Sluchátka Xiaomi Mi Piston Air Capsule: Povedená stylovka do uší (recenze)

Xiaomi Mi Piston Air Capsule.

Poohlížíte se po stylových sluchátkách, která nezklamou ani kvalitou přehrávání? Chcete něco, co vypadá v uších velmi netradičně a hodí se i pro ženy? Dnes jsme otestovali zajímavá sluchátka Xiaomi Mi Piston Air Capsule. Jak to dopadlo?

Obsah recenze

Zajímavý a netradiční design

Obsahu balení se tentokrát příliš věnovat nebudeme – v balení Xiaomi Mi Piston Air jsme totiž nalezli v podstatě jen sluchátka a nejsou k dispozici dokonce ani náhradní špunty jiné velikosti. Je to však potřeba?

Zaměřme se ale na design, který je na sluchátka rozhodně netradiční. Název Capsule vlastně špunty celkem vystihuje, v redakci se dokonce objevil názor, že trochu připomínají hračku pro dospělé. Větší část je tvořena poloprůhlednou gumou, což vypadá netradičně. Část, která patří do ucha, je tvořena velmi příjemnou gumou a se zbylou částí ji spojuje stříbrný kov.

Pravé sluchátko má na svém kabelu rovněž ovládání se třemi tlačítky a mikrofonem, aby bylo možné použít sluchátka i jako handsfree. Délka kabelu činí 1,25 metru, což je pro běžné použití dostatečné. Kabel je zhotoven z gumy, která je příjemná na dotyk, potěší i zlacený konektor.

xiaomi-mi-piston-air-capsule-konstrukce-1

Do ucha se přitom strkají celá a napříč. Díky jejich nízké váze v uších nejsou cítit a jsou velmi pohodlná. V první chvíli se zdálo, že by absence vyměnitelných špuntů mohla vadit, po chvíli používání jsme ale zjistili, že sluchátka sedí dobře nejen mužům, ale i ženám. Na velikosti ucha přitom nezáleží, sedla vždy velmi dobře. A právě v tom spatřujeme jejich největší výhodu.

Zpočátku si jen člověk musí zvyknout na trochu jiný styl “zasouvání” sluchátek do ucha. Na první pokusy se nám nedařilo Xiaomi Mi Piston Air Capsule umístit správně. Po pár dnech používání už s tím ale problém nemáme. Sluchátka jsou sice pohodlná a v uších drží dobře, rozhodně ale nejsou vhodná na sport. Při náročnějším pohyb z ucha vypadávala.

xiaomi-mi-piston-air-capsule-v-usich-1

Specifikace – Xiaomi Mi Piston Air Capsule

 • hmotnost: 14 g
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • funkční tlačítka: ano
 • mikrofon: ano
 • konektivita: 3,5mm jack
 • jmenovitý výkon: 5 mW

Xiaomi Mi Piston Air

Xiaomi Mi Piston Air

 • Rozměry délka kabelu 1,25 m
 • Hmotnost 14 g
 • Konektivita 3,5mm jack
 • Baterie -
 • Zvýšená ochrana -
 • Ostatní -

Zvuk – někde na úrovni Xiaomi Mi Piston 2

Xiaomi Mi Piston Air Capsule nejspíše nebudou sluchátka, která by si vybírali nároční posluchači kvůli jejich kvalitám, ale zaujmou spíše svým designem a provedením. Nebojíme se říci, že jsou spíše stylovkou. Ačkoliv kvalita přehrávání není zase tak špatná, Xiaomi má ve svém portfoliu rozhodně modely s kvalitnější reprodukcí zvuku. Kvalitou bychom tato sluchátka srovnali s první či druhou generací Piston, Piston 3 a Piston Iron už jsou ale o nějaký ten kus dále.

Pochválit tedy můžeme izolaci okolního ruchu, která je na velmi dobré úrovni. Xiaomi Mi Piston Air Capsule ale mírně ztrácí v případě bassů, které nejsou tak přesné a mohutné. Podobně je to i s podáním výšek a středů, které jsou na danou cenovou kategorii velmi dobré, ale na dražší sluchátka logicky ztrácí. A nejen na ta – lépe hrají i zmiňované Pistony od Xiaomi. I přesto hodnotíme kvalitu přehrávání jako slušnou, hlavně vzhledem k ceně sluchátek.
Xiaomi Mi Piston Air Capsule


Resumé – povedená stylovka do uší

Po delším testování sluchátek máme jasno – Xiaomi Mi Piston Air Capsule sází především na netradiční design, pohodlné nošení a univerzálnost. Celé to doplňují vcelku kvalitním podáním zvuku, který zde ale rozhodně nehraje prim. Pokud se totiž podíváme do portfólia Xiaomi, jsou zde i modely se podobnou cenovkou a kvalitnějším podáním zvuku – Piston 3 či Piston Iron.

Závěrečný verdikt: Xiaomi Mi Piston Air Capsule se jeví jako výborná volba pro uživatele, kteří se pídí po stylových a netradičních sluchátkách, která jsou zároveň velmi pohodlná na nošení. Z našich zkušeností padnou do ucha nejen mužům, ale i ženám, a to i přesto, že v balení nenalezneme vyměnitelné špunty jiné velikosti. Pokud však pro vás design nehraje hlavní roli a hledáte za danou cenu nejlepší kvalitu přehrávání, uděláte lépe s jinými modely.

Klady

+ Netradiční design
+ Pohodlné nošení
+ Možnost použít jako handsfree
+ Slušná kvalita zvuku
+ Dobrá izolace okolního hluku

Zápory

– Za danou cenu lze zakoupit sluchátka s kvalitnějším podáním zvuku

Zaujala vás sluchátka Xiaomi Mi Piston Air Capsule?

Za zapůjčení děkujeme společnosti Beryko, kde lze sluchátka zakoupit.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)