5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #133: Levný Bluetooth tracker a další

tipy z ciny

Vánoční nakupování začíná nabírat na obrátkách, objednávky z Číny již sice do Vánoc nejspíše nedorazí, to ale neznamená, že si nemůžeme udělat radost po Vánocích. Dnes pro vás máme levný Bluetooth tracker, USB-C endoskop nebo třeba levná Xiaomi sluchátka.

1) Levná alternativa k Chromecastu 2

Zařízení Google Chromecast poslouží výborně jako rozšíření pro televizi, která nedisponuje chytrými funkcemi. Originální Chromecast však stále stojí okolo 1200 Kč na českém trhu. Na čínském trhu ale samozřejmě existuje mnoho o poznání levnějších alternativ. Jednu z nich si dnes představíme. Ta sice v některých aspektech Chromecast nenahradí (oficiální podpora Google Music, Movie apod.), dokáže ovšem bezdrátově sdílet obraz z jiných zařízení. Jednoduše tedy můžete přes Miracast sdílet na svou televizi fotografie z dovolené přímo z mobilního telefonu. A to je za cenu 300 Kč dobrá možnost.

miracast 2-tipy z ciny

Cena: 303 Kč (Aliexpress)

– zaslal Miroslav Duda (celkově 1 tip)

2) Sluchátka Xiaomi Capsule za skvělou cenu

Společnost Xiaomi stojí za úspěšnou řadou sluchátek hlavně pro mobilní telefony. Jedním z oblíbených modelů jsou Xiaomi Capsule, které jsme pro vás recenzovali již více než před rokem. V naší recenzi ukázaly, že za svou cenu toho nabídnou opravdu dost. A co teprve nyní, kdy jejich cena spadla na skvělou částku 235 Kč?

Xiaomi Mi Piston Air Capsule – vlastnosti

 • hmotnost: 14 g
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • funkční tlačítka: ano
 • mikrofon: ano
 • konektivita: 3,5mm jack
 • jmenovitý výkon: 5 mW
xiaomi-mi-piston-air-capsule-konstrukce-1

Cena: 235 Kč (GearBest)

3) Levný Bluetooth tracker

Často se vám stává, že v domě či bytě nemůžete najít své klíče, peněženku nebo třeba batoh? Co si pořídit levný Bluetooth tracker, který vám pomůže tyto předměty na krátkou vzdálenost najít? Samotné zaměření polohy probíhá na základě Bluetooth technologie, a tak nelze zaměřit předměty na delší vzdálenosti než cca 10 metrů. Za cenu 30 Kč se však může jednat o užitečného pomocníka, který ušetří spoustu času při hledání.

GPS tracker-nakupovani v cine xiaomi kamera do auta-zbozi z ciny

Cena: 30 Kč (GearBest)

4) USB-C endoskop

Čínské endoskopy se staly oblíbeným pomocníkem nejen v práci, ale i v domácnosti. Za nízkou cenu totiž umožňují dostat náš zrak do míst, kam to běžně není možné. Díky připojení k mobilním telefonům je lze navíc snadno používat prakticky kdekoliv. Kvalita obrazu sice není kdovíjaká, na “omrknutí” situace ve špatně dostupných místech ovšem poslouží skvěle. Několik modelů jsme si v našem seriálu již představili, vždy to ale byly verze pro MicroUSB. Dnes pro vás tedy máme endoskop s USB-C konektorem, který podporuje novější telefony.

USB-C endoskop – vlastnosti

 • konektor USB-C,
 • rozlišení videa 1280×960 px,
 • odolnost IP67,
 • LED přisvícení,
 • délka kabelu 1 metr.
USB-C endoskop-cina nakupy

Cena: 173 Kč (Aliexpress)

5) Rukavice s Bluetooth handsfree

Zima již udeřila a několik dalších měsíců nás rapidní zlepšení nečeká. Vybavte se na to. Poslední dnešní tip patří znovu spíše mezi vtipnější, to ale neznamená, že by někoho nemohl zaujmout natolik, aby si jej objednal. Tyto rukavice nejen zahřejí ruce, ale dokonce umožní díky Bluetooth konektivitě propojení s chytrým telefonem i telefonování. Na konci prstů je totiž integrovaný mikrofon a sluchátko. Asi není potřeba připomínat, jak vtipně takové zařízení vypadá v akci.

rukavice s Bluetooth-cinsky eshop

Cena: 214 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 136. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Bluetooth Tracker nebo třeba sluchátka Xiaomi?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)