáškách jistě zapůsobíte na přítomné dálkovým ovládáním PowerPointové prezentace v základním nebo pokročilém režimu.

Své uplatnění najde správce běžících programů, který sice neukáže systémové procesy, ale mezi těmi ostatními můžete přepínat, případně je ukončovat.

Správce běžících programů

Správce běžících programů

Zběžně jsme otestovali ovládání hudebního přehrávače WinAmp, jehož ovladač nabízí sice jen základní, ale pro většinu uživatelů postačující funkce. Nechybí nastavení hlasitosti, přeskakování mezi skladbami, pozastavení a opětovné spuštění. Aplikace dokonce komunikuje oběma směry, takže na displeji telefonu zobrazuje údaje o právě přehrávané skladbě. Zkusili jsme též, jak se Unified Remote zachová při příchozím hovoru – vše funguje tak, jak slibují autoři, tedy při začátku vyzvánění se automaticky pozastavilo přehrávání. Škoda, že se nedá nastavit, aby po ukončení telefonátu automaticky pokračovalo, takže je nutné spustit ho manuálně.

Základní ovládání multimédií

Základní ovládání multimédií

Ovládání hudebního přehrávače WinAmp

Ovládání hudebního přehrávače WinAmp

Jednou z mála věcí, jež nefungovaly přesně dle našich představ, bylo ovládání Youtube spuštěného v rámci Chrome. Tlačítka se prostě chovala jinak, než jak by se dalo očekávat dle jejich ikonek.

Jak můžete vidět z následující série obrázků, nejrůznějších ovladačů je v aplikaci několik desítek, počínaje univerzálními, a konče specifickými, orientovanými na pokročilé ovládání jednoho konkrétního programu.

Nejrůznějších ovladačů je v aplikaci několik desítek

Nejrůznějších ovladačů je v aplikaci několik desítek

Zkratky

Možná během čtení následujících řádků napadlo: než se dostanu například k ovladači hudebního přehrávače, znamená to pro mne přinejmenším čtyři tapnutí. Není rychlejší zvednout se, dojít k počítači, a udělat, co potřebuji, připojenou klávesnicí a myší?

I na to autoři mysleli! Můžete si na domovskou obrazovku vytáhnout zástupce pro kterýkoli ovladač.

Jak vytvořit zástupce ovladače na ploše?

 1. Dlouze tapněte na volné místo na domovské obrazovce.
 2. Z nabídky zvolte Zástupce a poté Remote.
 3. Vyberte ovladač, který chcete mít na domovské obrazovce.

Dlouze tapněte na volném místě plochy a zvolte Zástupce

Dlouze tapněte na volném místě plochy a zvolte Zástupce

Zvolte Remote

Zvolte Remote

Vyberte ovladač, jehož ikonu chcete přidat

Vyberte ovladač, jehož ikonu chcete přidat

Samozřejmě je takto možné vytvořit si postupně více ikonek pro nejčastěji používané aplikace.

Vyplatí se koupit?

Otázku, zda se vyplatí Unified Remote koupit, si musíte zodpovědět sami – závisí především na tom, jak často a především co potřebujete udělat na počítači, který máte z dosahu svých rukou. Uvažujete-li například o domácím multimediálním centru/HTPC postaveném na Windows, může být Unified Remote skvělým pomocníkem.

Aplikace nabízí nepřeberné množství funkcí, ať už se jedná o přepínač úloh, přehrávač médií, nebo ovládání prezentace. Pohodlné je též ovládání prohlížeče, díky kterému můžete surfovat po internetových vlnách třeba z křesla v obýváku. Je ale nutné si uvědomit, že základním předpokladem pro dobré fungování je dostatečná rychlost připojení mezi telefonem a počítačem – pokud byste se připojovali přes slabou či zarušenou Wi-Fi, patrně by celkový dojem kazila pomalá odezva.

Co se zcela určitě vyplatí, je alespoň otestování verze, jež je k dispozici zdarma. Autorům Unified Remote se povedlo zkombinovat jednoduchost instalace a nastavení s ohromujícím množstvím možností.

Pokud byste měli nápad na něco, co v aplikaci chybí, můžete ho navrhnout na stránce s požadavky. Ostatní uživatelé pak mohou o jednotlivých návrzích hlasovat, což zvyšuje šanci na jejich realizaci.

Podívejte se na průvodce úvodní konfigurací.

Unified Remote
Unified Intents
Verze2.3.0 (4. 3. 2012)
Velikost379 kB
1.5+


Zdarma


85,00 Kč

 

Komentáře

ic

ic

25.6.2012 8:43

Aby mohl server s klientem (v telefonu) komunikovat, musejí být ve stejné sítí, je to tak? Mě by líbilo něco, co by fungovalo i s neveřejnou IP adresou a telefonem připojeným přes mobilní data operátora. Tohle jsem viděl zatím jen u TeamVieweru, ten ale zdaleka nemá tolik pěkných funkci, jako recenzovaná aplikace.

joint007

joint007

25.6.2012 9:24

ic: Co sluzba noip.com?

Me

Me

25.6.2012 10:53

v čem je to unifikovaný?

Petr Pavelek

Petr Pavelek

25.6.2012 11:52

Dobrý den,
díky moc za tip na skvělou aplikaci. Již dlouho jsem podobný program sháněl, nakonec jsem skončil u remotemouse, která mi ale úplně nevyhovovala protože pohyb myší byl občas sekaný a navíc bylo při přiřazování ip adresy pomocí dhcp problematické najít server. Tento program všechny tyto potíže vyřešil a obsluha je velmi snadná a intuitivní. Velice rád jsem autory podpořil zakoupením plné verze!

Ťululum

Ťululum

25.6.2012 14:48

ic: Jde to i před BT.

gammer

gammer

25.6.2012 15:16

Jak je to s tim zapinanim pc? To musim mit v nejakym rezimu spanku nebo co?

Jackito

Jackito

25.6.2012 17:09

Zdravím, tahle aplikace funguje pouze na PC přes který je připojený router? Mám totiž stolní PC na něho je připojený router a po baráku mám WiFI na kterou mám také připojený noťas ale bohužel na noťas se nedokážu připojit pomocí této aplikace. Doufám, že to někdo pochopil a je schopný mi poradit :-) předem díky.

Clarke

Clarke

25.6.2012 18:03

Odkdy PC = Windows? Je to úplně kničemu, když to není multipltafomní.

Ťululum

Ťululum

25.6.2012 19:32

Clarke: Vždyť to je multiplatformní. PC – Android

Tomáš Procházka

Tomáš Procházka

26.6.2012 7:30

Já bych chtěl něco, co funguje bez obslužného programu přes BT a chová se jako HID zařízení, tedy jako klávesnice a myš.

Miszun

Miszun

26.6.2012 10:52

Jackito: Mrkni jestli máš zařízení ve stejném rozsahu IP adres: např: 192.168.2.x,192.168.1.x. Rozdílné může být jen poslední číslo (x).

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

26.6.2012 11:23

To: gammer
Počítač musí podporovat WOL (Wake On Lan). V nastavení Windows XP je to v nastavení síťového adaptéru jako položka Povolit zařízení probouzet počítač z úsporného režimu. Plus někde se to muselo nastavovat i v BIOSu základní desky, u starších sestav se pak musel vést kabel ze síťové karty na desku.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

26.6.2012 11:25

To: Clarke
Možná by stálo za to, než budete kritizovat, přečíst si článek, pod který píšete. Hned v prvních odstavcích píšu: “verze pro Linux a MacOS je ale v plánech”

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

26.6.2012 11:26

To: Jackito
S některými Wi-Fi routery může být problém, pokud zahazují pakety, které si cílová stanice nevyžádala.
Další problém může být v tom, pokud Wi-Fi přiděluje jiný rozsah IP adres, než má vnitřní síť.
Zkuste se podívat, jakou IP má notebook a jakou telefon.

mandus

mandus

26.6.2012 23:45

Plně mi dostačuje Goldworm na vnitřní síti a TeamViewer na vzdálené ovládání…

Jackito

Jackito

27.6.2012 8:13

Nejspíš bude problém s tím, že WiFi přiděluje vždy jinou IP adresu pro noťas a mobil. Ale na noťasu to stejně asi nějak nevyužiju, takže na to kašlu. Hlavně to využiju na stolním PC a tam to funguje, takže pohoda :-)

ic

ic

1.7.2012 14:59

@joint007 to noip.com zkusím… princip vypadá zajímavě, ale jinak to vypadá taky pěkně složitě, takže to chvíli potrvá než (jestli) tohle rozjedu.

mark165

mark165

3.7.2012 14:13

“remote control for your Windows PC”
tak tedy pro mne je to absolutně k ničemu, nemám windows na htpc a na desktopu sice dualboot, ale většinou jsem v prostředí ubuntu …

… s takovou aplikací si můžou akorát vyzdobit WC. Copak nemohli napsat serverovou část jako ovladač (klasický hid klávesnice, myš) pro více desktopových OS ? tolik jich zase není.

Filip

Filip

22.4.2013 18:48

Ahoj,
Mám problém, nejde mi propojit s PC, zkoušel jsem přes WIFI a teď jsem kvůli tomu koupil Bluetoth adaptér a stále to píše, že připojení bylo odmítnuto. Nevíte co s tím ?

Peter

Peter

12.5.2013 18:43

Prosim pomoc.
Pripajam sa na net cez mobil (android) (skusal som aj cez kabel USB Tethering a takisto ako WIFI AP)na ktorom mam nainstalovanu tuto aplikaciu UR. vsetko mam dobre ponastavovane no nejde to.:((
Vo firewall to mam povolene aj na domace aj na verejne a nic.
je problem ze sa pripajam cez ten mobil? V podstate ho pouzivam ako router a teda je to na stejnej sieti no v mobile mi nevyhlada ziaden server a ked to nastavim manualne tak napise ze sa nevie pripojit.
Mam Samsung Galaxy tab 2 10.1 a PC HP pavilion DV 7 s win7
Prosim pomoc . Uvidime ci tu suozaj odbornici :)

Milan

Milan

9.12.2013 20:36

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo podobný problém jako já. Mám tento program a k tomu klávesnici SwiftKey. Nechtějí spolu ovšem komunikovat bez problémů. Nevíte o nějakém řešení ?

zdenek

zdenek

26.4.2014 21:33

je to super, jediný co na ubuntu nefunguje je vypnutí.. ale umí to i wake-on-lan. super.

RSS (komentáře k článku)