TOPlist

Tahle robotická sekačka připomíná přerostlé auto na dálkové ovládání, přesto slibuje vysokou účinnost v husté trávě i svazích

Robotická sekačka Mowrator S1
  • Robotická sekačka Mowrator S1 působí jako autíčko na dálkové ovládání
  • Aktuálně má spuštěnou kampaň na crowdfundingové platformě Kickstarter
  • Cena v přepočtu začíná na 42 200 korunách, variant se prodává hned několik

Zatímco většina majitelů zahrad pravděpodobně stále používá klasické sekačky, technologickým nadšencům, popřípadě těm, kteří si chtějí práci zjednodušit, neunikly robotické sekačky. Některé dokáží po zahradě jezdit samy, jiné musíte ovládat. Do druhé škatulky spadá Mowrator S1, kterou aktuálně můžete podpořit na crowdfundigové platformě Kickstarter. Její cena tam začíná na 14 070 HKD, což v přepočtu činí asi 42 200 Kč.

Hlavní výhoda sekačky samozřejmě tkví v tom, že není nutné ji po pozemku tlačit, ale s klidem si můžete sednout do lehátka nebo na zahradní židli a ovládat ji dálkovým ovladačem – podobně jako RC autíčko. Na rozdíl od mnohých robotických sekaček, spoléhajících na menší nebo různé alternativní typy břitů, je Mowrator S1 vybaven velkým 54centimetrovým břitem, který si poradí s hustší i vysokou trávou. Problém mu nečiní ani tužší suché porosty.

Mowrator S1: Remote Control Beast Vacuum Mower

Mowrator S1: Remote Control Beast Vacuum Mower

Mowrator S1 disponuje čtyřmi koly, a jak demonstrovali výrobci v ukázkách na Kickstarteru, nemusíte se bát, že by nevyjel strmý svah, anebo si ublížil ve členitějším terénu. Jeho motor je údajně dostatečně silný na to, aby za sebou mohl táhnout osobní automobil. Při koupi některé z dražších variant (od 53 700 Kč v přepočtu) může sekačka také snadno pomoct s úklidem spadaného listí. Tyhle verze pro náročnější (anebo naopak trošku pohodlnější?) zahradníky také využívají samovyprazdňovací zásobník.

Robotická sekačka Mowrator S1 na jedno nabití vydrží více než dvě hodiny provozu, samotný dobíjecí proces pak zabere hodinu a půl. Disponuje totiž 18Ah baterií typu LiFePO4, jejíž udávaná životnost činí 1 500 cyklů. V konstrukci je navíc zabudovaný aktivní ventilátor, aby se akumulátor nepřehříval. Součástí výbavy sekačky je také široká škála prvků pro zajištění maximální bezpečnosti stroje samotného i živých bytostí v jeho okolí.

MOWRATOR S1 Remote Control Lawn Mower | Full Review

MOWRATOR S1 Remote Control Lawn Mower | Full Review

The MOST FUN Lawn Mower I’ve EVER USED? Mowrator S1 Remote Controlled Lawn Mower VLOG #37

The MOST FUN Lawn Mower I've EVER USED? Mowrator S1 Remote Controlled Lawn Mower VLOG #37

Jak si usnadňujete práci na zahradě vy?

Zdroje: Kickstarter

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)